Права батька на дитину

Права батька на зустрічі з дитиною після розлучення
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Права батька на дитину" я розповім Вам про права батька на зустрічі з дитиною після розлучення в Україні, про процесуальні питання під час розлучення та про альтернативні варіанти зустрічі батька з дитиною при розлученні. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Права батька на зустрічі з дитиною після розлучення в Україні

Права батька на зустрічі з дитиною після розлучення в Україні

Закон говорить, що батько має такі ж права на участь у вихованні дитини, як і мати. Проживання неповнолітнього разом з матір’ю не означає, що батько не повинен з ним зустрічатися.

Закон є закон, та тільки в житті не все так гладко. І найчастіше розлучаються подружжя через особисту неприязнь намагаються маніпулювати дитиною, щоб досадити один одному. Мати або інші зацікавлені особи, перешкоджаючи приходу батька, фактично унеможливлюють спілкування двох рідних людей. І все ж з цієї драматичної ситуації є вихід.

Процесуальні питання під час розлучення

Процесуальні питання під час розлучення

Для захисту прав батька, позбавленого можливості спілкування з дитиною, закон передбачив певну процедуру: потрібно звернутися в суд і вимагати в порядку позовного провадження визначити конкретний час, коли він може приходити до малюка, забирати до себе додому або на прогулянку.

Перешкоджати спілкуванню дитини з люблячим батьком – велика помилка.

Зв’язатися з адвокатом

Однак не все так просто: батькові доведеться ретельно зібрати доказову базу і переконати суд, що немає іншої можливості забезпечити право на спілкування з дитиною, крім як через судові інстанції. Для цього потрібно заручитися підтримкою свідків, які змогли б підтвердити, що мати дійсно ставить непереборні перешкоди.

Позовна заява складається за правилами статті Цивільно-процесуального кодексу України. У ньому повинні бути такі обов’язкові елементи:

  • найменування суду, відомості про позивача, відповідача;
  • послідовний виклад фактичних обставин справи;
  • письмові докази.

Якщо з’ясується, що мати неправомірно забороняє батькові бачитися з дитиною, суд винесе позитивне рішення. У ньому вказуються конкретні дні та години, коли чоловік зможе безперешкодно спілкуватися з дитиною. Зазвичай це вихідні дні, протягом яких батькові виділяються години для зустрічей з улюбленим чадом.

Рішення суду є обов’язковим для матері: вона не має права приховувати дитини, якщо батько адекватна людина і готовий піклуватися про нього. У складних випадках зустрічі батька з дитиною можуть проходити в присутності державного виконавця. Спілкування дитини й батька дуже важливо, навіть якщо сім’я розпалася.

Альтернативні варіанти зустрічі батька з дитиною при розлученні

Альтернативні варіанти зустрічі батька з дитиною при розлученні

Перед зверненням до суду можна спробувати впливати на матір через органи опіки. Але змусити колишню дружину не перешкоджати зустрічам з дитиною опіка не в змозі – можливі лише профілактичні бесіди та переконання.

Інший спосіб вирішення конфлікту – так звана процедура медіації, коли юрист або адвокат домагається зустрічі батьків на нейтральній території, наприклад, в офісі. Саме переговори вважаються оптимальним варіантом розв’язання цієї проблеми, оскільки об’єктом спору є немайнові інтереси колишнього подружжя і доля їх спільну дитину.

Після розлучення вам не дозволяють бачитися з улюбленим чадом? Пам’ятайте, що ви такий же повноправний батько і може спілкуватися з неповнолітнім, незалежно від особистих відносин з колишньою дружиною. Однак не варто нагнітати ситуацію: постарайтеся спочатку домовитися цивілізованим способом. Дитина не завжди буде маленькою, а пам’ять про сварки і скандали батьків збережеться у нього на все життя.

Зв’язатися з адвокатом

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлученняРозлучення з дітьмиРозлучення без присутності відповідачаРозірвання шлюбу укладеного у СШАВизнання розлучення недійснимВідповідач не прийшов на розлученняРозлучення з іноземцем у суді.

Часті питання адвокату
Чи може служба опіки змусити матір дозволити бачитися батьку з дитиною?
Що потрібно зробити батьку, щоб отримати дозвіл у суді на спілкування з дитиною?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Право батька на дитину» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Права батька на дитину

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення без згоди
  2. Як подати на розлучення
  3. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  4. Розлучення з канадцем
  5. Процедура розлучення
  6. Розлучення з дітьми
  7. Визнання розлучення недійсним
  8. Скасувати рішення суду про розлучення
  9. Як швидко розлучитися
  10. Розлучення в суді
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: