Відмова від розірвання шлюбу

Відмова від розірвання шлюбу

Відмова від розірвання шлюбу

Чинне законодавство України передбачає випадки, коли шлюб, який перебував на стадії розлучення, може бути не розірвано. Перш за все, це пов’язують з волевиявленням самого подружжя, які вже не бажають здійснювати дану процедуру, або внаслідок відмови уповноваженого органу.

Процедура відмови в будь-якому із зазначених випадків є строго регламентованою. Необхідно звернути увагу на те, що розірваний шлюб може підлягати відновленню з підстав, зазначених у Сімейному кодексі України.

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Відмова від розірвання шлюбу" я розповім про підстави для відмови в розлученні, відмова від заяви про розірвання шлюбу, відмова від позову про розлучення, відновлення шлюбу, якщо один із подружжя ухиляється розлучитися. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

 

Підстави для відмови в розлученні

Відповідно до Сімейного кодексу України розірвання шлюбу можливо здійснити за допомогою органів РАЦС або в судовому порядку. У зв’язку з цим процедура і підстави його оформлення різняться і регламентуються, крім норм сімейного законодавства України, в першому випадку Правилами реєстрації актів цивільного стану, в другому – Цивільним процесуальним кодексом України.

Найбільш поширеним «видом» припинення шлюбу є його розірвання за допомогою органів ЗАГС. Підставами для його здійснення є:

  • спільна згода подружжя (при відсутності неповнолітніх дітей);
  • за заявою одного з подружжя, коли другий визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним.

Здавалося б все досить просто, проте, в ряді випадків орган ЗАГС може відмовити заявникам у здійсненні реєстрації розірвання шлюбу. РАЦС виділяє серед підстав для такої відмови наявність певних сперечання, а також випадки, коли подані документи не відповідають встановленим вимогам.

Приклад

Ситуація щодо розірвання шлюбу за взаємною згодою: один з подружжя звернувся до органу РАЦС для його розірвання. За словами особи стало зрозуміло, що його дружина згодна на це, однак, сама вона не з’явилася, і документально ніяк не підтвердила свою волю. У зв’язку з цим реєструючий орган має право відмовити в проведенні реєстрації даного факту, оскільки в наявні порушення вимог Сімейного кодексу  України (під час розірвання шлюбу в органах ДРАЦС є обов′язковою присутність обох сторін, розірвання шлюбу на підставі довіреності не допускається).

Ще однією підставою для відмови в проведенні державної реєстрації можна визначити такий випадок, коли один з подружжя визнаний у судовому порядку недієздатним, і другий чоловік звертається до чого реєструє органу із заявою про розірвання шлюбу до моменту вступу в законну силу зазначеного рішення суду.

Важливо відзначити, що зацікавлена особа самостійно або за допомогою свого представника може зажадати пояснення причин такої відмови, і керівник реєструючого органу зобов’язаний дати такій особі відповідні роз’яснення в письмовому вигляді на його вимогу.

У будь-якому випадку у заявника зберігається право на оскарження цих дій що реєструє органу в вищий орган або до суду.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Відмова від розірвання шлюбу
100%
Розлучення
0%
Аліменти
0%
Діти
0%
Поділ майна
0%
Інші юридичні послуги
0%
Voted: 4

 

Відмова від заяви про розірвання шлюбу

З огляду на той факт, що в органі, що реєструє здійснення шлюборозлучного процесу завжди має на увазі наявність заяви, що виражає волю обох подружжя, а у виняткових випадках одного з них, то іноді рішення зацікавлених осіб може бути змінено.

Чинне сімейне законодавство України, а також Правила реєстрації актів цивільного  стану не відображають достатньою мірою всієї процедури можливості відмови від шлюборозлучного процесу, внаслідок чого, в буденності виникають деякі непорозуміння з боку зацікавлених у цьому осіб.

Перш за все, тут необхідно відзначити строк, який встановлюється законодавством України після подачі заяви про розірвання шлюбу та оформлення відповідного свідоцтва. Його тривалість становить один місяць. Обумовлено це саме тим, щоб заявник ще раз обдумав своє рішення про вчинення шлюборозлучного процесу.

Відповідно до норм чинного законодавства України розірвання шлюбу при спільній подачі заяви здійснюється за присутності обох з подружжя, і тільки в присутності обох. Однак, в будь-який момент до закінчення місячного строку, а також в призначену дату особа може забрати свою заяву, незалежно від того, чоловік це буде чи дружина. Ніяких перешкоди для цього Законами України не передбачено.

Варто зазначити, що повернення коштів за ненадані платні послуги здійснюється за письмовою заявою особи на підставі пред’явленого заявником платіжного документа (квитанція, платіжне доручення тощо)

Відмова від позову про розлучення

Припинення шлюбу за допомогою його розірвання здійснюється, як було зазначено раніше, не тільки в органах РАЦС, але і в суді. Підставою для цього може служити наявність спільних неповнолітніх дітей, відсутність згоди одного з подружжя, а також його ухилення від розірвання шлюбу в органі РАЦС.

Процедура здійснення такого шлюборозлучного процесу дещо відрізняється від раніше розглянутої, оскільки регламентується не лише нормами Сімейного кодексу України, але і Цивільно-процесуальним кодексом України. Зокрема розлучення в суді здійснюється за правилами позовного провадження.

З огляду на викладене, за сторонами (зацікавленими особами) зберігаються всі процесуальні права та обов’язки, передбачені Цивільно-процесуальним кодексом України. При цьому важливо відзначити, що позивач має право на зміну позовних вимог, а також на відмову від них.

Однак для здійснення зазначеного права, слід дотримуватись таких умов:

  • Така відмова не повинна суперечити або порушувати права і законні інтереси інших осіб.
  • Повинна бути здійснена до моменту закінчення розгляду справи по суті, тобто до прийняття рішення.

Для визначення часових меж здійснення відмови від позову необхідно пам’ятати про те, що після подачі та прийняття його до провадження суд може призначити час для примирення сторін. Сам процес розлучення може тривати приблизно від одного до шести місяців. Саме в цей момент у позивача і є можливість на здійснення свого права на відмову від заявлених позовних вимог.

Ще одним важливим фактом є і те, що загальні наслідки для відмови від позову, зазначені в Цивільно процесуальному кодексі України. Це означає, що позивач зберігає за собою право на повторне звернення до суду про розірвання укладеного шлюбу з тією самою особою, але ось фактичні обставини будуть дещо іншими в новому позовній заяві, оскільки правовідносини є триваючими.

При відмові від позову суддя приймає ухвалу про закриття провадження у справі.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.

Відновлення шлюбу, якщо один із подружжя ухиляється розлучитися

Сімейним законодавством України передбачається випадок, коли вже розірваний шлюб може бути відновлений. В даному випадку мова йде про ситуацію, коли один із подружжя був визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим в установленому законом порядку.

Перш за все, тут потрібно відзначити наступне:

  • оголошення громадянина померлим здійснюється в тому випадку, коли в місці його проживання відсутні відомості про його перебування протягом трьох років;
  • визнання особи безвісно відсутньою має таке ж визначення, ось тільки строк відсутності таких відомостей становить один рік.

У будь-якому із зазначених випадків дана процедура здійснюється тільки в судовому порядку. З огляду на викладене, необхідно приділити увагу такому наслідку зазначеної процедури, як розірвання або припинення шлюбу. Датою його припинення буде дата набрання законної сили рішенням суду у даній обставині або дата, прямо зазначена в ньому.

Однак закон допускає таку ситуацію, коли особа була визнана безвісно відсутньою або померлою, і через якийсь проміжок часу він з’явився. Що ж відбувається в цьому випадку?

Відповідно до Цивільного кодексу України рішення суду в цьому випадку скасовується. Це означає, що і припинений шлюб може бути відновлений, але тільки тоді, коли на це є згода обох осіб.

Іншим варіантом розвитку подій в цьому випадку може бути також і те, що інший член подружжя вже вийшов повторно одружився. У цьому випадку другий шлюб не анулюється, а колишньому відновленню не підлягає.

Висновок

На закінчення розгляду теми про відмову в розірванні укладеного шлюбу необхідно ще раз зупинитися на таких моментах, як:

Будь-який з подружжя зберігає за собою право на зміну рішення про припинення шлюбу незалежно від того, в якому органі здійснюється ця процедура.

Орган ЗАГС має право на відмову в здійсненні реєстраційних дій строго з підстав, зазначених у законі.

Припинений шлюб може підлягати відновленню у випадках, коли визнаний померлим або безвісно відсутнім у судовому порядку чоловік з’явився.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
С затратами

 

Послуги адвоката по сімейнім справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по відмові від розірвання шлюбу.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Відмова від розірвання шлюбу» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Також пропонуємо Вам ознайомитись з корисними матеріалами у галузі сімейного права, які містяться на наших сайтах: advokat-family.com.ua, rozluchennya-onlain.com.ua, rastorzhenie-braka.com.uarozirvannya.com.ua, razvod24.com.ua.

Інформація про нашу компанію

Відмова від розірвання шлюбу

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: