Як дізнатися, чи подано заяву на розлучення

Як дізнатися подано заява на розлучення?

Як дізнатися чи подана заява на розлучення в Україні?

Як дізнатися чи подана заява на розлучення в Україні?

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Як дізнатися, чи подано заяву на розлучення" я розповім Вам про те, як дізнатися чи подана заява на розлучення в Україні, про те, у якому суді дізнаватися куди подали заяву на розлучення, про те, як дізнатися онлайн про розлучення в суді, про те, як перевірити інформацію про розлучення, якщо не проживаю за пропискою. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Досить часто надходять дзвінки з питаннями: «Як дізнатися, чи подав мій чоловік на розлучення? Де я можу дізнатися, чи подала дружина заяву на розлучення? Для практикуючого юриста ніяких труднощів не складе, дізнатися про надходження до суду позову про розлучення. Але у людей, які не стикаються щодня з подібними ситуаціями, до того ж, як правило, знаходяться в сильному емоційному напруженні від потенційного розлучення, виникає величезна кількість питань. Постараємося відповісти на основні питання та показати на прикладах, як бути в курсі судових справ.

Дана інформація може стати в нагоді не тільки при розлученні, але та в будь-який інший ситуації. З ростом шахрайських схем, збільшенням крадіжок персональних даних, важливо постійно бути в курсі судових справ та виконавчих проваджень.

У якому суді дізнаватися куди подали заяву на розлучення?

У якому суді дізнаватися куди подали заяву на розлучення?

Перше питання, яке виникає у схвильованого складною життєвою ситуацією людини: «Куди чоловік міг подати заяву на розлучення?» У голову приходить – найближчий суд або РАЦС, де реєструвався шлюб. Певна логіка в цьому є. Але в РАЦСі без участі та згоди кожного з подружжя, шлюб розірвати не можуть. У суді таке може статися.

Тому, по-перше, слід визначити всі можливі суди, в які могло бути подано позовну заяву про розлучення.

Для цього знадобиться в переважній більшості випадків лише інформація про вашу адресу реєстрації та адресу чоловіка (дружини).

Для пошуку інформації про розлучення:

Шукаємо суд за своїм місцем реєстрації та звертаємося туди.

Якщо є неповнолітні діти, зареєстровані з чоловіком (дружиною), шукаємо ще суд по його (її) адресою реєстрації та також перевіряємо, чи не надходив позов про розлучення.

Ситуація може ще ускладнитися, якщо можливі суперечки про поділ майна та про дітей, тоді слід займатися моніторингом судових справ ще й в районних судах.

Знайти суд можна на сайті “Судова влада України“.

Ще варіанти, як дізнатися у якому саме суді лежить заява про розлучення

Ще варіанти, як дізнатися у якому саме суді лежить заява про розлучення

Розглянемо кілька найбільш часто зустрічаються ситуацій:

  1. Дітей немає. Подружжя зареєстровані за різними адресами. Для відстеження заяви про розлучення шукаємо суддю за своїм місцем реєстрації.
  2. Дітей немає. Подружжя зареєстровані на одній житловій площі. Шукаємо суд до територіальної підсудності якого відноситься ваш загальний адреса прописки.
  3. Діти є, зареєстровані всі з вами. Шукаємо суд за своїм місцем реєстрації.
  4. Діти є, прописані не з вами. Шукаємо два суди. За своїм місцем реєстрації та за адресою реєстрації другого з подружжя.

Після того, як суди, в які могла надійти позовна заява, визначені:

  1. Рекомендуємо туди зателефонувати та уточнити, чи не надходила заяви про розірвання шлюбу від вашого чоловіка або дружини.
  2. Якщо інформацію по телефону не пропонують або додзвонитися до ділянки не представляється можливим, відвідайте його особисто та уточніть в канцелярії суду, чи немає справи про розірвання шлюбу, де ви є відповідачем.
  3. Також є третій варіант, знайти інформацію про справу онлайн на сайті суду або ж на сайті Судова влада України 

Зв’язатися з адвокатом

Дізнатися онлайн про розлучення в суді

Дізнатися онлайн про розлучення в суді

Жителі України можуть отримати інформацію про судові справи на порталі Судова влада України :

Для пошуку позову вашого чоловіка про розлучення виберіть пошук за регіоном суду або здійсніть пошук за прізвищем.

Якщо в списку відсутня потрібна цивільна справа, це не є 100% гарантією, що в суд позов про розлучення в реальності не надходив. Співробітник канцелярії суду міг ще не внести інформацію в базу даних, або здійснити описку в прізвищі, та тому онлайн-сервіс його не знаходить. Таке трапляється досить часто.

Найбільш ефективний спосіб дізнатися про розлучення – з’ясувати адреси судів, куди позов міг бути поданий, та прибути туди особисто.

Читайте також:

Як дізнатися розлучений офіційно людина чи ні?

Перевірити інформацію про розлучення, якщо не проживаю за пропискою

Перевірити інформацію про розлучення, якщо не проживаю за пропискою

Якщо потрібно перевірити інформацію про надходження позову на території іншого регіону, діяти потрібно в такий спосіб:

Наприклад, поставимо крапку на карті України. Припустимо, там прописана, але постійно не проживає пані Іванівна. Вона бажає дізнатися, чи не надходила від її чоловіка позовна заява на розлучення в суд.

Для цього в пошуковому рядку браузера потрібно ввести запит: «Судді в місті…» або «Знайти суд в місті…», «.. знайти суд за адресою» та ін.

Відкриваємо перші запропоновані варіанти, як правило, серед них присутній сайт з офіційною інформацією про судах регіону. Якщо чисельність населення міста досить велика, буде запропонований список районних судів, із зазначенням вулиць, які відносяться до їх територіальної підсудності.

Серед запропонованих вибираємо той, до якого належить адреса реєстрації пані Іванової та отримуємо інформацію про суд. У більшості суддів України на сайті присутня форма онлайн пошуку судових справ, якою можна скористатися для пошуку позову про розлучення.

Пошук судді

Якщо чоловік, відповідач у справі про розлучення, не зареєстрований та не проживає на території України, перевірити наявність позову про розлучення він може:

  • за адресою свого останнього місця проживання в Україні ;
  • адресою знаходження власності в Україні ;
  • адресою реєстрації дружини (чоловіка).

Перевірка заяви про розлучення у районному суді

Перевірка заяви про розлучення у районному суді

До речі:

Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?

Докладніше

Наприклад, чоловік міг подати позов про розподіл майна. У деяких ситуаціях він має право звернутися за місцем знаходження цього майна. Тому, якщо є нерухомість, слід перевірити ще судові справи за адресою знаходження цієї нерухомості.

Читайте також:

Як визначається підсудність при розлученні подружжя?

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Як подати на розлучення, Як оформити розлучення.

Сповістить суд про розлучення?

Сповістить суд про розлучення?

Обов’язок суду – сповіщати належним чином учасників процесу про рух справи, направити відповідачу: копію позову з додатками, ухвалу про прийняття позову та підготовці по справі, судові повістки з датами слухань та інші судові акти. Якщо відповідач не проживає за пропискою, про надходження судової кореспонденції він може просто не впізнати. Строк зберігання судових листів на пошті – 7 днів, після чого вони повертаються назад в суд. Вважається, що суд належним чином сповістив відповідача, але з огляду на те, що кореспонденцію ніхто не отримав, вона повернулася назад до суду. Іноді позивачі навмисно вказують невірну адресу відповідача, а суди не завжди перевіряють достовірність поданої інформації. Зважаючи на це відповідач залишається неповідомленим про слухання. А коли дізнається про винесене рішення, скасувати його можна часто тільки через вищестоящий суд, що потребують набагато більших зусиль, ніж участь у судових слуханнях в суді першої інстанції.

Заочний розгляд заяви про розірвання шлюбу

Заочний розгляд заяви про розірвання шлюбу

За відсутності відповідача судді можуть запропонувати позивачеві заочне рішення. Воно трохи відрізняється від звичайного, відповідачу надається 30 днів з моменту отримання рішення для його скасування. Тобто неоповіщеного про розлучення особі набагато легше його скасувати, безпосередньо звернувшись до суду, який виніс його. Позивач погоджуючись на таке рішення повинен оцінити всі можливі ризики його скасування. Якщо позивач відмовляється від заочного рішення, суддя призначає нову дату судового засідання, про що знову сповіщає сторін.

Читайте також:

Як розлучитися в односторонньому порядку?

Чи можуть розірвати мій шлюб без моєї участі?

Чи можуть розірвати мій шлюб без моєї участі?

Таким чином, багато шлюбів розриваються без участі однієї зі сторін, іноді тільки тому, що вона не знала про судову справу. Але варто розуміти, якщо рішення про розлучення вже відбулося, скасувати його у неповідомленого відповідача є повне право, але в підсумку шлюб все одно буде розірвано, питання тільки в часі. Українське законодавство не дозволяє примусити одного з подружжя насильно бути одруженим, всупереч його волі.

Суди часто пропонують позивачеві надати номер телефону, адреса електронної пошти дружини (чоловіка), направити своїм коштом телеграму про дату судового засідання на його адресу, щоб будь-якими способами сповістити про судове слухання. Якщо інформація про розгляд справи в суді відповідачем отримана, ризик скасування такого судового рішення скорочується в десятки разів.

Досвідчений шлюборозлучний юрист допоможе не тільки завчасно дізнатися про розлучення, але та застерегти від можливих ризиків при поділі майна та виникненні суперечок про виховання та утриманні дітей. Превентивна юридична допомога, так само як та медична, допоможе подолати процес легше та з найменшими втратами.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Як дізнатися, чи подано заяву на розлучення» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Як дізнатися, чи подано заяву на розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Документи для розлучення
  2. Розділ подарованого майна
  3. Розлучення без присутності подружжя
  4. Розлучення в односторонньому порядку
  5. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  6. З ким залишаються діти після розлучення?
  7. Документи при розлученні з дітьми
  8. Місце проживання дитини при розлученні
  9. Зміна прізвища дитини після розлучення
  10. Розлучення якщо є діти
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: