Розірвання шлюбу з громадянином Бразилії в Україні
Десять років тому в Бразилії набрали чинності поправки до Конституції, що стосуються процедури розлучення. Раніше для бразильців це була значна проблема, люди жили роками окремо, створювали нові сім’ї поза шлюбом, тільки тому, що не могли офіційно розірвати раніше зареєстрований шлюб. Крім цього, подати на розлучення можна було тільки після двох років шлюбу, до закінчення цього строку подружжя не мало права розлучатися. Тепер же бразильці можуть подати заяву про розірвання шлюбу прямо на наступний день після його укладення, навіть не вказуючи конкретних причин розлучення. Звичайно, на статистиці розлучень це не позначилося позитивно.
Масове розлучення в Бразилії
Через те, що раніше діяли обмеженнями ситуація з розлученнями в Бразилії доходила до абсурду. Так, що навіть в місті Арапутанга в штаті Мату-Гросу був проведений безплатний масовий шлюборозлучний процес одночасно для 70 пар. З такою ініціативою виступив місцевий суддя Жоржі Алеш Серг та Мартінс після прийняття поправок до Конституції. Так би мовити, вирішив просвітити населення про набрання чинності поправки до сімейного законодавства.
Для того, щоб взяти участь в такому заході, навіть не треба було оплачувати держмито, досить було:
- спільного бажання подружжя розлучитися;
- відсутність суперечок про майно;
- бути жителем Арапутангі;
- мати дохід менше ніж 630 доларів на місяць.
З 15 тисяч осіб населення міста виявили таке бажання та підходили по зазначеним вимогам 140 осіб. Навіть католицька церква не стала виступати проти такої акції, попри те, що її вплив в Бразилії на інститут шлюбу та сім’ї вельми істотне. Так, 70 подружніх пар розпалося за один день в Арапутанге.
Для довідки, ще до 1977 року офіційно розірвати шлюб в Бразилії було не можна, католицька церква виступала категорично проти розлучень. У 1988 році така можливість з’явилася, але розлучитися було вкрай складно. У 2007 році в законі з’явилися послаблення для тих хто розлучається, які виявили спільне бажання, які не мають спільних дітей та суперечок про майно.
На масовому шлюборозлучному процесі в Арапутанге суддя Мартінс фактично прорекламував нові можливості законодавства про розлучення. Адже багато громадян Бразилії навіть і не знали, що розлучення спростилося та тепер вони можуть нарешті звільнитися від багаторічних шлюбних пут.
Як розлучитися з бразильцем в Україні
Куди більш лояльний підхід до розлучень в Україні. У нашому законодавстві можна зіткнутися при розірванні шлюбу, хіба що з бюрократичними складнощами. Зараз діє лише одне обмеження для розлучення, відсутність можливості розірвати шлюб під час вагітності жінки та протягом року після народження дитини. В інших випадках розлучитися досить просто, для цього достатньо звернутися в РАЦС або суд. При цьому наше законодавство передбачає навіть розірвання іноземних шлюбів, укладених в інших країнах з іноземними громадянами.
Для того, щоб розірвати бразильський шлюб, зареєстрований між громадянкою України та громадянином Бразилії, досить звернутися з правильно підготовленими документами в суд.
Для розлучення потрібно оригінал бразильського свідоцтва про шлюб з апостилем. Апостиль – це квадратний друк, проставляється на документі відповідно до Гаазької конвенції 1961 року, що робиться для спрощеного порядку визнання іноземного документа на території іншої держави, також є учасником конвенції.
Також потрібно підготувати нотаріально посвідчений переклад документа на українську мову, бо судочинство в українських судах здійснюється українською мовою. Документ на португальському судді не прийме.
Якщо у подружжя є спільні діти, народжені за межами України, також слід вчинити та з їх свідоцтвами про народження. При цьому, до позовної заяви прикладати оригінали свідоцтв не потрібно, достатньо буде копій.
Наступний нюанс іноземного розлучення, підготовка позовної заяви для чоловіка-відповідача на його рідній мові. В такому випадку ми підготували позов для суду на українській та нотаріально посвідчений переклад позову для відповідача на португальській.
Через те, що іноземний чоловік ніколи не проживав в Україні, в шлюбі подружжя жило в Сан-Паулу, ми вказали в заяві тільки його адресу в Бразилії та направляли всю судову кореспонденцію саме по ньому.
Для того, щоб розлучення не затягнулося на довгі місяці, судді пропонують заявникам самостійно оформляти нотаріальні переклади всіх наступних судових документів (повісток, визначень, рішення) та направляти їх своїм коштом.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Як правило, одним засіданням іноземне розлучення не обмежується. Шлюб з громадянином Бразилії був розірваний на третьому слуханні. Розлучення зайняло 4 місяці, перший з яких – очікування призначення слухання після подачі позову, та останній – очікування набрання рішенням суду законної сили.
Читайте також:
Розірвання шлюбу, укладеного в Шрі-Ланці
Рішення про розлучення також було переведено на португальську мову та направлено відповідачу.
Якщо вам необхідно розірвати шлюб з громадянином або громадянкою Бразилії, ви можете проконсультуватися з нашим адвокатом по номеру: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram). Також за допомогою нашої компанії ви можете оформити розлучення під ключ, вам не потрібно ходити по судах, готувати та отримувати документи. За підсумком шлюборозлучних процесів ви отримаєте готове рішення суду без бюрократичних складнощів та зайвої тяганини.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: