Строк для примирення подружжя
Іноді рішення про розлучення приймається одним з подружжя імпульсивно, під впливом емоцій або короткочасних обставин. Коли є надія на збереження сім’ї, з боку суду доцільно призначити строк для примирення.
Термін для примирення при розлученні
Суддя може призначити “період відстрочки” для примирення подружжя, якщо побачить, що в конкретній ситуації немає непоправного розпаду сім’ї, і розірвання шлюбу можна уникнути. Відзначимо, що це не обов’язок, а його право. Засідання у справі можуть бути відкладені або з ініціативи судді, або на прохання однієї зі сторін процесу.
Зазвичай це відбувається, коли один з подружжя не згоден на розірвання шлюбу. У такій ситуації судом детально з’ясовуються наступні моменти:
- обставини сімейного життя;
- істинні мотиви для розлучення однієї й заперечення іншого боку;
- можливість подальшого спільного життя подружжя без обмеження їх інтересів та інтересів дітей, якщо такі є.
Основна мета “відстрочки” – визначити, чи можливо надалі зберегти сім’ю і вжити заходів щодо усунення причин, які послужили передумовами для розпаду союзу.
Строк для примирення чоловіка і дружини при розлученні
Тривалість періоду призначається суддею виходячи з власної думки. Вона може надати, наприклад, і 2 тижні, і 6 місяців. Максимальний час очікування дорівнює шести місяцям і може бути призначено одноразово. Не виключено також, що строк буде встановлюватися кілька разів, якщо після попереднього один з подружжя все ще відмовляється розлучатися, а суддя продовжує спостерігати підстави для можливого збереження сім’ї.
Варто врахувати, що навіть при призначенні мінімального періоду для примирення процедура розірвання шлюбу в суді займе не менше одного місяця.
Скорочення строку на примирення подружжя при розлученні
Як правило, якщо ініціатор розлучення твердо впевнений у своїх намірах, то він буде прагнути до скорочення строку на примирення. Це можливо в декількох випадках:
- позивач продовжує наполягати на розлученні та призводить поважні причини того, що збереження сім’ї неможливо (наприклад, тривале роздільне проживання);
- подружжя домовилося і подали спільне прохання або роздільні прохання про скорочення періоду очікування.
Строк примирення не вийде оскаржити в касаційному та апеляційному порядку, бо він не є радикальною перешкодою до здійснення розгляду справи про розірвання шлюбу.
Суддя може прийняти ухвалу про скорочення призначеного часу очікування або зовсім сксувати цей час для примирення. Однак в його праві також і відхилити прохання, залишити призначений раніше час без змін.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.
Строк для примирення при розірванні шлюбу через суд
Строк для примирення подружжя призначається судом в тому випадку, якщо є шанси на збереження сім’ї. За цей час по можливості та зацікавленість суддею вживаються заходи щодо з’ясування причин для розлучення і їх усунення.
Час очікування може бути скорочено, якщо для цього є поважні причини. Так чи інакше, він не може скласти понад шість місяців, і якщо після закінчення періоду хоча б один з подружжя продовжить наполягати, розірвання шлюбу буде здійснено.
Послуги адвоката по сімейнім справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для отримання строку для примирення подружжя.
Також пропонуємо Вам ознайомитись з корисними матеріалами у галузі сімейного права, які містяться на наших сайтах: advokat-family.com.ua, rozluchennya-onlain.com.ua, rastorzhenie-braka.com.ua, rozirvannya.com.ua, razvod24.com.ua.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: