- Виїзд дитини за кордон
- Чи можливий вивіз дитини за кордон без згоди одного з батьків?
- Дозвіл на виїзд дитини за кордон більше, ніж на місяць
- Оформити дозвіл на вивезення дитини за кордон?
- Дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди одного з подружжя
- Скільки коштує дозвіл на виїзд дитини за кордон?
- Які документи необхідні для перетину кордону дитині?
Виїзд дитини за кордон
Виїзд дитини за кордон, який не досяг 16 років, здійснюється у супроводі одного з батьків або інших осіб (близьких родичів), відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, можливо з нотаріально завіреним дозволом другого з батьків.
Чи можливий вивіз дитини за кордон без згоди одного з батьків?
Так, з липня 2018 року набули чинності нові правила, згідно з якими вивезення дитини за кордон без згоди одного з батьків цілком можливий. Це хороша новина в разі розлучення батьків, якщо один з них хоче вивезти дитину за кордон.
Однак в такому випадку, дитина зможе виїхати за кордон не більше ніж на 1 місяць. Цього часу цілком вистачить для того, щоб поїхати разом з дитиною у відпустку, відправити його в літній табір або на змагання.
Також, вивезення дитини за кордон можливий без нотаріального угоди одного з батьків, якщо останні не перебувають у шлюбі, але продовжують підтримувати відносини і бачитися з дитиною і один з них не ухиляється від сплати аліментів.
Так, той батько з яким проживає дитина повинна відправити на адресу другого з батьків рекомендованого листа з інформацією про виїзд дитини за кордон.
Дозвіл на виїзд дитини за кордон більше, ніж на місяць
Так, виїхати за кордон більше, ніж на 1 місяць можна без згоди другого з батьків, якщо, по-перше, у останнього є заборгованість по оплаті аліментів, розмір якої перевищує в сумі оплати за 4 місяці (3 місяці, якщо дитина тяжкохворий або з інвалідністю. Це підтверджується довідкою з медичної установи). По-друге, необхідно пред’явити довідку, видану Державною виконавчою службою.
У всіх інших випадках нотаріальну згоду на вивезення дитини за кордон необхідно.
Також, вивезення дитини за кордон без згоди одного з батьків можливий в разі, якщо:
- один з батьків іноземець або особа без громадянства;
- в закордонному паспорті матері (батька) або у проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання до іншої держави;
- визнання другого з батьків недієздатним;
- є рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
- позбавлення одного з батьків батьківських прав.
Оформити дозвіл на вивезення дитини за кордон?
Для оформлення довіреності необхідно звернутися до нотаріуса з такими документами:
- оригінали паспортів, ІПН батьків (одного з батьків);
- свідоцтво про народження дитини.
Форма довіреності буде залежати від того, хто буде що супроводжує дитини закордоном.
У разі, якщо батьками було прийнято рішення, що дитина буде виїжджати закордон в супроводі близьких родичів (бабусі, дідусі, тітки, дядьки), то згода на вивезення дитини за кордон необхідно, як і батька, так і матері. Отже, в довіреності буде чітко вказано з ким дитина буде перетинати кордон.
Пам’ятайте, що перетин кордону можливо тільки в разі надання оригіналу довіреності.
Дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди одного з подружжя
Залежно від ситуації, довіреність на вивезення дитини за кордон прописується індивідуально. Згідно із законодавством, оформлення довіреності передбачено на кожну поїздку окремо.
У разі, якщо метою поїздки є лікування, навчання або зустріч з родичами, то можна оформити довіреність відразу на кілька поїздок.
Скільки коштує дозвіл на виїзд дитини за кордон?
Середня ціна може коливатися від 250-500 гривень, ціну визначає нотаріус, який посвідчує довіреність.
Які документи необхідні для перетину кордону дитині?
Дитина може перетинати кордон України з надання закордонного паспорта (з 16 років), проїзного документа, або паспорта одного з батьків (в тому випадку, якщо дані про дитину внесені в паспорт).
Через скасування Міграційної служби України у видачі проїзного документа на дитину і внесення даних про дитину в паспорт одного з батьків, перетин дитини кордону України можливо тільки за поданням закордонного паспорта. Однак, проїзний документ на дитину може використовуватися до закінчення його терміну (до 1 жовтня 2019 року).
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Фактичні шлюбні відносини, Усиновлення дитини, Право батьків на дитину, Права батька на дитину, Розірвання шлюбу, Стягнення аліментів, Поділ майна подружжя, Позбавлення батьківських прав, Визначення місця проживання дитини.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: