Як пережити розлучення

Як пережити розлучення
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Як пережити розлучення" я розповім про те як пережити розлучення: поради психолога, допомога психолога, адвоката при розлученні, поради психолога при розірванні шлюбу, як допомогти дитині пережити розлучення батьків: рекомендації психолога. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Допомога психолога, адвоката при розлученні

  • Які методи допомоги використовуються психологами та психотерапевтами, щоб людина могла найбільш безболісно пережити розлучення?

В першу чергу необхідно надати підтримку людині, який зіткнувся з проблемою розлучення. Моя допомога, як і будь-яка інша терапія, починається з прояснення ситуації. Нехай людина ще раз розповість, що з ним трапилося, нехай переживе це знову, проявить емоції. Цей момент важливий, бо переживаючи заново ситуацію, людина робить її менш напруженою.

Важливий етап в роботі з кризовою ситуацією, якою є розлучення, це реакція емоцій.

Відреагування емоцій – це вивільнення і посилення їх прояви. Емоції – це енергія, тілесна і психічна. Порцію такої енергії, яка накопичена в людині, потрібно вивільнити. Дати розвантаження, звільнитися від неї.

Якщо потрібно виплакатися, то плачем. Якщо хочеться вилаятися, то лаємося. Переживання потрібно відпустити. Важливо, щоб поруч була людина, готовий слухати й прояснювати ситуацію, якщо такої людини немає, краще звернутися до психотерапевта або психолога.

Психотерапевт професійно вислухає і поставить такі питання, які не прийшли б в голову людині в стресовому стані. Іншими словами, психолог допоможе перемикнути увагу, але в першу чергу допоможе професійно відреагувати емоції. Якщо не зробити цього, то можуть початися проблеми з контролем напруги.

  • У вашій практиці були такі випадки?

У моїй практиці бувають і важкі випадки, коли крім стандартних процедур прояснення і отреагирования потрібне медичне лікування. Найчастіше розвивається тривога і безсоння, псується настрій і виникає дратівливість. У подібних випадках необхідна підтримка організму: вітаміни групи В, ноотропи, заспокійливі, але рішення про прийом ліків повинен приймати лікар.

Як правило, допомога психолога зводиться до того, щоб надати людині підтримку у важку хвилину, дати виговоритися, і зорієнтуватися на місці. Останнє означає скласти життєствердні плани на найближче майбутнє, але тільки після того, як основні переживання відійдуть на другий план.

Коли переживання сильні і не знаходять виходу, то виникає стан нікого напруги. Це, як якщо б через тіло пройшов електричний струм. Тільки ось напруга це тримається постійно. Рівень такого емоційного напруження може стрибнути і тоді виникне симптом хвороби. Може вийти і в іншу форму: заїдання проблеми або інша залежність.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Як пережити розлучення
0%
Розлучення
0%
Аліменти
0%
Діти
100%
Поділ майна
0%
Інші юридичні послуги
0%
Voted: 2

Як пережити розлучення: поради психолога

Як впоратися з переживаннями і негативними емоціями, пов’язаними з розлученням, і не захворіти; як пояснити дитині і допомогти йому пережити розставання мами і тата розповість практикуючий лікар-психотерапевт, психолог – Артур Кунибалов.

  • Артур, розкажіть про ваш професійний досвід і про те, в чому полягає робота психолога з людьми, які потрапили у важку життєву ситуацію.

Я що практикує лікар-психотерапевт, психолог. Працюю в рамках когнітивної та сімейної психотерапії.

До мене регулярно звертаються люди, що знаходяться на межі розлучення або ті, хто зіткнувся з необхідністю його пережити. Суть моєї допомоги полягає в тому, щоб людина змогла пережити важкий період і не захворів.

Сильні переживання бувають небезпечними для фізичного і психічного стану. Можуть розвинутися депресія, порушення сну, проблеми з вагою, дуже часто виникає анемія на грунті голодування чи відсутності апетиту. Простими словами, людина відчуває переживання, але не знаходить їм вихід або дозвіл. Хвороба розвивається і формується невроз.

Поради психолога при розірванні шлюбу

  • Які поради можете дати людям, у яких з якихось причин немає можливості відвідати психолога або психотерапевта. Є якісь універсальні методи, які допоможуть самостійно пережити емоційні труднощі, пов’язані з розлученням?

Багато стикаються після розлучення з новими складнощами: як пережити розлучення з чоловіком або дружиною, на що жити, як повідомити родичам.

Всі ці питання повинні опрацьовуватися індивідуально, виходячи з наявних ресурсів. Але, перш за все, необхідно створити умови, в яких мозок буде працювати на сто відсотків. Якщо важко, мучать думки про розлучення, все ще продовжуєте любити чоловіка або дружину, але пережити розлучення все ж потрібно, то ось прості рекомендації:

  1. Будуйте плани й уявляйте, як зміниться ваше життя.
  2. Наприклад, жінці, щоб пережити розлучення з чоловіком необхідно переосмислити роль колишнього чоловіка у своєму житті. До одного і того ж людині, може бути кілька відносин. Як до чоловіка, як до людини, як до колишнього чоловіка. Поки вона перебувала в шлюбі, то найважливішим було ставлення як до чоловіка. Після розлучення значущим стало інше ставлення. Чим швидше в цій площині встановиться порядок (відношення буде відповідати фактичної ролі), тим швидше людина прийде в себе і впорається з переживаннями з приводу розлучення
  3. Якщо долають емоції, то не можна їх пригнічувати, чим більше їх проявляти, тим швидше все налагодиться. Якщо злість, то не соромтеся зліться, лайтеся, кричите, рвіть газету. Хочеться сліз, плачте, плачте.
  4. Після того, як емоції відпустять, задумайтеся над тим, як ви далі будете жити, де, з ким.
  5. Подумати про людину, з яким розлучайтеся (чоловіка або дружину) і відповісти собі на питання: «хто він?», «Що ви про нього думаєте?», «Що до нього відчуваєте?» тощо. Ці питання допоможуть зрозуміти себе і знайти своє місце у відносинах. Річ у тому, що наша особистість влаштована як піраміда, в основі якої стоять відносини з близькими людьми. Розлучення – це переоцінка відносин, тому необхідно їх прояснити.
  6. Дійте, втілюйте задумане.
  7. Якщо потрібно відкоригують свої плани.
Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача. 

Як допомогти дитині пережити розлучення батьків: рекомендації психолога

  • Багато що розлучаються пари турбуються не тільки з приводу своїх переживань, але і про те, як пояснити дитині, що батьки розлучаються, які поради ви можете їм дати?

Якщо є діти, то вони мають повне право знати, що батьки розлучаються. Знання проблеми зменшує напругу, на відміну від незнання. Нехай дитина почує про те, що відбувається. Якщо правда заподіює біль, це краще, ніж незнання зараз, але відкриття правди пізніше, тоді біль буде значно сильніше.

З дітьми важливо поговорити відкрито і довірливо, розповісти, що в житті бувають випадки, коли дорослі розходяться, але, не дивлячись на те, що вони не будуть жити разом, вони продовжать залишатися його батьками і ні в якому разі не перестануть його любити.

  • Які дії можуть зробити батьки, щоб допомогти дитині пережити розлучення мами й тата?

Для того, щоб допомогти дитині пережити розлучення необхідно перш за все мати бажання йому допомогти. Бажання – це найпотужніший інструмент в руках психолога і будь-якої людини, але одного бажання мало, треба ще забезпечити емоційний контакт. Дітей потрібно розуміти та відчувати. Сама техніка налагодження контакту є лікувальною, бо дозволяє прояснити всі сторони життя людини.

Важливо пам’ятати, що допомагає людина не повинна висловлювати свою думку і судження, його роль слухати і прояснювати. Запитайте дитину, про те, що відбувається в його житті, що змінилося навколо, що думає з цього приводу? Що відчуває по відношенню до батьків? Що думає конкретно про маму і про тата? Що відчуває до мами і тата? З ким йому краще жити? Як спілкуватися з кожним з батьків?

Всі ті ж питання можна адресувати до будь-якого, хто переживає розлучення. Важливо, щоб, відповідаючи на них, людина зрозуміла, як ставиться до того, що відбувається і людям. Важливо, щоб розумів, що відчуває і знаходив вихід цим почуттям.

Буває, що чоловік і дружина в кризовій ситуації, що виникає при розлученні, переживають і зациклюються на своїх почуттях, хочуть допомогти дитині, але нічого для цього не роблять.

Щоб допомогти – потрібно багато розмовляти і прояснювати, тоді все вляжеться на свої місця, дитина зрозуміє, що його розуміють, не кидають, це найважливіше. Ну і ні в якому разі не можна свої емоції по відношенню до іншого з батьків нав’язувати дітям, не можна забороняти спілкуватися з батьком (матір’ю).

Ось основний алгоритм по роботі з кризою після або під час розлучення. Найголовніше, знати, що, якщо зі складною ситуацією не виходить справитися самим, то краще звернутися до фахівця.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Як пережити розлучення» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Також пропонуємо Вам ознайомитись з корисними матеріалами у галузі сімейного права, які містяться на наших сайтах: advokat-family.com.ua, rozluchennya-onlain.com.ua, rastorzhenie-braka.com.uarozirvannya.com.ua, razvod24.com.ua.

Інформація про нашу компанію

Як пережити розлучення

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: