Заява про стягнення додаткових витрат на дитину

Заява про стягнення додаткових витрат на дитину

Стягнення додаткових коштів на утримання дітей, крім аліментних виплат, здійснюється в разі виявлення у дитини важкого захворювання, серйозних травм, а також при необхідності постійного догляду за дитиною, тобто при наявності виняткових підстав.

У тих ситуаціях, коли обидва з батьків не змогли дійти згоди про розмір додаткових виплат питання про стягнення грошових коштів з батьків буде вирішуватися судом. Позовна заява про стягнення додаткових витрат на утримання дитини подається до суду за місцем проживання ініціатора звернення або відповідача.

Суддя при задоволенні вимог позивача вказує в винесеному рішенні величину додаткових витрат у твердій грошовій сумі, яку відповідач повинен буде щомісяця перераховувати на утримання дитини.

Судовий орган може відмовити в задоволенні позовних вимог, якщо в ході процесу буде встановлено, що додаткові витрати не пов’язані зі збереженням здоров’я дитини, а також, якщо буде достатньо підстав припускати, що у відповідача недостатньо коштів на додаткове утримання дитини та він займається вихованням неповнолітніх дітей.

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю! У цій статті я розповім про заяву про стягнення додаткових витрат на дитину, позовна заява про стягнення додаткових витрат на неповнолітню дитину-інваліда, позов на стягнення додаткових витрат на дитину, рішення суду про стягнення додаткових витрат на дитину.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
50%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
50%
Voted: 2

Позовна заява про стягнення додаткових витрат на неповнолітню дитину-інваліда

Якщо утримання аліментів при шлюборозлучному процесі відбувається за фактом наявності хоча б однієї дитини, то стягнення додаткових коштів на утримання дітей здійснюється як виняток.

До виняткових випадків, коли крім аліментних виплат батькові потрібно понести додаткові витрати, відносяться обставини, описані в Сімейному кодексі України.

До них відносяться:

  • важкі захворювання (наприклад, церебральний параліч);
  • каліцтва і серйозні травми;
  • постійний догляд за дитиною (що вимагає матеріальних витрат), встановлений лікарем тощо (Сімейний кодекс України).

Таким чином, додаткові витрати можуть припускати витрати на хірургічне втручання, дорогі медикаменти, протези, курси реабілітації тощо.

У багатьох випадках, наявність перерахованих вище захворювань у дитини підтверджується присвоєнням йому певної групи інвалідності.

Практика показує, що, наприклад, витрати на освіту дітей не розглядаються судами як додаткові витрати.

Всі виключні обставини, перелічені в Сімейному кодексі України, не є вичерпними, але їх загальним критерієм можна вважати те, що вони пов’язані з необхідністю збереження життя і здоров’я дитини.

  • Батьки беруть на себе додаткові витрати на утримання дитини-інваліда виходячи з обопільної угоди або за рішенням судового органу. Добровільна угода між батьками укладається у письмовій формі з обов’язковою процедурою нотаріального посвідчення. Складена угода може використовуватися в якості виконавчого листа, що дозволить в разі невиконання договору, стягнути заборгованість з батьків за допомогою співробітників Державної виконавчої служби України.
  • Якщо сторони не змогли домовитися про мирне вирішення спору щодо додаткових коштів на утримання дитини-інваліда, то конфлікт буде врегульовано в суді при подачі позовної заяви.

Позов на стягнення додаткових витрат на дитину

Позивач, при складанні заяви, повинен вказати в документі вагомі підстави, що призвели до звернення в суд, а також факти, що підтверджують причину звернення.

У позовній заяві в обов’язковому порядку зазначаються:

  • назва та адреса судового органу, що розглядає заяву;
  • відомості про обидві сторони справи (ПІБ, місце проживання та ін.);
  • дані про представника (якщо є);
  • дані про дитину;
  • обставини, які призвели до звернення в суд (інвалідність, серйозна травма);
  • факти, що підтверджують причину звернення (медичні висновки, історія хвороби та ін.);
  • вимоги про стягнення грошових сум;
  • перелік документів, що додаються тощо.

Куди подавати заяву про стягнення додаткових витрат на дітей

Позов з вимогою про стягнення додаткових витрат на дитину подається до суду за місцем проживання позивача або відповідача.

Позивачу необхідно підготувати два примірники позовної заяви, один з яких здається в канцелярію суду, а другий суд буде надсилати відповідачу для ознайомлення з вимогами і доводами ініціатора спору.

Крім позову позивач надає в суд:

  • копію документа, що посвідчує особу (паспорт);
  • копію свідоцтва про шлюб;
  • копію рішення суду про розірвання шлюбу;
  • копію свідоцтва про народження дитини, щодо якої необхідні додаткові витрати;
  • історію хвороби (копія);
  • копію рішення суду про стягнення аліментів на дитину;
  • висновок особистого лікаря про призначення лікарських препаратів, особливого режиму харчування (копія);
  • медичний висновок (копія);
  • касові чеки, що підтверджують покупку медикаментів, харчові продукти, надання діагностичних (УЗД, томографія та ін.) і оздоровчих послуг (наприклад, масаж);
  • розрахунки грошових сум на утримання дитини (майбутні та вже зроблені витрати);
  • документи, що вказують на спільне проживання неповнолітнього і його батьків;
  • інші документи, що підтверджують необхідність здійснення додаткових витрат на утримання дитини.

Для оцінки матеріального становища позивача до суду необхідно надати:

  • інформацію про доходи;
  • довідку про величину пенсійних та інших виплат на дитину-інваліда;
  • довідку про склад сім’ї;
  • інші значущі документи.

Порядок розгляду позову про стягнення додаткових витрат

Слухання у справі про стягнення додаткових коштів на неповнолітню дитину починаються через кілька тижнів після надходження позовної заяви до суду.

  • Справа розглядається суддею в присутності обох з подружжя, а також їх дитини (якщо буде потрібно). Суддя ретельно вивчає всі представлені докази по справі до початку судових слухань, а також може запросити на бесіду кожного з подружжя для уточнення їх позицій по справі.
  • В рамках судового засідання кожна сторона викладає свою точку зору на предмет спору. Позивач надає судді документальні підтвердження додаткових витрат, понесених в результаті лікування дитини (квитанції, накладні, договори на надання медичних послуг), довідку про заробітну плату, розмір компенсаційних виплат на дитину (якщо такі виплати здійснюються), а також інші докази.
  • Також позивач в ході засідання (на вимогу судді) доводить обґрунтованість і правильність розрахунку додаткових грошових сум, призначених на утримання дитини в майбутньому.
  • Крім цього, суд враховує доводи відповідача, пов’язані з його доходами й витратами, наявністю інших неповнолітніх дітей на утриманні, станом здоров’я, наявністю або відсутністю фактів заборгованості по аліментних платежах тощо

В рамках судової тяганини обоє зі сторін мають повне право викласти додаткові аргументи та докази, не включені раніше в позовну заяву.

Рішення суду про стягнення додаткових витрат на дитину

Суд після закінчення судового розгляду справи виносить рішення, в якому вказується сума додаткових витрат, яку відповідач повинен буде щомісяця виплачувати стосовно своєї дитини.

Суд виносить рішення суду в присутності обох сторін. Якщо один з подружжя відсутній без поважної причини, суддя оголошує рішення без його участі.

В результаті рішення суду позовну вимогу може бути:

  • задоволено (в повному обсязі або частково);
  • відхилено;
  • розглянуто пізніше (перенесення судового засідання).

У разі задоволення вимог позивача, суддя встановлює величину додаткових виплат не в певній частці від сукупного доходу батьків, а виключно у твердій грошовій сумі. Розмір виплат залежатиме від матеріального становища відповідача, а також інших значущих обставин (наявності або відсутності працевлаштування, дітей).

Сума додаткових витрат і аліментних виплат в сукупності не може перевищувати 70% від доходу відповідача.

Додаткові витрати на дитину, понесені позивачем до судової тяганини, у випадку задоволення позову, також підлягають стягненню з відповідача (як правило, половина суми).

За рішенням суду додаткові витрати можуть стягуватися як на неповнолітню дитину, так і на повнолітню дитину, якій також може знадобитися матеріальна допомога.

Суд здійснює стягнення додаткових витрат:

  • на обмежений термін (на час курсу лікування);
  • на невизначений термін (наприклад, при лікуванні СНІДу).

Суддя має право відмовити в задоволенні позову, якщо в ході судового засідання буде доведено, що додаткові витрати не пов’язані з обставинами, передбаченими чинним законодавством, а також, якщо у відповідача невеликий прибуток і на його утриманні перебувають інші неповнолітні. Крім цього, в ситуаціях, коли є можливість отримання безплатної допомоги, суд може порахувати додаткові видатки невиправданими (наприклад, позивач лікує дитину в платній клініці, хоча є можливість повноцінного безплатного лікування).

Судове рішення набирає законної сили через один місяць (30 днів) після винесення, що дозволяє обом сторонам, у випадку незгоди з рішенням, оскаржити його, тобто подати апеляцію. При задоволенні позову судовий орган здійснює видачу виконавчого листа

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по спілкуванню батька з дитиною після розлучення.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по спілкуванню батька з дитиною після розлучення буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу зі спілкування батька з дитиною після розлучення.

Відповіді адвоката про заяву про стягнення додаткових витрат на дитину
Що таке додаткові витрати на дитину?

Чи можна стягнути додаткові витрати на дитину?

Як подати заяву про стягнення додаткових витрат на дитину?

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.
Інформація про нашу компанію

Заява про стягнення додаткових витрат на дитину

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: