З ким залишаються діти після розлучення батьків в Україні?
Коли подружжя, у яких є неповнолітні діти, приймає рішення розлучитися, встає питання “З ким саме будуть проживати діти?”. У цій статі ми детально розглянемо це питання.
Варто памятати, що розірвання шлюбу в сім’ях, в яких є неповнолітні діти, проводиться тільки через суд.
Кому при розлученні дістаються діти за законом?
Сімейний кодекс лише формально, і тільки з десятирічного віку, надав право дітям приймати рішення, з ким із батьків вони залишаться після розлучення. Але це не позбавляє самих батьків, які зберегли нейтральні відносини, самим прийняти рішення.
Згідно з законом, батьки, які мають неповнолітніх дітей, можуть домовитися між собою, з ким залишиться їхня дитина після розлучення. І після прийняття такого рішення – зафіксувати його, оформивши мирову угоду або повідомити суд про неї при розірванні шлюбу.
Чи враховується думка дитини після розлучення батьків?
У кожному окремо взятому випадку судді беруть до уваги точку зору з цього питання не тільки самих батьків, але і їх неповнолітніх дітей. Думка дітей, які досягли 10 років, з’ясовується з їх слів. Висновки щодо молодших за віком дітей робить експертиза або ж суд за участю дитячого психолога.
Важливо! Обов’язково заручитися підтримкою наших досвідчених юристів з більш ніж 10-ти річним стажем, наберіть наш номер +380667773733 прямо зараз!
З ким суд залишає дитину після розлучення?
Як правило, в 95% випадків в Україні неповнолітні діти залишаються проживати з матір’ю.
Питанням про те, кому при розлученні залишають дитину для виховання мучать багатьох батьків. Судова практика не відповість на ці запитання. Кожен випадок індивідуальний та складний. Чинне законодавство зобов’язує суд ставити на перше місце інтереси дітей, але як це виконати на практиці?
Одним з найважливіших факторів стають такі обставини колишньої сімейного життя як кількість часу, який дитина проводить з кожним з батьків, до кого з них він більше прив’язаний. Найчастіше таким батьком стає мати, але є і виключення із такого правила.
При прийнятті рішення суддя в обов’язковому порядку оцінить ступінь зайнятості кожного з батьків, тобто, скільки у них знайдеться вільного часу, щоб проводити його з дітьми. У цьому питанні немає дрібниць, тому в ході судового засідання обов’язково будуть:
- озвучені характеристики з місць роботи;
- вивчено матеріальне становище і житлові умови кожного з батьків;
- заслухані сусіди, а так само в залежності від віку дитини педагоги або вихователі дитячого садка;
- особливу увагу буде приділено моральним якостям батьків – у схильного до алкоголю або азартних ігор батька практично немає шансів на залишення дитини з ним.
Тому батькам варто заздалегідь подбати про те, щоб дитячий психолог, педагог з місця навчання або вихователь з дитячого садка були запрошені на судове засідання. У разі необхідності, суд може запросити їх судовою повісткою, але про це потрібно клопотати заздалегідь.
До речі, ми проводимо онлайн-консультації. Надійно, експертно, конфіденціально.
Чому при розлученні дитина залишається з матір’ю?
Зверніть увагу: найчастіше дітей, які не досягли шестирічного віку, залишають проживати з матір’ю. Вважається, що малюкам в цьому віці необхідна материнська турбота. Виняток становлять випадки, коли мати тяжко хвора, є наркозалежність або веде аморальний спосіб життя.
Розв’язувати питання про те, як поділити дітей, суддя прийме рішення і визначить умови проживання та матеріального забезпечення дітей, а з «того, хто програв» запровадять стягнення аліментних зобов’язань.
Якщо у вас виникли проблеми зі стягненням аліментів, то в рамках нашої спеціальної програми «Аліменти? – Елементарно! » Досвідчені юристи без проблем забезпечать стягнення аліментів. Телефонуйте прямо зараз +380667773733, вступна консультація телефоном надається!
Чому дитина залишається з матір’ю після розлучення?
Природно, ніхто не обмежує другого з батьків у питанні виділення додаткових коштів на лікування, утримання або будь-яке інше виховання дитини. При необхідності ви можете звітувати один перед одним за видатками грошових коштів, витрачених на утримання дитини або ж за згодою спільно проводити з ним час, забуваючи про свої чвари на благо малюка.
Як можна прискорити поділ дітей при розлученні?
Подружжю в період шлюборозлучного процесу необхідно взяти до уваги, що поділ дітей при відсутності домовленості на данний рахунок, може розтягнутися на кілька місяців.
Водночас все це дуже болісно сприймається як батьками, так і дітьми, для яких це вкрай серйозне випробування і важкий удар по психіці. Для того, щоб максимально прискорити розв’язання даного питання і звести до мінімуму відвідування дитиною судових процесів, доцільно звернутися за допомогою до досвідченого юриста або адвоката нашої компанії. Зробити це краще вже на стадії подачі позовної заяви або навіть після виникнення конфлікту: грамотні консультації допоможуть спростити життя надалі.
Ось кілька причин, чому вам необхідна консультація професіонала:
- грамотне складання позовної заяви самостійно становить собою досить складну задачу, а допущені помилки затягують процес розлучення і можуть позбавити вас доступу до дітей;
- понесені вами фінансові витрати за вашим позовом компенсуються з боку відповідача, але ніхто не компенсує вам час і нерви;
- провівши професійний аналіз ситуації, фахівець, можливо, знайде спосіб розв’язувати вашу проблему без конфлікту, враховуючи інтереси, як вас, так і ваших дітей.
Пам’ятайте, що припинення шлюбних відносин між подружжям, які мають на утриманні неповнолітніх дітей, завжди є великим стресом для батьків і особливо для малюків.
Адвокати нашої компанії готові надати вам всю необхідну юридичну допомогу та вирішити що з’являється в процесі розлучення суперечки. Якщо ми вас зацікавили, пропонуємо спеціалізовану програму на цю тему: «Розлучення через суд без присутності». Чекаємо на ваш дзвінок +380667773733.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення з вагітною, Розлучення з турком, Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення без згоди, Примирення подружжя, Зразок позовної заяви на розлучення.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: