Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення

Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення" я розповім про поділ квартири при наявності дітей під час розлучення, права дитини на квартиру при розлученні батьків, угода про розподіл квартири при розлученні за наявності дітей, розділ приватизованої квартири при розірванні шлюбу з дитиною. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення

Поділ квартири під час розлучення, коли є діти, може бути складним завданням. У багатьох країнах і юрисдикціях, вирішення цього питання визначається в судовому порядку або за угодою сторін.

Основні аспекти, які слід враховувати при поділі квартири під час розлучення з наявністю дітей:

  • Місце проживання дітей: При визначенні, хто залишиться у квартирі, часто береться до уваги, як це вплине на місце проживання дітей. Суд може вирішити, що краще залишити того батька, який має основну опіку.
  • Графік відвідувань: Якщо один із батьків виїжджає з квартири, розробляється графік відвідувань для того батька, який не проживатиме в цій квартирі. Це визначає, коли і як часто діти можуть відвідувати батька, що не проживає з ними.
  • Фінансові аспекти: Якщо визначено аліменти чи інші фінансові внески для підтримки дітей, це також може враховуватися при вирішенні, яким чином буде розподілена фінансова відповідальність за житло.
  • Спільна власність: Якщо квартира є спільною власністю обох подружжів, розглядається можливість викупу частки однієї зі сторін або продажу квартири та розподілу виручених коштів.
  • Інші умови угоди: Враховуються будь-які інші умови або обставини, які можуть впливати на розв’язання цього питання.

Якщо сторони не можуть досягти згоди, суд може розв’язувати це питання на підставі обставин конкретного випадку. Рекомендується звертатися за правовою консультацією або скористатися послугами адвоката для захисту ваших прав і інтересів у цьому процесі.

Права дитини на квартиру при розлученні батьків

Облік прав неповнолітніх дітей є пріоритетним напрямком не тільки норм вітчизняного сімейного законодавства, а й кожного з напрямків діяльності будь-якої демократичної держави в цілому. Очевидно, що така спрямованість повинна простежуватися і при проведенні поділу майна, особливо з огляду на те, що найбільш уразливими в шлюборозлучному процесі як раз є неповнолітні діти.

Самий яскравий прояв захисту майнових прав дітей при розділі власності їх батьками, закріплено в Сімейному кодексі України, згідно з яким, суд може відступити від рівності часток в їх спільному майні, і збільшити частку того чоловіка, з яким будуть проживати діти.

Дане питання викликає масу суперечок в правозастосовчій практиці, зокрема, щодо інтересів дітей підлягають врахуванню в таких випадках. Крім того, необхідно пам’ятати й про інші нюанси реалізації майнових прав неповнолітніх:

  • Положеннями Сімейного кодексу України, законодавець визначає принцип роздільності майна дітей і їх батьків, а також неможливість пред’явлення претензій на власність одних з боку інших. Частка дитини не є спільною власністю батьків.
  • Речі, придбані чоловіком і дружиною для задоволення інтересів дітей, не підлягають розділу – вони без обов’язкової компенсації передаються батькові, з яким залишаються проживати діти. Разом з ними не підлягають поділу банківські вклади, відкриті на ім’я неповнолітніх.
  • Припинення сімейних відносин з власником житла не є підставою для припинення права користування нерухомістю. Однак, якщо згодом розділу між подружжям нерухомого майна дитина не зможе скористатися житлом одного зі своїх батьків, це призведе до порушення його прав. Зважаючи на це, Верховний Суд України роз’яснив, що право користування житлом батьків зберігається за дитиною навіть після розірвання шлюбу.

Угода про розподіл квартири при розлученні за наявності дітей

Законодавець передбачає порядку поділу спільного майна – судовий і позасудовий. Положеннями Сімейного кодексу України, законодавець надає можливість розділити спільну квартиру добровільно, без подачі заяви в суд – шляхом укладення угоди. При цьому за бажанням сторін вона може бути нотаріально посвідчена.

Зазначеною угодою колишнє подружжя можуть визначити розмір часток, що виділяються кожному з них у праві власності на спільно нажиту квартиру, притому такі частки можуть бути різними. Крім того, вони можуть визначити порядок користування вказаною квартирою, в чиєму користуванні буде перебувати кожна з кімнат тощо.

Наявність спільних неповнолітніх дітей жодним чином не може вплинути на можливість укладення угоди й на його утримання. Розберемо чому:

  • Виходячи з положень Сімейного кодексу України, предметом угоди про розподіл, є загальне нерухоме майно подружжя, набуте ними під час знаходження в законному шлюбі.
  • Згідно З сімейним кодексу України, майнові права дітей не можуть поширюватися на майно їхніх батьків, навіть якщо на це майно поширюється режим спільної власності подружжя. Таким чином, незалежно від змісту укладеної угоди про розподіл майна, воно не може яким-небудь іншим чином порушити майнових прав неповнолітнього.

Розподіл квартири при розлученні з дітьми через суд

Угода про розподіл квартири є цивільною угодою, тому до неї застосовуються норми Цивільного кодексу України, які регулюють загальні положення про договір, щодо форми, змісту та інших нюансів.

Приклад

Т. подала позовну заяву до суду про розірвання шлюбу з Б., з яким у них є спільний малолітній син. Судовий порядок розлучення був потрібний тільки через наявність дітей, в іншому, будь-яких розбіжностей і претензій у Т. і Б. не було. Так, поділ спільного майна вони зробили шляхом укладення угоди. Згідно з нею, Т., з якою залишався проживати їх спільний син, отримувала право власності на їх загальну квартиру, а Б. отримував тільки старий автомобіль.

Розділ квартири при розлученні при наявності дітей в суді

У разі наявності між колишнім подружжям спору, щодо розміру часток підлягають виділенню кожному з них, розділ спільно нажитої квартири здійснюється в судовому порядку, в рамках звичайного позовного провадження. За загальним правилом, установленим Сімейним кодексом України, частки сторін у праві власності на спільно нажиту квартиру є рівними.

Однак, наявність спільних неповнолітніх дітей, може стати підставою для нерівнозначного поділу квартири. Так, згідно Сімейного кодексу України, батько, з яким будуть проживати діти, може вимагати від суду виділення йому більшої, ніж другого з подружжя, частки у праві власності на нерухомість.

В такому випадку не застосовується правило, встановлене Сімейним кодексом України, щодо грошового компенсування при невідповідності виділеного майна і належних подружжю часток. Звернемо увагу, що згідно З сімейним кодексу України, до розділу спільної квартири в судовому порядку застосовується трирічний строк позовної давності.

Варто також виділяти деякі особливості окремих випадків розділу квартири. Розглянемо їх більш детально.

Розділ приватизованої квартири при розірванні шлюбу з дитиною

Згідно Закон України «Про приватизацію житлового фонду України», громадяни мають право на придбання квартири шляхом її приватизації у спільну часткову власність всіх осіб, які мають право на приватизацію і які висловили на це свою згоду. Таким чином, якщо приватизація відбувалася до моменту вступу в шлюб, то тільки один з подружжя міг отримати частку в квартирі. Така доля, згідно Сімейного кодексу України, буде приватною власністю, і підлягати поділу не буде.

Розділ приватизованої квартири можливий лише в тих випадках, коли в приватизації брав участь кожен з подружжя або один з них, але після реєстрації шлюбу. В такому випадку належні їм частки / частка будуть вважатися спільним майном і будуть розділені в загальному порядку.

Захист прав дітей при поділі квартири під час розірвання шлюбу

Пріоритет захисту майнових прав неповнолітніх, декларований законодавцем, вимагає їх обов’язкового обліку при розділі майна. Однак, більш спеціальні норми, що стосуються даної процедури, не визначають будь-яких конкретних механізмів захисту майнових інтересів дітей, які проживають в неповних сім’ях. Зважаючи на це, цілком очевидно, що реалізація прав неповнолітніх не може повною мірою гарантуватися державою і цілком залежить від розсудливості їх батьків.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Послуги адвоката по сімейнім справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по розділу квартири при розлученні, якщо є дитина.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по розділу квартири при розлученні, якщо є дитина буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по розділу квартири при розлученні, якщо є дитина.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для розв’язання питання по розділу квартири при розлученні, якщо є дитина.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розділу квартири при розлученні, якщо є дитина, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Поділ квартири при наявності дітей під час розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: