Поділ нерухомості при розлученні

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Поділ нерухомості при розлученні подружжя" я розповім про поділ нерухомості при розлученні подружжя, яку нерухомість можна розділити при поділі майна, неофіційна згода на поділ нерухомості, поділ нерухомості при розлученні подружжя через суд. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Поділ нерухомості при розлученні подружжя

Поділ нерухомості при розлученні подружжя може виникнути у зв’язку з розлученням чи розірванням шлюбу. Процес поділу може бути складним, особливо якщо сторони не можуть домовитися. Важливо враховувати, що способи поділу можуть варіюватися в залежності від законодавства конкретної країни чи штату. Ось деякі загальні аспекти, які можуть враховуватися при поділі нерухомості:

  • Законодавство: Законодавство конкретної юрисдикції визначатиме правила поділу нерухомості. Деякі юрисдикції приймають принцип рівності, тобто нерухомість розподіляється порівну, інші ж можуть враховувати внесок кожного партнера чи інші фактори.
  • Оцінка нерухомості: Важливим етапом є оцінка ринкової вартості нерухомості, яка підлягає поділу. Це може вимагати залучення професійних оцінювачів нерухомості.
  • Внесок кожного партнера: У багатьох випадках поділ нерухомості може враховувати внесок кожного партнера. Наприклад, якщо один партнер вніс більший внесок до покупки чи утримання нерухомості, це може вплинути на рішення суду або домовленість сторін.
  • Домовленості між сторонами: Подружжя може укладати угоду щодо поділу нерухомості. Це може включати в себе продаж нерухомості та розподіл коштів, або один із партнерів може викупити частку іншого.
  • Врахування дітей: Якщо є діти, суд може врахувати їхні потреби та інтереси при прийнятті рішення про поділ нерухомості.
  • Судове рішення: У випадках, коли сторони не можуть домовитися, суд може вирішити, яким чином розподілити нерухомість. Судове рішення може бути встановлене на підставі розгляду факторів, які враховуються за законодавством.

Поділ нерухомості вимагає уважного врахування всіх обставин і може бути складним процесом. У багатьох випадках рекомендується звертатися до юриста чи адвоката для отримання юридичної консультації та допомоги в цьому питанні.

Яку нерухомість можна розділити при поділі майна?

Законодавство України цілком виразно вказує, які саме форми нерухомості припускають розділ між подружжям, а які ні. Об’єкти, що відносяться до нерухомості, це:

  • приватний житловий будинок, готовий або знаходиться в стадії будівництва;
  • квартира;
  • дача;
  • земельна ділянка;
  • гараж;
  • комерційна нерухомість, тобто об’єкти, що використовуються для отримання доходу.

Розділу підлягають:

  1. Житло, ділянку або інший об’єкт, придбаний на доходи, отримані подружжям у шлюбі. При цьому не має значення, на зароблені ким гроші був куплений об’єкт. Так, наприклад, якщо дружина не працювала з поважних причин (займалася вихованням дітей або домашнім господарством), вона все одно має повне право на власність.
  2. Нерухомість, придбана в іпотеку. Причому розділу підлягає не тільки сам об’єкт, але і боргові зобов’язання по ньому.

Якщо мова йде про приватний будинок або ділянці, то суд може постановити розділити їх фактично. Так, після зведення в будинку додаткової стіни подружжя отримають два окремі житлоплощі.

Поділу не підлягають:

  1. Об’єкти, отримані чоловіком в дар або перейшли до нього по праву спадкування, коли це можна довести.
  2. Муніципальні та службові квартири.
  3. Приватизоване житло, якщо право власності закріплено тільки за одним чоловіком. Навіть якщо другий прописаний в такій квартирі, максимум, на що він може розраховувати – призначення судом часу, протягом якого зможе користуватися нерухомістю. Після закінчення цього терміну він повинен буде покинути об’єкт. Ніяких майнових прав у такого чоловіка немає, і якщо другий захоче, наприклад, продати житло, він не зможе цьому перешкоджати.

Мирний розділ нерухомості при розлученні подружжя

Найкращий варіант – постаратися домовитися. Це можна зробити двома способами: офіційно і неофіційно.

Неофіційна згода на поділ нерухомості

Припускають, що чоловік і жінка мирно розділять нерухомість зручним для обох способом. У ситуації з розділом житла це може бути:

  • продаж квартири з подальшим поділом грошей між сторонами;
  • розмін великої квартири на дві або більше (можливо, з доплатою).

Обидва ці способи вважаються відносно безпечними. Так, в першому одна сторона є власником квартири і гарантовано отримає гроші, а друга, в разі спроби шахрайства першої, зможе оскаржити угоду з продажу в суді.

Юридична угода про поділ нерухомості (квартири, будинку)

Такими визнаються різні угоди, підтверджені офіційним документом. Вони можуть бути укладені поза судом або безпосередньо в процесі, без доведення справи до конфлікту.

У такій ситуації повинні бути дотримані дві умови:

  1. Визначено частки в житло. Це можна зробити до або під час розлучення. Подружжя вправі самі домовитися про те, кому скільки дістанеться. У такому випадку їм необхідно скласти і офіційно запевнити відповідну угоду. Або рішення про розподіл часток може винести суд.
  2. Складено офіційний документ. Він повинен бути підписаний обома сторонами і завірений нотаріусом. В іншому разі папір не матиме ніякої сили. У ній може бути прописано, як саме подружжя хоче розділити нерухомість. Наприклад, одна сторона викупить частку другий і отримає нерухомість у власність, або об’єкт буде поділений на дві частини в натуральному вираженні.

Розділ квартири, будинку, ділянки через суд при розлученні

Включення питання про розподіл нерухомості в шлюборозлучну справу здійснюється тоді, коли подружжя не змогло домовитися мирно. Як правило, ініціатор розлучення подає свої вимоги по розділу разом з позовом.

Для цього необхідно:

  • провести експертну оцінку вартості нерухомості, задокументувати її;
  • сплатити держмито в залежності від вартості позову, тобто тієї суми, на яку була оцінена, наприклад, квартира:
  • вказати свої вимоги і їх обґрунтування.

В ході розглядів суд визначить, чи мають обидві сторони майнові права і кому з них яка частка дістанеться. Відповідно до закону, суд повинен керуватися правилом рівних часток, тобто поділити майно порівну. Однак є ряд обставин, коли це правило неактуально.

Всі ці обставини можуть служити приводом для рішення суду, але для цього вони повинні бути доведені, а це буває досить проблематично зробити.

Чи можна поділити нерухомість після розлучення?

Один з подружжя має право звернутися до суду з питання розділу нерухомості протягом трьох років з моменту розірвання шлюбу. Під час розгляду на майно може бути накладено арешт, щоб підприємливий відповідач не зміг організувати обставини, які зіграють в його користь.

Поділ нерухомості, що купили до шлюбу

Така ситуація передбачає кілька варіантів. Житло (або інший об’єкт) не підлягає розподілу між подружжям і залишається у власності одного з них якщо він купив нерухомість до укладення шлюбу.

Однак є два випадки, коли на нерухомість, придбану до шлюбу одним чоловіком, може претендувати другий:

  • вартість об’єкта значно зросла за рахунок вкладень з сімейного бюджету (дорогий ремонт, перепланування тощо);
  • житло або ділянку були куплені чоловіком в іпотеку до шлюбу, але частина платежів по кредиту здійснювалася вже після створення сімейного союзу.
Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Поділ нерухомості при розлученні подружжя через суд

Питання про розподіл нерухомості при розлученні є одним з найскладніших. Однак його можна істотно спростити, якщо сторони домовляться мирно, визначать частки і закріплять свій договір нотаріально. Або домовляться між собою і офіційно оформлять дії, визначені особистим угодою (продадуть об’єкт і поділять гроші, розміняють квартиру тощо).

У разі спору справа буде розглядатися судом. Це передбачає оформлення позовів, оцінку нерухомості і сплату держмита. При визначенні часток суд враховує наявність неповнолітніх дітей, можливу непрацездатність чоловіка і інші чинники, здатні вплинути на їх розмір. У стандартних випадках все буде поділено навпіл.

Що стосується нерухомості, придбаної до шлюбу, то вона поділу не підлягає, якщо мова не йде про значне збільшення вартості об’єкта за рахунок сімейного бюджету або незакритій іпотеці.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Поділ нерухомості при розлученні» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Поділ нерухомості при розлученні

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: