Поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні" я розповім про поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні, чи діляться частки ТОВ між подружжям при розлученні, способи розділу часток ТОВ при поділі майна подружжя, розділ частки в товаристві з обмеженою відповідальністю при розлученні. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні

Поділ частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) при розлученні часто регулюється законодавством та угодою між учасниками компанії. Нижче подані загальні принципи, які можуть враховуватися:

  • Угода між учасниками: Зазвичай, учасники ТОВ укладають угоду, яка визначає умови вступу, виходу та розлучення. Ця угода може містити положення щодо розподілу часток у разі розлучення.
  • Право викупу: Угода може містити право інших учасників ТОВ на викуп частки виходового учасника. Це може бути важливою альтернативою для уникнення змін у структурі власності компанії.
  • Оцінка вартості частки: Угода може визначати процедури та методи оцінки вартості частки учасника, що розлучається. Це може включати ринкову вартість, бухгалтерську вартість, або інші критерії.
  • Право передачі частки третій стороні: Угода може або не може дозволяти учаснику передати свою частку третій стороні без згоди інших учасників.
  • Судове вирішення: У випадку, коли угода не містить відповідних положень або коли сторони не можуть досягти згоди, суд може розв’язувати питання щодо розподілу часток.
  • Обмеження передачі частки: У статуті ТОВ або угоді можуть бути визначені обмеження щодо передачі часток без згоди інших учасників.
  • Право передачі частки іншим учасникам: Угода може надавати іншим учасникам право першої покупки (примітивне право) щодо часток, які учасник розлучається має намір передати.

Це загальні принципи, і конкретні умови можуть визначатися конкретними документами та законодавством країни, де знаходиться ТОВ. Рекомендується звертатися до юридичного консультанта чи адвоката для отримання конкретної поради, специфічної для ситуації вашої компанії.

Чи діляться частки ТОВ між подружжям при розлученні?

Для початку визначимося, що розділу підлягає лише те участь в статутному капіталі, яке було внесено або куплено розлучається під час сімейного життя. Навіть якщо всі папери оформлені на одну зі сторін, але були придбані нею під час шлюбу на кошти сімейного бюджету, при розлученні вони повинні ділитися навпіл.

У розділі бере участь не майно ТОВ, а саме частка акціонера. Наприклад, якщо мова йде про магазин, то розділу підлягає не асортимент і площі торгового підприємства, а саме частину в його статутному капіталі.

Способи розділу часток ТОВ при поділі майна подружжя

Якщо мова йде про власний бізнес подружжя, то можливо варіанти розподілу.

  1. Одна сторона отримує свою частину, і розлучається стають співвласниками ТОВ.
  2. Частки в повному обсязі переходять одному чоловікові, а другий отримує від нього компенсацію. Примітно, що відшкодування здійснюється не за номінальною вартістю статутного капіталу, а за поточною.

Якщо мова йде про сторонній фірмі, установчі збори якої постановило не брати нових акціонерів, а суд зобов’язав одну сторону передати у власність іншої певну частку, то події, швидше за все, будуть розвиватися за другим варіантом, викладеному вище.

Як показує практика, зазвичай так і відбувається, тому що люди, розірвав шлюб, не можуть успішно взаємодіяти при веденні бізнесу в силу виниклої між ними неприязні. А учасники стороннього ТОВ не вітають прийняття нового власника, часто далекого від управління компанією і бізнесу в цілому.

Частки в статутному капіталі не діляться, а цілком залишаються у власника, якщо вони перейшли до нього за правом успадкування чи були отримані в дар. Це необхідно підтвердити офіційними документами.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Розділ частки в товаристві з обмеженою відповідальністю при розлученні

При розлученні частки в товаристві з обмеженою відповідальністю, набуті під час сімейного життя, підлягають розподілу між подружжям порівну.

Сторони або стають співвласниками, або одна з них викуповує частину статутного капіталу другий.

Активи, отримані в дарунок або в спадщину, поділу не підлягають, якщо ці факти доведені.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Поділ частки в статутному капіталі ТОВ при розлученні

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: