- Якщо відповідач не з’явився в суд на розлучення в Україні
- Чи розірвуть шлюб, якщо не з’явитися в суд?
- Якщо не прийшов позивач до суду на розлучення
- Клопотання про розгляд справи без участі позивача або відповідача
- Якщо не прийшов відповідач до суду під час шлюборозлучного процесу
- Якщо до суду не можуть з’явитися обидві сторони під час шлюборозлучного процесу
- Адвокат за призначенням. Судова практика при розлученні
Якщо відповідач не з’явився в суд на розлучення в Україні
Багато, зіткнувшись з розлученням, задаються питанням, розірве чи суддя шлюб, якщо чоловік відповідач спеціально не ходитиме в суд та отримувати повістки? та чи може позивач не ходити на судові засідання? Чи не вникаючи в усі тонкощі цивільного процесуального права, ви отримаєте відповіді на ці питання протягом 7 хвилин, ознайомившись з нашою статтею.
Чи розірвуть шлюб, якщо не з’явитися в суд?
Сторонами судового розгляду в цивільному судочинстві є позивач та відповідач. У справі про розлучення однієї зі сторін буде чоловік, а інша дружина.
Позивач – це той, хто заявляє позов до суду. Відповідач – той, кому пред’явлено вимогу про розлучення.
Навіть якщо чоловік та жінка спільно бажають розійтися, у них немає взаємних претензій, але є діти, одному з них все одно доведеться подавати позов.
Альтернативний варіант – звернутися в юридичну компанію, юристи якої будуть представляти в суді інтереси кожної зі сторін. В цьому випадку нікому в суд ходити не потрібно.
Довіривши представлення своїх інтересів професійного юриста, можна особисто не бути присутнім в суді при розлученні.
Про те, як проходить розлучення з участю представника, читайте в статті: Розлучення без присутності чоловіка або обох сторін в суді
Якщо не прийшов позивач до суду на розлучення
Якщо позивач не може з’явитися на судове засідання з яких-небудь причин, йому слід заздалегідь здати в канцелярію суду клопотання про розгляд справи без його участі. Також можна зв’язатися з помічником судді телефоном та повідомити про поважність причин своєї неявки, домовитися про направлення клопотання по електронній пошті.
Якщо позивач не повідомить суддю, найімовірніше перше слухання відкладуть на іншу дату. Однак друга подібна неявка може бути чревата неприємними наслідками.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Згідно З ЦПК УКРАЇНИ при повторній неявці в суд позивача, який просив розглянути справу без нього, за умови, що відповідач не вимагатиме розгляду справи по суті, суд залишить заяву про розірвання шлюбу без розгляду.
Звичайно, позивач має право оскаржити таке рішення суду, в разі якщо воно було винесено з порушенням норм права, та навіть може просто повторно звернутися з позовом про розлучення в суд, але це все час. Розлучення розтягнеться на довгі місяці.
Якщо ж відповідач теж з нетерпінням чекає розлучення, він має право погодитися на розгляд справи при повторному нез’явленні позивача, ніхто не знає суд про поважність наявних на це причин. При таких обставинах суддя розглядатиме справу, та заяву не буде залишено без розгляду.
Все ж настійно рекомендуємо, в разі виникнення непередбачених обставин, що перешкоджають явці на слухання про розлучення в суд, постаратися сповістити секретаря або помічника судді. Досить буде хоча б написати заяву від руки, сфотографувати та направити на електронну пошту суду. У цьому випадку суддя матиме повне право винести рішення про розірвання шлюбу, навіть при неявці обох сторін.
Читайте також:
Як розлучитися в односторонньому порядку?
Клопотання про розгляд справи без участі позивача або відповідача
Клопотання пишеться в довільній формі. Наприклад при розірванні шлюбу текст може бути наступний:
«21 вересня 2021 року о 09:00 призначене судове засідання у цивільній справі № 02-0000 / 000/0000 за позовом Іванова Петра Степановича до Іванової Катерині Іванівні про розірвання шлюбу. Прошу розглянути цивільну справу без моєї участі. Збереження сім’ї неможливо. На розірвання шлюбу наполягаю, строк для примирення прошу не надавати».
Не забудьте в кінці поставити підпис, розшифровку та дату.
Якщо не прийшов відповідач до суду під час шлюборозлучного процесу
Аналогічне клопотання може направити в суд й відповідач. При цьому, якщо він не може з’явитися особисто до суду в призначений день, але хоче зберегти сім’ю, він може також клопотати про надання строку для примирення в межах 6 місяців. Це також прописується в клопотанні. Суддя відкладе слухання на нову дату, найімовірніше надавши строк для примирення.
Якщо відповідач не отримав судову повістку про призначення першого слухання, та вона повернулася до суду, суддя призначить нову дату судового засідання.
Може бути та зовсім інша ситуація, коли він навмисно не бажає з’являтися до суду. Перший раз суддя, як правило, відкладає слухання та повторно сповіщає відповідача. Вдруге швидше за все питання розлучення буде розглядатися без відповідача.
ЦПК УКРАЇНИ зазначено, що суд має право розглянути справу за відсутності відповідача, сповіщені про час та місце судового засідання, якщо він не повідомив суду про поважні причини неявки та не просив розглянути справу в його відсутність.
Якщо по трек-номеру відправлення відстежується, що відповідач його отримає, таке повідомлення вважається належним.
Крім цього, якщо судова повістка була направлена на адресу відповідача, але після закінчення 7 днів повернулася назад в суд (після закінчення строку зберігання на пошті), таке повідомлення можна вважати належним. Відповідальність за неотримання поштових відправлень за адресою реєстрації лежить повністю на відповідача.
Таким чином, якщо інший член подружжя навмисно не з’являється до суду, шлюб все одно рано чи пізно буде розірваний.
Також суддя може запропонувати позивачеві для прискорення процесу винесення заочного рішення суду. В цьому випадку при неявці відповідача, у разі не відреагував на судові повістки та можливо навіть не отримав їх, суддя винесе рішення про розірвання шлюбу. Але надалі чоловік-відповідач матиме право досить просто його скасувати. Залежно від конкретних обставин справи іноді доцільно погодитися на заочне рішення. Якщо ж ви передбачаєте, що дружину це тільки на руку, він з радістю скасує таке рішення та продовжить затягувати процес, повідомте судді, що ви не згодні на винесення заочного рішення. Суддя відкладе слухання на нову дату.
Детальніше дізнатися про особливості заочного рішення ви можете в статті: Як отримати рішення судді про розірвання шлюбу.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Якщо до суду не можуть з’явитися обидві сторони під час шлюборозлучного процесу
Якщо позивач, та відповідач не можуть з’явитися, кожному з них необхідно направити клопотання про це до суду. Також в клопотанні їм слід викласти свою позицію щодо предмета спору.
Наприклад: «На розірвання шлюбу наполягаю, строк для примирення прошу не надавати», – або, – «Позовні вимоги визнаю в повному обсязі, збереження сім’ї неможливо, на розірвання шлюбу згоден».
При наявності клопотань від сторін суддя зможе розглянути справу без них.
Адвокат за призначенням. Судова практика при розлученні
Випадки з іноземними відповідачами, не зареєстрованими та ніколи не проживають в Україні, можуть бути в цьому відношенні особливо складні, бо сповіщати їх за кордоном в більшості випадків доводиться позивачеві. та добре, якщо адреса актуальний та відповідач отримує судову кореспонденцію. Якщо відправлення залишаються отриманими розлучення може затягнутися.
Суд також може призначити відповідача, місце проживання якого невідомо, в якості представника адвоката.
Саме так й сталося в цивільній справі про розірвання шлюбу з громадянином Італії. У практиці таке трапляється не часто, але має місце бути.
Відповідач проживав в Римі, ніякі судові повістки не отримував. На наші запити представники транспортної компанії відповідали, що листи йому не вручено. Суддя 4 рази відкладала розгляд справи, потім вирішила залучити в якості представника відповідача адвоката за призначенням. На 6 засіданні шлюб був розірваний.
Рішення суду ми перевели на італійську мову та Апостильовані для нашої довірительки. Через те, що надалі їй потрібно пред’явити документ про розлучення в Римі.
Якщо ви не хочете вникати в процесуальні тонкощі розлучення через суд, зверніться до наших сімейних юристів. Вам не доведеться нікуди ходити, ваші інтереси буде представляти професійний сімейний юрист. Отримати консультацію щодо розірвання шлюбу ви можете за номером: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: