- Як не розлучитися, сидячи вдома на карантині в Україні
- Чому люди лаються на карантині
- Причина конфлікту № 1: Нудно!
- Причина № 2: Відсутність особистого простору
- Причина № 3: Безгрішшя, страх злиднів
- Причина № 4: Побутові чвари
- Причина № 5: Нервозне середовище проживання
- Причина № 6: Все таємне стає явним
- Що робити задля підтримки гармонійних відносин у родині під час карантину?
- І ще декілька порад особисто від автора
Як не розлучитися, сидячи вдома на карантині в Україні
Коли все це скінчиться, ми дізнаємося статистику розлучень, що відбулися в Україні в період вимушеного карантину. Поки таких даних немає – самоізоляція тільки почалася. Але логіка та досвід підказують, що кількість розлучень виросте, як це зазвичай буває.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
У Китаї вже почалося. Як пише Daily Mail, в місті Дачжоу провінції Сичуань з 24 лютого по 13 березня подали на розлучення аж 300 пар. «Молодим людям доводиться проводити багато часу вдома. Вони бурхливо лаються через дрібниці та біжать розлучатися», – говорить співробітник місцевого загсу.
Читайте також:
Розлучення в цифрах – статистика розлучень в Україні
У нас з братами-китайцями схожі проблеми. Розповімо, чому так відбувається та що робити, щоб зберегти шлюб.
Чому люди лаються на карантині
Простіше за все тим, хто працює цілими днями. Їм просто ніколи лаятися – вони один одного не помічають, виконуючи нескінченні строкові завдання. та вдома у таких тиша та спокій.
Добре та тим, хто спокійно ставиться до вимушених заходів та найголовніше – солідарний в цьому питанні з чоловіком. Наприклад, так.
Ідилія ж!
Тим щасливчикам, яких не торкнеться криза та немає страху перед бідністю, взагалі пощастило. А от іншим доводиться не так солодко.
Причина конфлікту № 1: Нудно!
У Олі з Сашею все полетіло швидко. Раніше, до карантину, Оля жила безтурботним життям домогосподарки, її чоловік заробляв непогані гроші в Діджитал-компанії. Дітей у пари не було, Оля їздила по магазинах, зустрічалася з подругами – розвіювалась від побуту, як могла.
Коли 28 березня оголосили карантин, вона затужила: без звичних виходів у світ життя ставало категорично не миле. Телевізор, комп’ютер та телефонні дзвінки зі скаргами на гірку судьбінушка рятували рівно два дні, потім почалися претензії до чоловіка.
«Дорогий, мені нудно! Милий, давай з’їздимо погуляти! Ми так давно не були у друзів!» – все це обрушилося на голову працюючого будинку Сашка. На відміну від нього, у Олі було дуже багато вільного часу на конфлікти. Саша психував: дай вже попрацювати, займися чим-небудь! Але зайнятися було категорично нічим.
Причина № 2: Відсутність особистого простору
Ви скажете, Оля просто біситься з жиру? Нехай так. Але навіть у тих пар, яким добре та не нудно один з одним, виникають проблеми. Коли ви 24 години на добу вимушено перебуваєте «як на передовій під прицілом пильних очей» один одного, це напружує.
Раніше можна було втекти один від одного на роботу та повернутися ввечері готовим до спілкування, зараз така розкіш недоступна. Тижневі канікули здаються вічністю. Хочеться хоч годинку побути наодинці з собою, щоб тебе ніхто не чіпав. Розслабитися, заспокоїтися, посидіти в тиші, випити чаю – хто як звик.
У нічну кватирку вікна нехай летить колечко дима.Необходіма тиша. Мені тиша необхідна.
У нічну кватирку вікна нехай летить колечко диму.
Необхідна тиша. Мені тиша необхідна.
Якщо у чоловіка така ж потреба – все добре, розходьтеся по різних кімнатах та відпочивайте один від одного. А якщо кімната одна? А якщо в квартирі живуть не тільки чоловік та дружина, а й діти, та стара бабуся? Та хоч в туалеті замикати!
Причина № 3: Безгрішшя, страх злиднів
Перейдемо до матеріального. Підприємці в паніці: через карантин стрімко руйнуються роками налагоджені «малі бізнеси». Це салони краси, фітнес-клуби, кафе, дитячі ігрові кімнати – те, що зараз закрилося. Власникам та співробітникам доводиться несолодко, привид безробіття вже не те що маячить вдалині – підходить все ближче.
Навіть якщо безпосередньо вас це та не стосується, все одно тривожно. Ми живемо не в вакуумі, до нас доходять чутки про те, що когось звільнили, хтось втратив свою справу. В таких умовах неможливо залишатися милостивим та спокійним. Тривоги про матеріальне благополуччя, про виживання сім’ї накладають відбиток та на відносини. Не виключені взаємні звинувачення, претензії, образи.
Якби тільки Бог дав мені який-небудь ясний знак! Наприклад, відкрив рахунок на моє ім’я в швейцарському банку
Якби тільки Бог дав мені який-небудь ясний знак! Наприклад, відкрив рахунок на моє ім’я в швейцарському банку (Allan Stewart Konigsberg aka Heywood «Woody» Allen)
Причина № 4: Побутові чвари
Якщо чоловіки більше переживають про ситуацію в цілому, то жінок, як правило, дратують зокрема. Я сама така: дуже важко, коли змінюється картина звичного світу та руйнуються плани. Немов з міцної кам’яної кладки випадає кожен день по цеглинці, а то й не по одному.
Відклався на невизначений час любовно продуманий відпустку? Раз цеглинка. Закрилося улюблене кафе, де я звикла брати кави на винос – два цеглинка. Три, чотири, п’ять… та ось уже в душі оселяється тривога та – правильно! – невдоволення на весь білий світ.
Причина № 5: Нервозне середовище проживання
Коли кожен ранок починається з перегляду новин, коли інформація про вірус та курсі долара читається як зведення з фронту, чи легко тут зберегти безтурботний настрій! Ми нервуємо, переживаємо, тривожимося за себе, рідних, друзів. та неминуче зриваємось один на одному.
– І, боже вас сохрани, не читайте до обіду радянських газет. – Гм… Та інших немає.- Ось ніяких та не читайте.
– І, боже вас сохрани, не читайте до обіду радянських газет.
– Гм… Та ж інших немає.
– Ось ніяких та не читайте.
Зараз буде психологія. Коли нами опановують негативні емоції (страх, гнів, паніка), нам потрібно їх кудись злити, щоб не вибухнути зсередини. Цим «кудись» стають домочадці та друзі, на яких ми спускаємо з ланцюга всіх наших внутрішніх демонів.
Деяким демонам недостатньо цієї їжі. Тоді в хід йдуть істеричні пости в соцмережах, поширення фейків (тепер карається штрафом, до речі!), Загальна пригніченість психіки. та дивляться на це все наші дорогі чоловіки.
У кращому випадку вони будуть заспокоювати панікера, в гіршому – теж піддадуться страху. Сприятливій сімейній обстановці це, самі розумієте, не сприяє.
Причина № 6: Все таємне стає явним
Зізнайтеся, поклавши руку на серце, чи добре ви знаєте людину, яка живе з вами? Цей карантин, будьте впевнені, оголить всі недоліки та витягне назовні приховані невдоволення один одним.
Наприклад, Ірина побачила свого чоловіка з іншого боку. Завжди розсудливий, обережний, він ніколи не ризикував та був надійним тилом їй та дитині. Як же вона здивувалася, коли після перегляду чергових коронавірусних новин Міша сказав: «Ось ідіоти, придумали обмежень. Дурниця вся ця пандемія, я як жив, так та буду жити!». та поїхав на фітнес.
Потім фітнес та інші развлекаловки закрилися. Миша як та раніше не визнавав карантинних заходів та агітував сім’ю сходити погуляти, вибратися на природу посмажити шашлики… Іра категорично не розуміла такого підходу, намагалася достукатися до чоловіка, але той відмахувався. Цілком очікувано в сім’ї почалися сварки та лайка.
Що робити задля підтримки гармонійних відносин у родині під час карантину?
Спеціально для читачів «rozirvannya-shlyubu.com.ua» своїми цінними знаннями, перевіреними багаторічною практикою ділиться психолог, психотерапевт Юлія Смілянець:
– Історія з карантином кидає виклик всьому світу. Особливо в цьому виклику доводиться відповідати родині. За своєю суттю сім’я необхідна для того, щоб людям було легше виживати в складних ситуаціях. та ось якраз зараз вони та настають. Кожна осередок суспільства неминуче пройде перевірку на міцність.
Наскільки ми можемо працювати разом як команда? Наскільки ми ефективні в кризі як група людей, що живуть разом? Чи можемо ми ефективно вирішувати складні завдання (запасти провізію, закупити ліків, заспокоїти дітей та опинитися в мимовільному ув’язненні)? Сучасний світ передбачає значно меншу кількість спілкування всередині сім’ї, ніж усім нам доведеться пережити. В цьому й буде полягати основна складність.
Як вибудувати це спілкування без шкоди для всіх членів сім’ї?
1. Навчитися обговорювати та зупиняти розмови, пов’язані з епідемією. Що це означає? Зараз у людей відбувається деяке контейнірованіе сильних почуттів: злості, розгубленості, безсилля і т.д. Потрібно їх з кимось поділити, щоб почуття стали пережитими. Можливо, це буде чоловік або дружина, тоді просто потрібно зрозуміти, що ваш партнер переживає, та перетерпіти це. Потрібно знайти в собі сили втішити його.
Зупиніть розмови про вірус, коли ваша межа обговорення цієї теми настане.
2. Подружжю разом потрібно навчитися втішати дітей. Залежно від віку діти будуть задавати хвилюючі питання. Або будуть вести себе незвично, вередувати, плакати, або можуть замкнутися – це більше стосується підлітків. Завдання сім’ї та батьків – підтримати тих, хто молодше та має менше досвіду проживання кризових ситуацій. Це може стати тією спільною метою, яка скріпить подружній союз на час карантину.
3. Потрібно визнати, що в цілому в суспільстві зараз занадто багато напруги та роздратованості. Ми зустрічаємося з унікальною ситуацією, що виходить далеко за рамки звичайних. Це складний досвід. Через роздратування подружжя може почати зриватися один на одному, тому що зазвичай близьким дістається більше, ніж іншим. Потрібно враховувати, що цей фон може позначатися на відносинах, і не брати роздратування на власний рахунок.
4. Важливо зауважити, що ми не вибирали ізоляцію свідомо, нам доводиться змиритися з тими обставинами, які пропонує життя. Це може викликати складні почуття: протест, засмучення, гнів. Можливо, ці почуття захочеться проживати в самоті, та такої можливості майже не буде. Адже поруч сім’я. Тоді потрібно знайти способи самоізолюватись всередині простору будинку. Подивитися фільм на самоті. Почитати книгу, послухати музику в навушниках. Пояснити близьким, що хочеться побути на самоті. Це може стати тим містком, який допоможе вам навчитися говорити відкрито про свої потреби.
5. У глибокій терапії є умова: поки людина проходить психотерапію, він не приймає ніяких кардинальних рішень з приводу свого життя. Наприклад, чи йти з роботи, розлучатися чи ні. Це потрібно для того, щоб був час все зважити, прояснити та тоді вже рухатися в якомусь напрямку. Зараз та ж сама ситуація. Ситуація, в якій дуже важко бути об’єктивним. Занадто багато плутанини, тривоги та суєти. Криза не передбачає, що рішення може бути виваженим. Тому рішення про розірвання або укладення шлюбу потрібно приймати не зараз.
І ще декілька порад особисто від автора
Якщо вас перевели на віддалений режим роботи, а домашні не розуміють, що ви працюєте, а не просто сидите за комп’ютером, донесіть до них цей факт. Зрештою, це робиться не заради примхи, а фінансового благополуччя сім’ї для. Ну та пам’ятайте, що коли-небудь це скінчиться, та все повернеться на круги своя.
Пам’ятайте професора Преображенського, який радив не читати до обіду радянських газет? Нескінченне оновлення новин про віруси та кризи точно не посприяє зміцненню психологічного клімату в сім’ї. Ні, дізнаватися про те, що твориться в світі – можна та потрібно. Але робіть це хоча б раз або два в день. Не бійтеся, особливо важливі новини ви не пропустіть, а спокій збережіть.
Бережіть свої родини, друзі!
Сподіваюся, що послуги юристів з розлучень вам не знадобляться.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: