Розірвання шлюбу з громадянкою Киргизії без її участі в Україні
Киргизія відноситься до найбідніших країн Центральної Азії та пострадянського простору, її відсталість зумовлена в більшій мірі історичними та географічними факторами. Більше 90% території знаходиться на висоті перевищує 1000 метрів над рівнем моря, Північ та Південь Киргизії відокремлені один від одного гірськими хребтами. Запаси вуглеводнів майже повністю відсутні, гідроенергоресурси використовуються неефективно, рятує наявність мінеральної сировини, кольорових металів та золота.
Після отримання Киргизькою Республікою незалежності в 1991 році почалися структурні зміни економіки, проходили вони в умовах обмежених фінансових ресурсів та політичної непередбачуваності всередині держави. Зовнішньоекономічна обстановка також не особливо сприяла розвитку. На економіку Киргизії надавали та продовжують надавати серйозний вплив високий рівень корупції у владі та значна частка тіньового сектора економіки. Політична та економічна обстановка в державі яскраво відбилася та на громадянах. До 2000 року понад 60% населення знаходилося за межею бідності, росла соціальна напруженість, пішов відтік корінного населення в дружні більш економічно стабільні держави.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Значна еміграція громадян спостерігалася на початку 90-х, тоді це були переважно НЕ титульні нації, пік вибуття припав на 1993 рік, за офіційними даними покинули країну понад 140 тисяч осіб. Наступні хвилі еміграції були в періоди киргизьких революцій, в 2005 – 2006 роках – більше 65 тисяч чоловік, в 2010 – 2011 роках – понад 100 тисяч осіб. Близько половини покинули країну були корінні киргизи.
За неофіційними даними в даний час близько 1 мільйона громадян Киргизії трудиться за кордоном, за офіційними даними киргизьких міграційних служб – 700 тисяч чоловік, при цьому більше 80% з них працює в Україні. Привабливими країнами для працевлаштування киргизьких працівників є також Туреччина та Корея. Значення доходів від трудової міграції для багатьох регіонів Киргизії настільки велике, що якщо виключити їх з розрахунку вартості споживання, рівень бідності зросте практично в два рази. Киргизія багато років полягає в числі найбільших країн-реципієнтів грошових переказів. Більше 80% цих трансфертів становлять переклади з України. Таким процесам сприяв спрощений порядок отримання Українського громадянства для киргизів, що діяв до 2011 року. Багато мігрантів тоді встигли стати громадянами України, в тому числі та наш клієнт пан Ч.
Після вступу Киргизії в ЄАЕС для киргизьких працівників був значно спрощений порядок ведення трудової діяльності на території України, відпала необхідність купувати патент на роботу, строк перебування в Україні без оформлення міграційної карти продовжили до 30 днів (замість 7). Крім цього, амністували понад 190 тисяч громадян Киргизії, яким раніше через порушення міграційного законодавства був закритий в’їзд в Україну. Киргизькі трудові мігранти стали більш конкурентоспроможними на території України в порівнянні з іноземними працівниками з держав, які не є членами ЄАЕС. Так зі своєю сім’єю на територію України прибула майбутня дружина нашого довірителя.
Укладення шлюбу з громадянкою Киргизії
Познайомилися молоді люди в Нікополі, пан Ч., не дивлячись на досить молодий вік, уже мріяв про сім’ю та дітей. Та й дівчина відповідала взаємністю на його залицяння. Однак з міграційної картою перебувати в Україні вона могла лише 90 днів протягом півроку, тому, турбуючись за свою наречену, Ч. через місяць зробив їй пропозицію. При наявності шлюбу з українським громадянином вона мала можливість отримати громадянство України в спрощеному порядку, для цього їй потрібно після весілля:
- Оформити дозвіл на тимчасове проживання та посвідку на проживання в Україні.
- Прожити в шлюбі 3 роки, не порушивши при цьому закон.
- Здати іспит на знання української мови.
- Подати заяву на отримання Українського громадянства.
Здавалося все складалося як не можна добре. Шлюб був укладений, свідоцтво про шлюб отримано. Але сімейне життя давалася подружжю складно, після весілля дівчину наче підмінили. Родичі Ч. подумали навіть, що весілля фіктивне та дівчині потрібно було тільки громадянство. Думати про дітей вона не поспішала, Ч. почав хвилюватися та всіма можливими способами намагався налагодити відносини з дружиною.
Пройшло буквально 2 місяці, та дружина нібито через сімейні обставини несподівано поїхала назад на батьківщину. Минуло ще півроку… Дівчина й зовсім перестала виходити на зв’язок. Всі надії Ч. на щасливе сімейне життя були зруйновані.
Як розірвати тепер цей шлюб без дружини, він не знав. Це питання зависло на кілька немає… Переїхавши працювати в Київ, Ч. почав знову налагоджувати особисте життя. Але всі мрії про щасливу родину вмить руйнувалися від однієї думки, що він вже одружений та вступити в шлюб зі своєю новою коханою по закону в Україні просто не зможе.
Це сподвигло його почати діяти рішуче, адже безвихідних ситуацій не буває.
Читайте також:
Розлучення з іноземним громадянином в Україні
Процес розірвання шлюбу з громадянкою Киргизії
Для того щоб з’ясувати, як законним способом можна розірвати цей шлюб, Ч. звернувся до нас. Дізнавшись про те, що це взагалі можливо, та й до того ж без його особистої участі та присутності в будь-яких органах, він не міг повірити, що нарешті звільниться від шлюбних пут. Отримавши детальну консультацію по всім деталям шлюборозлучного процесу, він уклав договір з юридичною компанією rozirvannya-shlyubu.com.ua, та ми приступили до роботи.
Перший важливий момент в даному випадку – місце проживання подружжя. На території України вона ніколи не була зареєстрована, Ч. знав тільки її адресу в Киргизії. До того ж у нього залишилася копія паспорта дружини.
Даний момент важливий, так як позовну заяву про розлучення (при відсутності дітей) за законом подається за місцем реєстрації відповідача. Слід питання: «А якщо він ніколи не був зареєстрований в Україні, то розірвати шлюб тут не можна?» Але ж в Цивільному процесуальному кодексі закріплено, що українські суди мають право розглядати справи про розірвання шлюбу за участю іноземних осіб, якщо хоча б один з подружжя є українським громадянином.
Таким чином, законне право розірвати цей шлюб є, але прямої вказівки на те, що позов про розлучення може бути поданий за місцем реєстрації позивача в законодавстві ніде не закріплено. Пан Ч. був тимчасово зареєстрований в Києві. До суду, до територіальної підсудності якого відносилася ця адреса реєстрації, ми й звернулися.
Свідоцтво про реєстрацію за місцем перебування
Свідоцтво про реєстрацію за місцем перебування
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з росіянином, Розлучення з поляком, Розлучення в суді, Розлучення з чоловіком якщо є дитина, Порядок розірвання шлюбу.
Позовна заява про розірвання шлюбу з громадянкою Киргизії
Багато судді в Україні неохоче приймають такі позови, повертають їх, вказуючи на те, що слід звертатися за місцем реєстрації відповідача. Це не означає, що потрібно їхати розлучатися в іншу країну за місцем проживання подружжя. Шлюборозлучний юрист знає, що таке рішення судді слід оскаржити, та вищестояща інстанція зобов’яже суддю прийняти та розглянути позов. В даному випадку подібних труднощів не виникло, позовну заяву було прийнято до провадження. Також до нього ми доклали:
- свідоцтво про укладення шлюбу, оригінал для суду та копію для відповідачки;
- копію позовної заяви для відповідачки;
- дві копії довіреності, що засвідчує повноваження наших адвокатів;
- квитанцію про сплату судового збору 992, 40 грн. ;
- копію паспорта позивача для суду;
- два примірники довідки про укладення шлюбу, із зазначенням адреси відповідачки;
- дві копії свідоцтва про реєстрацію за місцем перебування позивача;
- копію паспорта відповідачки для суду.
Повторне свідчення про розлучення
Так як оригінал свідоцтва про шлюб чоловіка Ч. відвезла з собою в Киргизію, перед подачею позову нам треба було ще отримати в Нікополі повторне свідоцтво. Їхати туди нам на щастя чи на жаль не довелося. Для цього ми звернулися в найближчий відділ РАЦСу, де отримали форму заяви для видачі повторного свідоцтва зі штампом РАЦСу. У самій заяві вказали, що просимо вислати документ поштою до відповідного РАЦСу Києва. Заяву направили за місцем укладення шлюбу в Нікополі. Протягом місяця регулярно уточнювали у співробітників РАЦСу, чи не надійшов документ. Нарешті, отримавши позитивну відповідь, оплатили держмито за видачу документа та отримали його. У правому верхньому кутку, на відміну від оригіналу, стояла позначка «ПОВТОРНЕ».
Отримання рішення суду про розлучення
На першому слуханні у справі суддя надала строк для примирення сторін, для того щоб повторно сповістити дружину, так як судова повістка була направлена, проте не отримана відповідачем в Киргизії. На початку другого слухання, секретар судового засідання доповів суду, що повістка відповідачем отримана. Таким чином, вона належним чином повідомлена про судовий процес по розірванню шлюбу. Позовні вимоги наш юрист, представник пана Ч., підтримав. Слухання закінчилося прийняттям рішення про розлучення.
Через місяць документ вступив в законну силу. Наш адвокат знову прибув до суду та отримав його з відміткою про вступ.
Пан Ч. отримав всі необхідні судові документи. Так історія зі втікшою дружиною була закінчена, ніяких перешкод для створення нової сім’ї у Ч. більше не було. Наші адвокати в чотиримісячний строк звільнили його від шлюбних пут. Ч. був дуже вдячний, згодом за його рекомендацією з аналогічними питаннями до нас звернулися ще кілька людей.
Потрібна строкова юридична допомога при розлученні? Телефонуйте, пишіть : + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram)
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:
- Документи для розлучення
- Розділ подарованого майна
- Розлучення без присутності подружжя
- Розлучення в односторонньому порядку
- Свідоцтво про розірвання шлюбу
- З ким залишаються діти після розлучення?
- Документи при розлученні з дітьми
- Місце проживання дитини при розлученні
- Зміна прізвища дитини після розлучення
- Розлучення якщо є діти