Розлучення з сербом

Розлучення з громадянином Сербії

Розлучення з громадянином Сербії в Україні

Розлучення з громадянином Сербії в Україні

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення з сербом" я розповім Вам про розлучення з громадянином Сербії в Україні, про сербські документи про укладення шлюбу, про те, чому шлюб не розірвали в Сербії, про розірвання сербського шлюбу в Україні та про розгляд справи в суді про розлучення з громадянином Сербії. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Про сербських чоловіків ходять легенди, красиві, спортивні, сімейні, турботливі… нескінченний список достоїнств. Так і наша довірителька, згадуючи свою першу зустріч з чоловіком-сербом говорила про те, який він був ідеальний, здавалося поруч з ним можна відчувати себе, як за кам’яною стіною, його добра посмішка, приємний м’який погляд. У шлюбі він був зразковим сім’янином, дуже турботливим, забезпечував дружину та дитину. Але бажання Марини переїхати в Україну не поділяє. Два роки подільного проживання, поїздок один до одного, та вона вирішила розлучитися.

Сербські документи про укладення шлюбу

Сербські документи про укладення шлюбу

Свідоцтво про шлюб було сербське, на документі стояв апостиль. Сербія – учасниця Гаазької конвенції 5 жовтня 1961 року, що встановила процедуру спрощеної легалізації документів. Органами уповноваженими ставити в Сербії апостиль є суди.

Вимоги до змісту штампа викладені в Конвенції, він являє собою чотирикутний штамп сербською мовою з заголовком «Apostille» та посиланням на конвенцію французькою мовою (Convention de La Haye du 5 octobre 1961).

Чому шлюб не розірвали в Сербії

Чому шлюб не розірвали в Сербії

Процедура розірвання шлюбу в Україні простіша та швидша, ніж в більшості інших країн. У Сербії розлучитися можна тільки через суд. Також як і у нас, дата набрання рішенням суду законної сили вважатиметься датою припинення шлюбу. Подружжя можуть звернутися до суду зі спільною письмовою угодою про розлучення, в якій обов’язково повинні бути врегульовані питання виховання та утримання дітей, а також поділу майна подружжя.

Ініціювати розлучення може й один з подружжя, без згоди другого. Справа буде слухатися в суді, позивач або по-сербськи «тужітель» повинен буде довести, що продовження шлюбних відносин неможливо, сторони вже тривалий час спільне господарство не ведуть.

В цілому тенденція з розлученнями в Сербії негативна, в останні роки їх кількість неухильно зростає. Середня тривалість розірваних шлюбів – 13 років, при цьому середній вік осіб, що розлучаються 44 роки у чоловіків та 40 років у жінок. Причини розлучень схожі з українським та:

  • фізичне та психологічне насильство в сім’ї,
  • нерозуміння,
  • зради,
  • фінансові труднощі.

Також досить поширеними причинами тут є: хвороба одного з партнерів, втрата роботи або житла, бажання одного з подружжя переїхати в іншу країну.

Цікавою особливістю сімейного законодавства Сербії є то, що тут шлюбом визнається не тільки офіційно зареєстрований союз, але й цивільний шлюб, без реєстрації відносин.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Розлучення з росіянином, Розлучення з поляком, Розлучення в суді, Розлучення з чоловіком якщо є дитина, Порядок розірвання шлюбу.

Розірвання сербського шлюбу в Україні

Розірвання сербського шлюбу в Україні
Розірвання сербського шлюбу в Україні

Першим кроком була підготовка всіх необхідних документів. У нашої довірительки на руках залишилися копія паспорта чоловіка та копія його свідоцтва про народження. Копію паспорта ми перевели та переклад нотаріально засвідчили. В Україні відповідач був зареєстрований за місцем проживання нашої довірительки, цю адресу ми й вказали в позовній заяві, а також доклали виписку з будинкової книги. Точна адреса його поточного проживання в Сербії їй була невідома.

Тому, що її інтереси в суді представляли наші адвокати, потрібне було також нотаріальне доручення на дані дії.

Позовну заяву ми підготували та перевели на сербську мову, переклад нотаріально засвідчили. Дотримання цієї вимоги процесуального законодавства є обов’язковим, в іншому випадку позовна заява може бути залишена без руху.

Таким чином, до позовної заяви було додано наступний перелік документів:

  1. свідоцтво про укладення шлюбу з апостилем та нотаріально посвідченим перекладом на українську мову;
  2. копія позовної заяви для відповідача, з нотаріально посвідченим перекладом на сербську мову;
  3. квитанція, що підтверджує сплату судового збору;
  4. копія паспорта позивача для суду;
  5. копія свідоцтва про укладення шлюбу для відповідача;
  6. копія довіреності, що засвідчує повноваження представників – 2 примірники;
  7. копія паспорта відповідача з нотаріально посвідченим перекладом на українську мову для суду;
  8. виписка з будинкової книги – 2 примірники.

Зв’язатися з адвокатом

Розгляд справи в суді про розлучення з громадянином Сербії

Розгляд справи в суді про розлучення з громадянином Сербії

Позовна заява була прийнята до провадження, до моменту першого слухання судова повістка ще не повернулася в суд, однак суддя надала строк для примирення сторін – 1 місяць. На третьому засіданні шлюб був розірваний.

Особливістю розгляду подібних справ є їх тривалість, рідко вдається на першому ж засіданні отримати рішення суду. Судді формально надають строк для примирення, щоб дати час відповідачу підготувати свою позицію, якщо він не сповіщений – щоб сповістити його повторно.

Всю судову кореспонденцію відповідачу суд направляв за місцем прописки. Як правило, при відправці листів іноземним громадянам за кордон суддя пропонує позивачеві сповіщати відповідача самостійно своїм коштом, такий механізм сповіщення значно прискорює розгляд справи, ніж повідомлення через Міністерство юстиції УКРАЇНИ. Але через те, що відповідач в цьому випадку був зареєстрований в Україні, адреса в Сербії була невідома, судові повістки направлялися за місцем реєстрації.

У рішенні суду суддя зазначила: «Судове сповіщення вважається доставленим в тих випадках, якщо воно надійшло особі, якій його направлено, але за обставинами, що залежать від нього не було йому вручено або абонент не ознайомився з ним. Ризик неотримання надійшла кореспонденції несе адресат. Таким чином, відповідач про час та місце слухання справи сповіщений належним чином, про поважність неявки суду не повідомив, про розгляд справи в його відсутність не просив».

Так шлюб з громадянином Сербії був розірваний. Дане рішення дійсно й на території Сербії, для його пред’явлення там необхідно поставити на документі апостиль та перевести належним чином на сербську.

Адвокати ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на розірвання шлюбів з іноземними громадянами, при цьому наші клієнти – це не тільки громадяни України, які бажають розлучитися, але й іноземні громадяни, які бажають розірвати шлюб з Україною нами. Можливо дистанційне укладення договору та оформлення всіх необхідних документів для представлення інтересів в суді. У нашому блозі ми детально розповідаємо про цікаві та нестандартні випадки з нашої судової практики, описуємо схему нашої роботи та наочно уявляємо найцікавіші матеріали судових справ.

Якщо вам необхідна допомога з розірвання іноземного шлюбу, Телефонуйте, пишіть : + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram)

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з сербом» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення з сербом

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення з жителями ЛНР або ДНР
  2. Відповідач не прийшов на розлучення
  3. Розлучення з іноземцем у суді
  4. Розлучення іноземців в Україні
  5. Шлюб з іноземцем
  6. Розлучення у РАЦСі з дітьми
  7. Розлучення з грузином
  8. Документи для розлучення
  9. Поділ кредиту при розлученні
  10. Розділ подарованого майна
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: