- Чи може батько забрати дитину після розлучення у матері?
- Фактори, які впливають на проживання дитини з батьком після розлучення
- В якому випадку батько може забрати дитину після розлучення у матері?
- Як батькові забрати дитину у матері після розлучення?
- Підстави для позбавлення матері батьківських прав після розлучення
- Порядок позбавлення батьківських прав матері після розлучення
- Докази, необхідні для позбавлення матері батьківських прав
- Батько може забрати дитину після розлучення у матері
- Послуги адвоката по сімейним справам
Чи може батько забрати дитину після розлучення у матері?
У багатьох юрисдикціях, визначення місця проживання дитини та вирішення питань опіки виникає через судовий процес або узгодження сторін. Якщо мати та батько розлучені, і вирішення питань опіки не було встановлено судом чи угодою, то права батька можуть бути обмеженими.
Якщо батько бажає забрати дитину після розлучення, але опіка не була визначена, йому може бути важко це зробити без узгодження з матір’ю або без рішення суду. Зазвичай батьківські права діляться порівну між батьками, якщо інше не встановлено судом.
Якщо є конфліктні ситуації, рекомендується звернутися за порадою до адвоката чи консультанта з сімейного права. Вони зможуть надати юридичні поради відповідно до конкретного законодавства та обставин, допомогти у вирішенні спірних питань, а також роз’яснити права та обов’язки кожного батька в даній ситуації.
Фактори, які впливають на проживання дитини з батьком після розлучення
Основні фактори, які враховуються при розв’язанню питання, з ким же залишиться жити дитина:
- інтереси дитини;
- вік;
- прихильність до членів сім’ї;
- особисті якості батьків;
- наявність у батьків умови для виховання та освіти;
- матеріально-побутове становище батьків.
Обов’язково враховується думка самої дитини, яка досягла десятирічного віку.
Найбільш вагомою обставиною, при якій дитина після розлучення залишиться з батьком, є невиконання дружиною обов’язків матері.
В якому випадку батько може забрати дитину після розлучення у матері?
Суд може вирішити залишити дитину з татом, якщо:
- мати страждає алкоголізмом або наркотичною залежністю;
- у матері є психічне захворювання (природно, як і в першому випадку, тут небезпечно залишати дитину з такою мамою);
- матір не цікавить дитина (вона займається налагодженням особистого життя, часто залишає дитину одну або, наприклад, з бабусею);
- дитина сама хоче залишитися з батьком.
Можливі, звичайно, ситуації, коли тато домагається свого за допомогою сили і грошей, але це суперечить законодавству і можна привести до настання адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.
Просто розповісти суду про ту чи іншу причини неможливості проживання дитини з мамою буде недостатньо. Потрібно довести обставини, на які ви посилаєтесь. Судді-жінки, в основному, приймають позицію матері, та й судді-чоловіки теж часто дотримуються такої думки. І щоб дитину залишити з батьком, потрібно надати серйозні аргументи.
Чи може батько забрати дитину у матері після розлучення? Найчастіше суди залишають дитину з батьком в разі, якщо дружина була позбавлена батьківських прав.
Як батькові забрати дитину у матері після розлучення?
Найнадійніший спосіб – позбавити недбайливу матір батьківських прав. В цьому випадку колишня дружина втратить всі права, засновані на факті спорідненості. Позбавлення колишньої дружини прав не звільнить її від обов’язку утримувати дитину.
Якщо судом буде встановлено, що подальше проживання дитини з матір’ю, позбавленою батьківських прав, неможливо, то вона може бути виселена навіть без надання іншого житла.
Підстави для позбавлення матері батьківських прав після розлучення
Мати може бути позбавлена батьківських прав при наступних обставинах:
1. Ухилення від виконання батьківських обов’язків. Мати (як і батько) зобов’язана:
- брати участь у вихованні та розвитку своїх дітей;
- забезпечити отримання загальної освіти;
- захищати права та інтереси дітей.
2. Відмова взяти свою дитину з медичної організації (в тому числі пологового будинку), дитячого садка, школи, установи соціального захисту населення або з аналогічних організацій.
3. Явне зловживання своїми правами як батька.
4. Жорстоке поводження з дітьми.
5. Наявність хвороби хронічного алкоголізму або наркоманії.
6. Вчинення умисного злочину проти дітей або їх батька.
Слід мати на увазі, що є обставини, при яких можливо і обмеження матері в батьківських правах. Цей захід має місце, коли:
- проживання дитини з матір’ю буде небезпечним з незалежних від неї причин (наприклад, психічний розлад, хронічне захворювання, збіг важких обставин);
- немає достатніх підстав для позбавлення батьківських прав, але залишення дитини з матір’ю небезпечно.
Якщо протягом півроку після обмеження в правах мати не змінює своєї поведінки, орган опіки та піклування подає до суду на позбавлення батьківських прав (можливо, і раніше цього строку).
Порядок позбавлення батьківських прав матері після розлучення
Для того, щоб маму дитини позбавити батьківських прав, батькові необхідно звернутися до суду з позовною заявою.
Заява про позбавлення матері дитини батьківських прав батько повинен подати в районний суд за місцем проживання відповідача (матері дитини). Можлива подача за місцем проживання позивача, якщо об’єднуються позовні вимоги: позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів.
При розгляді цієї справи обов’язкова участь органу опіки та піклування.
Будьте готові, після звернення до суду співробітники органу опіки та піклування повинні відвідати ваш будинок, може бути, і поговорять з дитиною. Краще зробити так, щоб в цей момент вдома були всі члени сім’ї. Особливо ті, хто міг би щось прокоментувати з приводу ситуації, що склалася.
Пам’ятайте – позбавлення батьківських прав – це крайній захід!
Однієї підстави може не вистачити для позбавлення матері батьківських прав. Тут потрібно або одна серйозне обставина (наприклад, хронічний алкоголізм), або ряд обставин, при яких жити з такою мамою дітям буде небажано, неможливо або навіть небезпечно.
Так, суд може порахувати, що наданих підстав недостатньо для позбавлення мами батьківських прав, навіть якщо ці підстави входять в перерахований вище перелік. Можливі випадки, коли недбайлива мати буде намагатися згладити конфлікт, обіцяти виправитися.
У разі відмови в задоволенні позовних вимог, якщо мати буде продовжувати вести аморальний спосіб життя, у батька є право через деякий час повторно звернутися до суду з позовом про позбавлення матері дитини батьківських прав.
Докази, необхідні для позбавлення матері батьківських прав
Як вже було зазначено, питання про позбавлення матері батьківських прав розглядається за правилами позовного провадження. Тому батько повинен довести всі обставини, на які він посилається. Потрібно представити всі необхідні документи, фотографії, дати пояснення, привести свідків і здійснити інші дії в обґрунтування своєї точки зору.
Приклад
До організації з надання юридичних слуг звернувся громадянин за допомогою в ситуації, що склалася: шлюб з дружиною був розірваний, але у них є неповнолітня дочка у віці одинадцяти років, яка проживає з мамою. Колишня дружина зловживає алкоголем, не дбає про дитину, щодо неї багаторазово складалися протоколи про адміністративні правопорушення.
У даній ситуації не так просто довести, що перебування дівчинки з мамою зашкодить їй. Але в підсумку суд прийняв рішення про проживання дитини з батьком. Докази, на які посилалися батько і його адвокат: довідка про перебування матері дівчинки на обліку в наркологічному диспансері, копії протоколів про притягнення жінки до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, документи, що підтверджують стабільне матеріальне становище батька (довідка про заробітну плату за останній рік, копія свідоцтва про право власності на квартиру). Крім того, було враховано думку дитини і її бажання проживати з батьком.
Є велика ймовірність, що суддя поцікавиться питанням, чи намагався батько змінити ситуацію, що склалася в родині, в кращу сторону (якщо це можливо). Наприклад, батьки планують розлучитися, мати живе зі своїми батьками, відповідно, дитина і батько живуть разом. Мати не дзвонить, не цікавиться життям дитини, тоді батько повинен спробувати знайти її (якщо вона ховається), запропонувати побачитися з дитиною.
Батько повинен зробити спробу налагодити відносини матері і дитини. Дуже важливо не тільки підтвердити свій добробут, а й довести свої добрі стосунки з дитиною і те, що дитині в усіх відношеннях буде краще з батьком.
Батько може забрати дитину після розлучення у матері
Отже, у батька є всі шанси забрати дитину у матері, але в тому випадку, якщо це дійсно загрожує добробуту або навіть життю і здоров’ю дитини. Адже дітям дуже складно замінити матір. Однак і мама не зможе дати йому батьківське чоловіче виховання, що дуже важливо. Тому самим розумним рішенням буде те, яке буде прийнято на благо дитини.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по залишенню дитини з батьком.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по залишенню дитини з батьком буде вирішена більш професіонально та швидко.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по залишенню дитини з батьком, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: