Розлучення в односторонньому порядку

Як розлучитися в односторонньому порядку?
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення в односторонньому порядку" я розповім Вам про те, як розлучитися в односторонньому порядку в Україні, про подачу заяви на розлучення в односторонньому порядку, про документи, необхідні для розлучення в односторонньому порядку та про терміни розірвання шлюбу в односторонньому порядку. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Як розлучитися в односторонньому порядку в Україні?

Як розлучитися в односторонньому порядку в Україні?

Сімейне життя не завжди супроводжується щастям та розумінням. Буває так, що історія про «вічне кохання» не була втілена в реальність і один з подружжя приймає рішення остаточно розірвати шлюб, від якого більше немає сенсу очікувати щасливого сімейного життя, народження дітей та інших радощів.

Слід взяти до уваги, що в ситуації, коли з тих чи інших причин проблемно розірвати шлюб за спільною згодою, та ще й коли від спільного життя є хоча б одна неповнолітня дитина, звернення в належний суд з позовною заявою про розірвання шлюбу в односторонньому порядку неминуче.

Слід розрізняти розірвання шлюбу з ініціативи одного з подружжя без згоди другого, від розірвання шлюбу в безумовному односторонньому порядку, що не вимагає згоди або навіть врахування думки другої половини. Так, вимагати розірвати шлюб з власної ініціативи через суд кожен з подружжя має право в будь-який момент часу, а в односторонньому порядку – лише в строго передбачених законом випадках.

Як розлучитися через РАЦС в односторонньому порядку?

Як розлучитися через ДРАЦС в односторонньому порядку

Розірвання шлюбу в односторонньому порядку через РАЦС можливо тільки в разі:

  • безвісти зниклого одного з подружжя чи оголошення померлим(потрібне документальне підтвердження),
  • якщо один з подружжя втратив дієздатність (потрібне відповідне рішення суду).

Даний перелік умов для одностороннього припинення шлюбних відносин в безумовному порядку є вичерпним. У всіх інших випадках зацікавлена в розлученні людина буде зобов’язана звернутися до суду.

Читайте також: Розлучення через суд з дітьми та без дітей.

Як розлучитися через суд в односторонньому порядку?

Як розлучитися через суд в односторонньому порядку?

Право фізичних осіб розірвати шлюб, чоловік це або жінка, невіддільне, а тому у будь-якої дієздатної людини є гарантована можливість подати на розлучення в односторонньому порядку, якщо його чимось не влаштовує його супутник життя. Проте не у всіх випадках можна безперешкодно домогтися розлучення без згоди другого з подружжя.

Закон встановлює ряд обмежень на одностороннє розірвання шлюбу щодо чоловіків. У їх числі, розлучення при вагітності дружини, а також розлучення до досягнення спільною дитиною однорічного віку. У зазначених випадках позовна заява про розірвання шлюбу не підлягає задоволенню.

Попри всі наявні складності у справі про розлучення, суддя рано чи пізно обов’язково задовольняє вимогу одного з подружжя про розірвання шлюбу. Разом з цим, якщо одна зі сторін не згодна та заявляє клопотання про надання строку для примирення сторін, то суд не має права відмовити в цьому, та прийняття рішення про розлучення може затягнутися, як правило перевищуючи шестимісячний строк з урахуванням часу вступу в силу.

Примирливі заходи дають подружжю час ретельно зважити всі «за» та «проти», осмислити та обговорити проблеми, що накопичилися, встановити взаєморозуміння та в підсумку зберегти сім’ю. Якщо конфлікт вичерпаний, то подружжя звертається до суду з проханням про припинення справи у зв’язку з мировою угодою.

Якщо строк для примирення сторін закінчився, а рішення ініціатора розлучення залишилося непорушним, то суд зобов’язаний розірвати шлюб, задовольнивши заявлену позовну вимогу.

Допускає законодавець і так зване заочне розірвання шлюбу, коли один із подружжя навмисне уникає явки в суд. Після повторного сповіщення та неявки без поважних причин на засідання, суд має право винести рішення без участі другої особи. При цьому за людиною, яка не з`явилася, зберігається право оскаржити заочне рішення, якщо він доведе, що їм були порушені його права та свободи.

Зв’язатися з адвокатом

Подача заяви на розлучення в односторонньому порядку

Подача заяви на розлучення в односторонньому порядку

Якщо у Вас є діти до 18 років або ви ніяк не можете поділити майно? Тоді Ви отримаєте рішення про розірвання шлюбу тільки через суд.

Ініціатор розлучення – позивач. Друга сторона – відповідач.

Наявність суперечок при розлученні – привід звертатися до суду

Наявність суперечок при розлученні - привід звертатися до суду

Суддя розглядає найпростіші позови. Як правило, такий суд знаходиться територіально ближче, слухання там проходять швидше, що спрощує та прискорює процедуру розлучення. Будь-який суд може вважати за необхідне дати вам строк на примирення в межах 6 місяців.

Інструкція подачі заяви на розлучення

Інструкція подачі заяви на розлучення

Оформлення розлучення в односторонньому порядку має на увазі, що зацікавлена сторона звертається до суду з позовною заявою, оформленою відповідно до вимог ЦПК України.

Детальніше про вимоги до позовної заяви, а також зміст документа та додатках до нього читайте в цій статті.

Крім того, в позові необхідно вказати причину розлучення. Це може бути як стандартне формулювання – «несумісність характерів», так і більш розширений опис причин неможливості подальшого спільного життя. Для судді причини розлучення особливого значення не мають, переважна більшість шлюбів успішно розривається через суд.

Документи, необхідні для розлучення в односторонньому порядку

Документи, необхідні для розлучення в односторонньому порядку

  • Позовна заява з копією для чоловіка-відповідача;
  • Копія паспорта та ІПН (якщо ви подаєте позов поштою);
  • Довідка про реєстрацію відповідача та дітей;
  • Копії свідоцтв на дітей;
  • Квитанція про сплату судового збору (оригінал);
  • Документи, що підтверджують підстави та причини розлучення в позові: довідки з місця проживання; Характеристики; відомості про притягнення чоловіка до відповідальності (наприклад, за сімейні скандали) та інше.
  • Довіреність – якщо позов подає ваш представник.

При розлученні через РАЦС цей список значно коротший – досить заяви, паспорта, свідоцтва про шлюб та квитанції про оплату держмита.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення з вагітною, Розлучення з турком, Процедура розлученняРозлучення з дітьми, Визнання шлюбу недійснимРозлучення без згоди, Примирення подружжя, Зразок позовної заяви на розлучення.

Терміни розірвання шлюбу в односторонньому порядку

Терміни розірвання шлюбу в односторонньому порядку

Розірвання шлюбу в односторонньому порядку зовсім не обов’язково пов’язане зі скандалом, іноді просто треба легалізувати розпад сім’ї, який відбувся деякий час раніше. Проте, шлюборозлучний процес в будь-якому випадку триває не менше двох місяців, та ще й пов’язаний не тільки з емоційним навантаженням, але і з елементарною тратою часу на формальності.

Унаслідок складних юридичних тонкощів процес може дуже затягнуться. Тому телефонуйте до нас:

або пишіть нам на електронну адресу skriabinadvokat@gmail.com

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення в односторонньому порядку» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення в односторонньому порядку

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення без згоди
  2. Як подати на розлучення
  3. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  4. Розлучення з канадцем
  5. Процедура розлучення
  6. Розлучення з дітьми
  7. Визнання розлучення недійсним
  8. Скасувати рішення суду про розлучення
  9. Як швидко розлучитися
  10. Розлучення в суді
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: