Розірвання шлюбу з громадянкою ЛНР в Україні
В даній статті піде мова про розірвання шлюбу в українському суді громадянина України з громадянкою невизнаного державного утворення «Луганська Народна Республіка» (далі – «ЛНР»). Ми докладно розповімо, з якими проблемами можна зіткнутися та як слід чинити, якщо суд незаконно відмовляє вам в реалізації конституційних прав на судовий захист.
Документи для розлучення з громадянкою ЛНР
До позову до суду про розірвання шлюбу необхідно додати оригінал свідоцтва про шлюб. Ця вимога є обов’язковою. У разі втрати документа потрібно отримати його дублікат. Українські свідоцтва відновлюються досить просто, необхідно прибути в орган РАЦСу та повідомити співробітнику дані про шлюб, досить буде П.І.Б. чоловіка та дружини та дати укладення шлюбу. Нічого страшного, якщо у вас не залишилося фотографії або копії первинного документа та ви не пам’ятаєте всю зазначену там інформацію.
Про те, як отримати повторне свідоцтво про шлюб, якщо шлюб був зареєстрований в іншому регіоні або навіть в іншій державі, ви можете дізнатися в статті: Як правильно розлучитися без свідоцтва про шлюб.
В такому випадку шлюб був укладений в Україні та у нашого довірителя було на руках свідоцтво про шлюб. Тому ніяких проблем зі збором документів не виникло.
Крім усього іншого дуже корисно додати до позовної заяви копію паспорта та (або) ІПН відповідача. Наш довіритель виявився підготовлений, у нього була на руках сканована копія паспорта дружини, виданого в ЛНР.
Позовна заява про розірвання шлюбу з громадянкою ЛНР
Позовну заяву в такому випадку не потрібно переводити на іншу мову, ніякі документи не потрібно було апостилювати або легалізувати. Була одна єдина складність – відповідачка на момент розлучення перебувала в Луганську.
ЦПК УКРАЇНИ, визначальною категорією справ, позови за якими можуть подаватися за місцем проживання позивача, прямо не зазначена можливість подати позов про розірвання шлюбу з особою, яка ніколи не проживала в Україні, за місцем свого проживання.
Зважаючи на відсутність норми права в такому випадку було необхідно застосувати аналогію закону та звернутися до судді за адресою реєстрації позивача.
У позовній заяві ми докладно обґрунтували вибір підсудності. Однак суддя не погодилася з нашою позицією та незаконно повернула позовну заяву.
Своє рішення вона обґрунтувала тим, що відповідачка проживає в Луганській Народній Республіці, її адреса не належати до підсудності судді Києва. Позов поданий за місцем реєстрації позивача, що суперечить чинному процесуальному законодавству.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Читайте також:
Розлучення з громадянами України
Що робити, якщо суд відмовив у прийнятті позову про розлучення з іноземцем?
У такій ситуації слід відстоювати свої права у вищому суді.
На визначення судді протягом 15 днів може бути подана скарга до апеляційного суду. Документи необхідно здати в канцелярію суду, після чого вони будуть перенаправлені в апеляційний суд.
У нашій скарзі були детально викладені норми процесуального права, що підлягають застосуванню в такому випадку та вказані матеріали судової практики.
Оскарження затягує розлучення, тому коли позовну заяву про розлучення суд залишає без руху, з метою економії часу, буває простіше погодитися та виконати вимоги судді, ніж витрачати час на подачу скарги.
Цей випадок не став винятком з тривалості. Ніякої інформації про рух скарги на сайті суду не з’являлося. Хоча відомості там повинні оновлюватися протягом 1 робочого дня. У канцелярії суду повідомляли, що скарга передана до апеляційного суду. Однак, прибувши в години приймання до зазначеного суду, нам повідомили, що матеріали їй не надходили.
А тим часом з моменту подачі скарги пройшло вже майже два місяці. Далі пішов запит голові суду про отримання інформації по справі. Через кілька днів на сайті суду відобразилася дата слухання.
Апеляційний суд скасував ухвалу судді та зобов’язав його прийняти наш позов до провадження.
На другому засіданні шлюб був розірваний. Через місяць рішення вступило в законну силу. В цілому, у зв’язку з бюрократичною тяганиною та прийняттям судом протиправним діям розірвання шлюбу зайняло майже пів року. Ми відстояли інтереси нашого довірителя та належним чином виконали всі умови договору.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Рішення суду про розірвання шлюбу з громадянкою ЛНР
Якщо вам також необхідно розірвати шлюб з громадянином ЛНР, іншої тимчасово окупованої території України, але ходити по судах та доводити, що ви маєте на це право, немає часу та сил, не вистачає юридичних знань та досвіду – зверніться до фахового сімейного юриста. Детальніше дізнатися про розірвання шлюбу з іноземними громадянами можна за номером: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: