- Заборона виїзду за кордон за борги по аліментах
- Коли накладається заборона на виїзд за кордон при несплаті аліментів
- З яким боргом по аліментах не випускають за кордон?
- Чи може боржник по аліментах виїхати з України?
- Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон за борги по аліментах?
- Чи можна виїхати за кордон, якщо є борг по аліментах у державного виконавця
- Зняття обмеження на виїзд за межі України за борги по аліментах
- Послуги адвоката по сімейним справам
Заборона виїзду за кордон за борги по аліментах
Попри те, що за будь-яким громадянином України законодавчо закріплена свобода пересувань, в деяких випадках йому може бути заборонений виїзд за межі України. Однак пересування всередині країни не можуть бути обмежені.
Заборона на виїзд за кордон може бути накладено в декількох випадках. Одна з найбільш частих причин для такого заходу – утворилася заборгованість по аліментах або кредитними зобов’язаннями.
Крім того, заборона на виїзд з України може бути накладено не на всіх боржників, а тільки на тих, розмір боргу яких перевищив певну суму, встановлену законодавством України. За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, державний виконавець виносить вмотивовану постанову про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України.
Зняти обмеження виконавець може тільки виконання вимоги, зазначених у виконавчому листі. Після погашення заборгованості державним виконавцем виноситься постанова про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України. Ця особа знімається з контролю Державною прикордонною службою України на підставі вищевказаної постанови.
Коли накладається заборона на виїзд за кордон при несплаті аліментів
Підстави, за якими на громадянина можуть накладатись обмеження по виїзду. Заборона виїзду за кордон, як один із заходів відповідальності за несплату аліментів, може бути накладено тільки державною виконавчою службою для фізичних осіб або індивідуальних підприємців, якщо у них утворилася заборгованість по:
- аліментах;
- кредитами.
Найбільш часті причини для заборони виїзду з України – утворилися заборгованості по аліментах або кредитами.
У разі, якщо платник не виконує свої зобов’язання, справа передається на розгляд до суду. Підсумком позову стає видача виконавчого листа для державного виконавця. Рішення суду і відмова від погашення боргу є вагомим аргументом для обмеження виїзду з України.
Після винесення судового рішення позивач може самостійно скласти клопотання з вимогою тимчасово обмежити боржника можливість залишати країну. Виконавець же після порушення виконавчого провадження зобов’язаний сповістити відповідача.
З яким боргом по аліментах не випускають за кордон?
Виїзд за кордон може бути заборонений для боржників, розмір невиконаних зобов’язань яких досяг певної суми. На сьогодні заборона на виїзд за межі України загрожує тим, у кого утворився борг по виплатах, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.
Заборона на виїзд за кордон може бути накладено, якщо особа надала неправдиві відомості про себе. Або ж, якщо він підпадає під військовий призов для проходження строкової служби.
Чи може боржник по аліментах виїхати з України?
Заборгованість по аліментних виплатах може спричинити адміністративне і, в деяких випадках, кримінальне покарання. Один зі способів впливу на громадянина, який ухиляється від сплати аліментів, – обмеження виїзду з країни. До такого методу державні виконавці стали вдаватися досить часто в останні роки.
Щоб накласти на боржника заборону на переміщення за межі України, необхідно, щоб були дотримані наступні умови:
- аліменти повинні стягуватися примусово, державні виконавці не можуть накласти обмеження на виїзд без виконавчого листа;
- зазначені у виконавчому листі вимоги платник не виконав у відведений строк;
- сума боргу перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці.
У разі, якщо між сторонами було укладено добровільну угоду про аліменти, але платник не виконує зазначені в ньому зобов’язання, одержувач виплат має право звернутися до суду самостійно з клопотанням обмежити відповідачу виїзд за кордон.
Неможливо накласти обмеження на переміщення, якщо аліментний борг утворився без провини платника. Поважною причиною може служити одержання їм інвалідності, банківська помилка при переказі коштів, неточність в реквізитах для перерахування, зазначених одержувачем.
Як дізнатися, чи є заборона на виїзд за кордон за борги по аліментах?
Через те, що далеко не на всіх громадян, що мають заборгованості, накладаються подібні обмеження, перед запланованим виїздом рекомендується уточнити, чи можливо залишити країну і не накладена відповідна заборона. Зробити це можна, як онлайн, так і за допомогою особистого звернення:
- громадянин може самостійно звернутися в державної виконавчої служби за місцем проживання;
- подати письмовий запит до Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України.
- Інформація про обмеження переміщення в обов’язковому порядку відправляється боржнику на поштову адресу за місцем реєстрації.
Якщо з’ясувалося, що заборона на виїзд існує, необхідно заздалегідь погасити заборгованість, щоб не виникло проблем з переміщенням за межі України.
Чи можна виїхати за кордон, якщо є борг по аліментах у державного виконавця
Зазвичай від моменту виникнення заборгованості до появи заборони на виїзд за межі України проходить не менше чотирьох місяців. Одержувач аліментів має право звернутися до суду з вимогою примусово стягнути борг. Судове рішення зазвичай передається в державну виконавчу службу, які зобов’язані стягнути заборгованість.
Якщо протягом 10 днів після порушення виконавчого провадження заборгованість не погашена добровільно, до боржника може бути застосована заборона на перетин кордонів України.
Виїхати з країни, якщо накладено обмеження, не вийде. Для скасування заборони необхідно погасити борг. Також платник може звернутися до одержувача аліментів і укласти з ним мирову угоду. Позивач може надати заяву про те, що боржнику надано відстрочку або розстрочку і до нього немає претензій, в результаті чого заборона буде знята.
Зняття обмеження на виїзд за межі України за борги по аліментах
Скасувати заборону на виїзд за межі країни можливо, тільки закінчивши виконавче провадження. В такому випадку підстава для закінчення провадження зі стягнення заборгованості є фактичне виконання боржником вимог виконавчого листа, іншими словами, оплата заборгованості. Після погашення боргу необхідно надати державному виконавцю документи, що підтверджують оплату.
Далі виконавцем виноситься постанова про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду особи з України.
Однак заборона на виїзд за кордон перестає діяти тільки тоді, коли ця постанова від державного виконавця буде отримана Державною прикордонною службою України. Копії документів відправляються всім сторонам провадження.
Так як обмін даними між Державною виконавчою службою України і Державною прикордонною службою України відбувається в електронному варіанті, шляхом оновлення бази даних, заборона на переміщення поза країною буде знято негайно.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по стягненню аліментів.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по стягненню аліментів буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з стягнення аліментів.