Розірвання італійського шлюбу. Як розлучитися з італійцем, перебуваючи в Україні
Італія – одна з найромантичніших країн світу, вийти заміж за італійця для дівчат здається просто казкою. Відразу представляється чарівна природа, каскадні гори на тлі блакитного неба та моря, античні та середньовічні пам’ятники культури, найсмачніші піца та паста… Але мало хто замислюється про правову сторону даного процесу.
Ми, готові вам розповісти про всі законодавчі нюанси укладання та розірвання італійського шлюбу, на прикладі конкретної шлюборозлучної справи, однією зі сторін якого був пан G.: громадянин Італії, наш довіритель.
На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.
Укладення шлюбу в Італії
Щоб одружитися в Італії, не обов’язково бути громадянами цієї країни та наявність посвідки на проживання не має значення. Однак існує кілька правил, дотримання яких є обов’язковим.
- Іноземному громадянину для вступу в шлюб на території Італії потрібен закордонний паспорт;
- Ще одна вимога – наявність у сторін, так званої, довідки «Нулла Осту», для іноземців видається відповідним їх громадянства консульством. Її отримання також вимагає збору пакета документів: паспорт громадянина, закордонний паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про розірвання попереднього шлюбу (якщо потрібно) та всі супутні документи при необхідності.
Кожен документ повинен бути переведений на італійську мову, завірений у нотаріуса та легалізований в Італії за допомогою апостиля. За виготовлення довідки оплачується консульський збір, її строк дії – 180 днів.
При вступі в шлюб подружжя, що називається «на березі», встановлюють режим володіння майном – подільний або спільний.
Кожна зі сторін повинна написати заяву про бажання вступити в шлюб та прикласти до нього італійські гербові марки. Іноземним громадянам необхідно заздалегідь подбати про перекладача, щоб надалі не виникло непорозумінь та претензій щодо встановлених умов шлюбного союзу.
Офіційного свідоцтва про укладення шлюбу відразу після церемонії не видають. Молодим необхідно протягом декількох днів після весілля з’явитися в комуну та запросити сертифікат про шлюб, на якому та буде потрібно надалі іноземним громадянам поставити апостиль.
Цікаво те, що коли одружується з італійцем, особа автоматично отримує право на отримання довідки на проживання в Італії на строк до 5 років, а через два роки спільного проживання (з дня укладення шлюбу) має право подати запит на отримання громадянства Італії.
Здавалося б, прекрасна лазівка для якого бажає (хоче) легко отримати італійське громадянство. Але не все так просто, процедура розірвання шлюбу в Італії досить складна та тривала, часом затягується на десятиліття, тому перш ніж укласти фіктивний шлюб, слід все зважити.
Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Розірвання італійського шлюбу в Італії
Пан G. кілька років тому одружився з громадянкою України в Італії. У зв’язку з переїздом до Києва їх шлюб був легалізований на території України. Але сімейне життя не склалося. У момент звернення до нас він уже ніяк не контактував з дружиною, спільних дітей сторони не мали. Питання полягало в тому, що на території якої країни процес розлучення буде менш витратним та більш оперативним.
В Італії сімейне законодавство досить жорстке та розлучення подружжя складається з декількох досить тривалих стадій.
Перша з них називається «сепараційна» – період окремого проживання та примирення сторін, триває він три роки. Пропуск даної стадії неприпустимий, збереження сімей та підтримання достатнього рівня демографії – одна з першочергових цілей Італійського Уряду.
Відлік подільшого проживання починається тільки з дати подачі позову в суд, взаємини, що складаються між сторонами раніше, значення не мають.
Після закінчення даного строку сторони або миряться, або починається основна частина шлюборозлучного процесу, який можливо швидко проскочити тільки при взаємній згоді подружжя розлучитися, у всіх інших випадках це може зайняти багато років.
Звичайно, існують правові норми «швидкого розлучення», але на практиці це зустрічається не так часто та також має свої складності.
Процедура переведення та проставлення апостиля на сертифікаті про шлюб може затягнути процес розлучення. Наші адвокати допоможуть Вам швидко перевести документи на українську мову та поставити апостиль.
Розірвання італійського шлюбу в Україні
Українське законодавство більш лояльно ставиться до припинення шлюбних відносин подружжя. Крім того, надає право розірвати шлюб та вже після розв’язувати майнові питання й суперечки. Що стосуються виховання та утримання неповнолітніх. Іноземні шлюби на території України можуть бути розірвані, якщо хоча б один з подружжя є громадянином України або зареєстрований на території України.
У зв’язку з тим, що сторони не мали спільних дітей, спілкування також не підтримували, тому розірвання шлюбу буде потрібно проводити через суд.
Від клієнта лише було потрібно надати нам оригінал свідоцтва про шлюб та оформити у нотаріуса довіреність на представлення його інтересів у суді, далі справа залишалася за нами.
Цікавим є те, що в разі подання позову про розлучення в суд за відсутності у сторін неповнолітніх дітей, потрібно підтвердити факт ухилення іншої сторони від розірвання шлюбу в органах РАЦСу.
Для цього нами була направлена телеграма дружині G. з пропозицією з’явитися до органів РАЦСу для розірвання шлюбу в певні дати та години. Чеки про відправку та копію тексту телеграми ми доклали до позовної заяви. Дані дії потрібні були для того, щоб позовна заява не була залишено судом без руху, що досить часто затягує процедуру розлучення та створює зайві труднощі.
Перше судове засідання було призначено рівно через місяць після подачі позову. Розірвання іноземних шлюбів на території України при відсутності однієї зі сторін для суддів випадок не частий, тому в більшості ситуацій надається строк на примирення сторін в межах шести місяців.
Суд робить це через необхідність належного повідомлення відповідача та надання йому часу для виявлення його позиції щодо питання розірвання шлюбу. Так по даній цивільній справі суддя надав строк на примирення сторін – 1 місяць. За його закінченням шлюб був розірваний.
Рішення суду набирає законної сили рівно через місяць після його винесення. Перебіг строку починається з наступного дня після винесення рішення суду в остаточній формі. В судовому засіданні суддя оголошує лише резолютивну частину рішення – висновки про задоволення позову або про відмову в задоволенні, строк та порядок оскарження рішення.
Нюанс розірвання іноземних шлюбів укладається в тому, що потрібно саме мотивоване рішення суду, яке суддя має право не складати.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.
Де шлюб розірвати швидше?
Таким чином, на розірвання італійського шлюбу в Італії треба було б мінімум 3 роки, а в Україні це зайняло не більше 3-х місяців:
- 1-й місяць – очікування дати призначення судового засідання після подачі позову до суду;
- 2-й місяць – строк на примирення сторін;
- 3-й місяць – очікування набрання рішенням суду законної сили, місяць з дня проголошення рішення суду.
Українське рішення для його пред’явлення на території Італії також потрібно апостилювати, робиться це за місцем його винесення. В цьому випадку ми звернулися до органів Міністерства Юстиції в Києві, оплатили держмито – за проставлення апостиля. Звернення розглядається в середньому протягом місяця з дня надходження документів, місячний строк надається для перевірки справжності підписів судді та секретаря судового засідання на рішенні суду.
Однак якщо уявити завірену нотаріусом копію рішення або в базі органів Міністерства Юстиції виявиться зразок підпису судді, даний строк скорочується до тижня.
Як правило, в іноземних органах реєстрації актів цивільного стану для оформлення розлучення потрібно лише Апостильоване рішення суду, але в такій ситуації італійські органи запросили у пана G. ще й апостильовану виписку для РАЦСу. Тому, ми продовжили роботу та аналогічним чином проставили на ній апостиль.
Пан G. залишився задоволений виконаною нами роботою та настільки швидким отриманням розлучення, без головного болю та будь-яких зусиль він отримав готове судове рішення з апостилем. Своєю чергою наша скарбничка розірвання іноземних шлюбів поповнилася Італією.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:
- Розлучення з англійцем
- Розірвання шлюбу укладеного на Кіпрі
- Розлучення з естонцем
- Розірвання шлюбу з узбеком
- Розірвання шлюбу укладеного в Туркменістані
- Розлучення з бразильцем
- Труднощі при розлученні з іноземцем
- Розлучення з жителями ЛНР або ДНР
- Відповідач не прийшов на розлучення
- Розлучення з іноземцем у суді