Розлучення без свідоцтва про шлюб

Розлучитися без свідоцтва про шлюб

Чи потрібен оригінал свідоцтва про укладення шлюбу для розлучення?

Чи потрібен оригінал свідоцтва про укладення шлюбу для розлучення?

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення без свідоцтва про шлюб" я розповім Вам про те, чи потрібен оригінал свідоцтва про укладення шлюбу для розлучення, про те, чи можна надати ламіноване свідоцтво про шлюб, про те, як отримати дублікат свідоцтва про укладення шлюбу, про те, чи можна отримати дублікат свідоцтва про укладення шлюбу в паспортному столі. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

На дане питання відповідь однозначна – потрібне свідоцтво! Необхідний саме оригінал цього документа.

У багатьох виникає також питання: чи підійде нотаріальна копія? Ні, ніякі вмовляння співробітників суду або РАЦСу прийняти заяву без оригіналу не допоможуть, якщо документ відсутній, доведеться отримувати повторне свідоцтво.

Таким чином, зовсім без свідоцтва про шлюб розлучитися не вдасться. Якщо його втрачено, єдиний вихід розлучитися – отримати повторне свідоцтво про шлюб.

Чи можна надати ламіноване свідоцтво про шлюб?

Чи можна надати ламіноване свідоцтво про шлюб?

Як отримати дублікат свідоцтва про укладення шлюбу?

Як отримати дублікат свідоцтва про укладення шлюбу?

Перш ніж йти за «новим» свідоцтвом, необхідно:

  • згадати, де був зареєстрований шлюб, назва РАЦСу;
  • в разі, якщо на розлучення хоче подати чоловік, йому необхідно згадати дошлюбне прізвище дружини;
  • також кожному чоловікові при отриманні свідоцтва про шлюб бажано згадати номер актового запису і, звичайно, дату реєстрації шлюбу.

Досить часто повторне свідоцтво про укладення шлюбу отримати не так вже й просто, особливо це стосується свідоцтв старого зразка 90-их років.

Повторне свідоцтво про укладення шлюбу можна отримати в архіві органів РАЦСу в строго відведений для приймання громадян час, який у кожного відділу свій

Алгоритм дій при отриманні повторного свідоцтва наступний:

1. Ви приходите до РАЦСу, чекаєте своєї черги, в середньому очікування займає не більше 20 хвилин.

2. Якщо дійсно ваш шлюб був зареєстрований в цьому місці, ви отримуєте квитанцію про оплату державного мита, яку оплачуєте.

Уважно стежте за оператором банку, бо навіть незначна помилка в П.І.Б. платника призведе до того, що у вас не приймуть таку квитанцію. Якщо її оплатив інша людина, в РАЦСі доведеться написати додаткову заяву про прийняття даного платежу від вашого імені.

3. Та тільки після цього, повторно відстоявши чергу, ви зможете попрямувати отримувати заповітний документ. Але не все так просто…

Якщо трапиться так, що вашого документа в цьому архіві РАЦСу не виявлять, постане питання: «Де ж його шукати?». Якщо шлюб був зареєстрований в іншому відділі, то працівник зробить відповідний запит за місцем реєстрації шлюбу на тільки тоді зможе видати вам дублікат свідоцтва.

Читайте також:

Які документи потрібні для розлучення?

Зв’язатися з адвокатом

 

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Розлучення з росіянином, Розлучення з поляком, Розлучення в суді, Розлучення з чоловіком якщо є дитина, Порядок розірвання шлюбу.

Якщо свідоцтво про укладання шлюбу іноземне

Якщо свідоцтво про укладання шлюбу іноземне
Якщо свідоцтво про укладання шлюбу іноземне

Даний випадок є найскладнішим, тому, що, як правило, отримати повторне свідоцтво можна тільки в компетентних органах тієї країни, де був виданий оригінал. Крім цього, таке свідоцтво в більшості випадків має бути Апостильоване або легалізоване (в залежності від домовленостей України з цією країною) для визнання його на території України.

Докладніше

Наприклад, якщо шлюб був укладений в Китаї з документом нічого робити не потрібно, бо між Україною та Китаєм укладено Договір про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах, відповідно до якого офіційні документи, видані на території однієї з країн, визнаються без легалізації на території іншої.

Якщо шлюб укладений на території Єгипту, свідоцтво підлягає легалізації на території Єгипту. На території України цього зробити не можна. Для легалізації спочатку необхідно звернутися в МЗС АРЄ в відділ легалізації для отримання штампа відділу легалізації на оригіналі шлюбного контракту єгипетського зразка. Потім перевести шлюбний контракт єгипетського зразка (зі штампом відділу легалізації МЗС АРЄ) українською мовою. З питання перекладу можна звернутися в будь-яку компанію, що надає дану послугу або вдатися до допомоги приватного перекладача. Після чого звернутися в консульський відділ Посольства України в Єгипті для консульської легалізації.

Якщо шлюб укладений в державі, яка є учасницею Гаазької конвенції, на документі необхідно поставити апостиль.

Читайте також:

Розлучення з іноземним громадянином в Україні

Звичайно, можна вдатися до послуг організацій, що займаються отриманням іноземних документів, але варто розуміти, що ціна питання буде значною.

Адвокати ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ rozirvannya-shlyubu.com.ua надають повний комплекс юридичних послуг з розірвання шлюбу. В рамках спеціальної програми «Розлучення під ключ, розлучення онлайн» ми займаємося збором та підготовкою всіх документів, необхідних для розлучення, телефонуйте, пишіть : + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без свідоцтва про шлюб» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення без свідоцтва про шлюб

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення з жителями ЛНР або ДНР
  2. Відповідач не прийшов на розлучення
  3. Розлучення з іноземцем у суді
  4. Розлучення іноземців в Україні
  5. Шлюб з іноземцем
  6. Розлучення у РАЦСі з дітьми
  7. Розлучення з грузином
  8. Документи для розлучення
  9. Поділ кредиту при розлученні
  10. Розділ подарованого майна
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: