Розлучення з індійцем

Розірвання шлюбу з громадянином Індії в Україні, місце проживання якого невідомо

Розірвання шлюбу з громадянином Індії в Україні, місце проживання якого невідомо

Розірвання шлюбу з громадянином Індії в Україні, місце проживання якого невідомо

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення з індійцем" я розповім Вам про те, як розірвати шлюб з громадянином Індії в Україні, місце проживання якого невідомо, про легалізацію іноземного шлюбу на території України, про особливості розірвання іноземного шлюбу на території України, про судову практику юристів юридичної компанії «Rozirvannya-shlyubu.com.ua» по розірванню шлюбу з громадянином Індії . Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

В даний час інститут шлюбу та сім’ї в різних країнах має свою специфіку. Якщо для розвиненої Європи вибір партнера – це виключно воля сторін шлюбного союзу, а сам шлюб – це зміна сімейного стану з настанням певних правових наслідків, то в країнах, що розвиваються, наприклад, таких як Індія, все як та раніше овіяне традиціями, обрядами та церемоніями.

З самого народження дитини індійці починають думати про його весіллі та виборі підходящої другої половинки, часто керуючись матеріальною вигодою від укладення шлюбного союзу. За індійським традиціям саме на батьків лягає відповідальність не тільки за оплату та організації шикарної весільної церемонії, але й по вибору майбутнього родича, при цьому думка наречених може взагалі не враховуватися. Для багатьох сімей шлюб – це один із способів злиття бізнесів та капіталів сімейних кланів. Фактично одружуються сім’ї, а не молоді люди, а інститут шлюбу виступає в якості інструменту економічної інтеграції.

Шлюби по любові теж мають місце бути, але тільки в разі відповідності соціального та матеріального статусу майбутнього подружжя.

На сучасному етапі розвитку Індії на традиційно поширені дитячі шлюби державою накладена заборона. Встановлено мінімальний вік вступу в шлюб для дівчат – 18 років, для юнаків – 21 рік. Вимагати придане з родини нареченої при одруженні, як традиційно було прийнято століттями, тепер теж заборонено законом, але негласно сім’я нареченого все ж очікує дарів, причому суттєвих.

Глобалізація та світові тенденції впливають на уклад життя індійців, все частіше можна спостерігати міжнаціональні шлюби, порушення традицій та звичаїв. Але далеко не всі сімейні пари можуть подолати розбіжності в культурі та менталітеті. Українські жінки, які зв’язали своє життя з індійськими чоловіками стикаються з низкою проблем:

  • Чоловіки забороняють своїм дружинам одягатися, як їм подобається, наприклад, носити джинси, їсти м’ясо, виходити на вулицю, зустрічатися з подругами, а іноді й працювати.
  • Родичі чоловіка, як і кілька століть тому, очікують, що дівчина буде з хорошим приданим. Тих, у кого його немає, можуть в родині ображати та принижувати.
  • Індійські сім’ї з трудом сприймають жінок, які раніше перебували в шлюбі, особливо, якщо вже є діти. Доходить до того, що чоловіки змушують жінок віддавати дітей від іншого шлюбу в інтернат.
  • Чоловіки можуть сидіти вдома та не працювати, при цьому на жінку лягають всі обов’язки по матеріальному забезпеченню родини та утримання будинку.

Так і наша довірителька, працюючи перекладачем в представництві індійської компанії в Україні, познайомилася з індійським чоловіком. Розпочата на території України красива східна казка перетворилася в Індії в випробування. Бруд, сморід, злидні навколо, незнайома індійська культура, складні взаємини з сім’єю чоловіка були тільки початком складного шляху. Закінчилася історія тим, що чоловік поїхав в Америку, потай від всієї родини одружився там вдруге та не повернувся. А пані В. прилетіла назад до Києва та звернулася до нас з індійськими документам про укладення шлюбу.

Читайте також:

Розлучення з чоловіком іноземцем без його присутності

Легалізація іноземного шлюбу на території України

Перший її питання було: «Чи вважається вона заміжньою жінкою на території України, якщо реєстрація шлюбу була проведена в Індії та документ про укладення шлюбу оформлений не на українській мові?»

Індійський документ про укладення шлюбу з відбитками пальців нареченого, нареченої та свідків, з апостилем.

Принципово важливе значення має наявність на документі апостиля або консульського запевнення для України. Такі штампи підтверджують визнання іноземного документа на території України. Апостиль ставиться країнами учасницями Гаазької конвенції 1961 року, як підтвердження взаємного визнання документів, в інших випадках документи завіряє консул. Апостиль проставляється безпосередньо в місці укладення шлюбу, відсутність такого штампа створює істотні проблеми при легалізації свідоцтва надалі, в тому числі й при розірванні шлюбу.

До речі:

Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?

Докладніше

В даному випадку на документі стояв апостиль, але в органи РАЦСу України подружжя не зверталися. Фактично в даний час на території України єдиним підтвердженням факту укладення шлюбу нашої довірителькою був даний документ. Та якби треба було вступити в новий шлюб з боку органів РАЦСу перешкод не виникло, шлюб був би зареєстрований.

Але, варто розуміти, що, по-перше, зберігся б ризик того, що індійський чоловік може з’явитися в майбутньому та заявити будь-які вимоги, в тому числі майнового характеру, адже номінально подружжя все ще в шлюбі; по-друге, оскаржити висновок нового шлюбу нашої довірителькою, так як одночасно перебувати у шлюбі з двома особами на території України заборонено законом. Без розірвання першого шлюбу, новий буде визнаний недійсним.

Зв’язатися з адвокатом

Особливості розірвання іноземного шлюбу на території України

Особливості розірвання іноземного шлюбу на території України

Наступні питання стосувалися процесу розлучення з іноземцем. Де його можна оформити? Як бути, якщо життєвий простір проживання та контакти чоловіка невідомі? Як його будуть викликати в суд?

  1. Практично будь-який іноземний шлюб може бути розірваний на території України, якщо до справи підійти грамотно та професійно. Важливе значення при цьому має наявність належним чином оформлених та легалізованих документів. Якщо у Вас їх з якоїсь причини немає, ми допоможемо їх отримати / відновити / оформити.
  2. Якщо з’явитися в РАЦС для розірвання шлюбу разом з чоловіком не представляється можливим або від цього шлюбу є неповнолітні діти, слід звертатися до суду.
  3. Позовна заява в таких випадках може бути подана до суду за своїм місцем реєстрації або за останнім відомим місцем проживання чоловіка на території України. У позові вказується вся відома контактна інформація про відповідача.
  4. Суд може розірвати шлюб без особистої участі та присутності іноземної дружини в судових розглядах. Важливо тільки, щоб він належним чином був сповіщений, тобто дізнався про судовий розгляд. Якщо судові документи повертаються назад в суд по закінченню строку зберігання на пошті ї, таке повідомлення теж вважається належним. У більшості випадків для прискорення процесу розлучення сповіщати чоловіка пропонують позивачеві за свій рахунок, особливо це стосується напряму судової кореспонденції за кордон.

Читайте також:

Розлучення з іноземним громадянином в Україні

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Як подати на розлучення, Як оформити розлучення.

Судова практика юристів юридичної компанії «Rozirvannya-shlyubu.com.ua» по розірванню шлюбу з громадянином Індії

Судова практика юристів юридичної компанії «Rozirvannya-shlyubu.com.ua» по розірванню шлюбу з громадянином Індії

Пані В. вирішила поставити крапку на своїх індійських пригодах, не хвилюватися про можливі ризики в подальшому та доручила нам почати шлюборозлучний процес.

1. Документи про укладення шлюбу були переведені на українську мову та нотаріально засвідчені. Відповідно Законом України «Про судоустрій і статус суддів», судочинство та діловодство в Україні ведеться на українською мовою.

2. Адвокати юридичної компанії «Rozirvannya-shlyubu.com.ua» підготували позовну заяву до суду за місцем реєстрації пані В. Так як актуальна адреса місця проживання чоловіка за кордоном невідома, в позовній заяві було вказано останнію відому його адресу в Індії.

Позовні заяви, відповідачами в яких є іноземні громадяни, повинні бути обов’язково перекладені на їхню рідну мову та нотаріально завірені. Тільки після цього позов може бути поданий до суду.

До позовної заяви крім оригіналів документів про укладення шлюбу, квитанції про оплату судового збору, також потрібно додати виписку з будинкової книги, що підтверджує адресу реєстрації позивача. Всі документи готуються в двох примірниках, для суду та для відповідача, та ще одна копія позову для позначки суду про прийняття документів.

Також, якщо шлюборозлучний процес веде представник, потрібно додати копію довіреності, що засвідчує його повноваження.

3. Далі позовна заява направляється в суд.

Через два тижні була призначена досудова підготовка, на якій суддя видала нам на руки судову повістку на перше слухання у справі для нотаріального перекладу та надсилання відповідачеві. У найкоротші строки документи були підготовлені. Компанією DHL відправленням доставлена за останнім відомим місцем проживання відповідача в Індії, що відстежується по трек-номеру відправлення. Таким чином, до першого слухання у справі відповідач вважався повідомлених належним чином.

4. За підсумком першого судового розгляду судом відразу ж було винесено рішення про розірвання шлюбу.

5. Через місяць рішення вступило в законну силу та було отримано нашими сімейними юристами.

Пані В. отримала офіційні документи, що підтверджують факт розірвання шлюбу. Ніяких ризиків, пов’язаних з індійським минулим, при вступі в новий шлюб для неї більше немає. У разі виникнення суперечок з колишнім чоловіком українське рішення суду може бути легалізовано та пред’явлено на території Індії, як підтвердження припинення шлюбу.

Варто відзначити, що далеко не завжди в такі короткі строки вдається отримати рішення суду про розірвання іноземного шлюбу. Найбільш часто зустрічаються проблеми це:

  1. Незаконне повернення судом позовної заяви. У такому випадку потрібно подавати скаргу на ухвалу судді у вищестоящий суд, що затягує процес розлучення вже мінімум на місяць.
  2. Неповідомлення відповідача. Якщо відповідач не отримує кореспонденцію, судді, як правило, відкладають розгляд та видають нові документи для перекладу та відправки, що досить затратно не тільки щодо фінансів, але й часу.
  3. Надання максимального строку на примирення в межах шести місяців. Рішення суду може бути оскаржено в апеляційний суд, щоб уникнути цього, для формального дотримання всіх встановлених строків та вимог судді затягують процес розгляду справи.

Адвокати юридичної компанії «Rozirvannya-shlyubu.com.ua» розірвали сотні іноземних шлюбів та готові прийти до Вас на допомогу в будь-якій складній ситуації. В рамках спеціальної програми «Розлучення під ключ, розлучення онлайн» шлюб буде розірваний без Вашої участі та присутності в суді.

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з індійцем» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення з індійцем

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Документи для розлучення
  2. Розділ подарованого майна
  3. Розлучення без присутності подружжя
  4. Розлучення в односторонньому порядку
  5. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  6. З ким залишаються діти після розлучення?
  7. Документи при розлученні з дітьми
  8. Місце проживання дитини при розлученні
  9. Зміна прізвища дитини після розлучення
  10. Розлучення якщо є діти
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: