Визнання розлучення недійсним

Визнання розлучення недійсним

Визнання розлучення недійсним в Україні

Визнання розлучення недійсним в Україні

Визнання розлучення недійсним

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Визнання розірвання шлюбу фіктивним: умови й підстави" я розповім як визнати розлучення недійсним та які наслідки можуть бути. Які документи потрібні для визнання розірвання шлюбу недійсним та чи можливо скасувати рішення суду. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

У переважній більшості випадків, після розлучення сімейні відносини руйнуються. Однак бувають випадки, коли обидва або один з членів подружжя скасовують розлучення. 

Визнання рішення про розлучення недійсним при примиренні сторін

Визнання рішення про розлучення недійсним, при примиренні сторін

Однією з найрозповсюдженіших та приємних причин, при яких люди бажають анулювати розлучення – примирення сторін. Дивно, але для багатьох подружніх пар офіційне розірвання шлюбу є показником цінності сім’ї.

В такому випадку можна спробувати визнати рішення про розлучення недійсним. Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві та відзначають, що дана процедура дуже складна. Відповідно, вам потрібно заручитися підтримкою кваліфікованого спеціаліста. 

Якщо причина за якою  подружні пари анулюють своє розлучення полягає у простому змінені рішення, то в таких випадках рекомендовано оформлювати шлюб повторно. Для подачі заяви досить забрати в органах РАЦС свідоцтво. Трапляються випадки, коли внаслідок розлучення ви втрачаєте пільги надані молодій сім’ї, тоді потрібно боротися за своє право анулювати запис про розірвання шлюбу.

Примирення сторін не єдина причина, за якою судам доводиться переглядати рішення. Інколи відбуваються ситуації, у яких процес розірвання шлюбу проходить заочно. Таке трапляється коли один із представників колишнього подружжя не присутній на трьох засіданнях суду підряд. Вважається, що особа з усім погоджується та не має претензій

Читайте також: “Неявка відповідача до суду при розлученні” 

Згідно з  законодавством України “Про судоустрій і статус суддів”, суд зобов’язаний повідомити громадянам про засідання повісткою. Документ відправляється за місцем реєстрації або проживання. Оскільки заяву про розірвання шлюбу подає один з подружжя, він може вказати вірну адресу, довести, що це зроблено свідомо вкрай складно, адже підтримувати зв’язок та знати точну адресу реєстрації він не зобов’язаний. Подібні ситуації виникають у тих випадках, коли один із подружжя переїхав в інше місто або знаходиться в тривалому відрядженні. Також людина може переїхати на арендовану квартиру, але продовжувати бути прописаним у своїй власній. В такому випадку, повістки суду приходять за місцем реєстрації, де особа просто не може їх отримати.

Оскільки відповідач на суді не був присутній, то він, відповідно, не мав майнових претензій, не брав участь в обговоренні аліментних зобов’язань. 

Якщо в судовому позові вказано, що позивач не знає місце, де мешкає відповідач, та із ним неможливо буде вийти на зв’язок – суд зобов’язаний оголосити людину у розшук та призупинити розгляд справи.

На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.

Випадок, при якому можливість скасування розлучення є визнання одного з подружжя безвісно відсутнім або оголошення померлим. У цій ситуації людині доведеться відновлювати себе в правах, в тому числі й шлюбних. Подібні справи так само часто пов’язані з майном, бо, ввівши суд в оману, можна визнати безвісно відсутню людину, яка переїхала на постійне місце проживання за кордон. Причому, як показує практика, позивач може підтримувати зв’язок з партнером, не повідомивши його до відома, подати на розлучення та аліменти. Не дивлячись на те, що це не законно, подібні справи в судовій практиці так само не рідкість.

До речі, знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?

Зв’язатися з адвокатом

Коли розлучення визнають недійсним?

Коли розлучення визнають недійсним?

 Україна не спирається на прецедентне право, тому визнати розлучення недійсним складно. Не можна звернутися до суду й сказати, що передумали, для скасування будь-якого рішення потрібні вагомі підстави. Вони докладно прописані у Цивільному процесуальному кодексі України.

Згідно з нормативно-правовим актом, щоб скасувати або змінити рішення суду в апеляційному порядку, потрібно:

  • Неправильно визначені обставини, які мають значення для справи;
  • Суд не зміг довести встановлені обставини;
  • Висновки суду, викладені в рішенні, не відповідають обставинам справи;
  • Порушені або неправильно застосовані норми матеріального чи процесуального права.

Рішення суду першої інстанції обов’язково буде скасовано, якщо:

  • Справа розглядалася в незаконному складі;
  • На розгляді не був присутній хто-небудь з учасників процесу, в разі, якщо його не сповістили належним чином;
  • Порушено правило про мову діловодства;
  • Було винесено рішення щодо осіб, які не залучалися до участі в процесі;
  • Рішення суду підписано не тим суддею, який вів процес;
  • Немає протоколу судового засідання;
  • Порушено таємницю про нараду суддів;

 Не можна скасувати рішення суду тільки з формальних міркувань, потрібно шукати недоліки.

Процедура визнання розлучення недійсним

Процедура визнання розлучення недійсним

Щоб анулювати розлучення варто знати:

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Зробити це можна тільки поки рішення не вступило до законодавчого рівня. На це дається місяць. Так, бувають ситуації, коли один із подружжя поїхав у тривале відрядження і не освідомлений про розірвання свого шлюбу. Таким чином в місячний строк він ніяк не вкладеться.

Насамперед вам необхідно заручитися підтримкою юриста по сімейному справам та скласти апеляційну скаргу на рішення суду. У ній потрібно вказати:

  1. Назва суду, в який вона подається;
  2. Всі дані про заявника (апелянта);
  3. Інформація про справу, яку ви хочете оскаржити;
  4. Вимоги, які висуває заявник;
  5. Причини чому ви не згодні з рішенням суду першої інстанції;
  6. Додаткові документи;
  7. Сплачений судовий збір;

Зв’язатися з адвокатом

Майте на увазі, апеляційна скарга розглядається вищою інстанцією. Якщо ви розлучалися в РАЦСі, то таке рішення оскаржити вже не можна, бо Ви зробили це свідомо. Апеляцію на рішення судді розглядає відповідно апеляційний суд. Подавайте заяву в той суд, який виніс рішення та він переправить його далі за ієрархією разом з усіма матеріалами справи до апеляційного. Згідно з чинним законодавством, розглядається апеляційна заява в строк від 2 місяців і більше.

Результат може бути таким:

  1. Скаргу суд не задовольнить та рішення суду першої інстанції залишиться в силі;
  2. Рішення скасують частково або повністю та винесуть нове;
  3. Рішення суду першої інстанції скасують повністю або частково та закриють діловодство без винесення нового рішення.

Рішення буде винесено в формі апеляційного рішення суду та набере чинності з моменту його прийняття. Це означає, що юридично розлучення буде скасоване, а шлюб відновлений.

Визнання рішення про розірвання шлюбу недійсним, справа складна. Як правило, обійтися одним судовим засіданням вдається рідко, процес розтягнеться на 4-6 місяців.

Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Найчастіші питання адвокату
Якщо подружжя помирилося, що легше анулювати рішення про розлучення чи скласти шлюб повторно? 
Скільки часу потрібно, щоб рішення про розлучення суд визнав недійсним. 
Наскільки складна процедура визначення розлучення недійсним? 
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Визнання розлучення недійсним» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Визнання розлучення недійсним

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: