Як дізнатися розлучена офіційно людина чи ні в Україні?
Іноді подружжя в силу самих різних об’єктивних та суб’єктивних причин приймають рішення припинити шлюбні відносини та розлучитися. У одних сімейних пар це буває спільне рішення, в інших до такого висновку приходить одна зі сторін.
Весь спектр питань, що стосуються шлюбних відносин, в Україні регулюється статтями Сімейного та Цивільно-процесуального кодексів.
На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.
Як дізнатися дату розлучення?
Відповідно до положень СК України шлюб між подружжям розривається на підставі заяви від обох подружжя або одного з них. Водночас СК України роз’яснює, що шлюбні відносини можуть бути припинені двома способами:
- за допомогою звернення з відповідною заявою до органів РАЦС (при спільній згоді подружжя та при відсутності неповнолітніх дітей й майнових суперечок);
- у всіх інших випадках шляхом подання позовної заяви з вимогою про розірвання шлюбу в судові органи.
Деякі помилково вважають, що моментом розірвання їхнього шлюбу вважається день отримання свідоцтва про розлучення в РАЦСі, однак, це не так.
Згідно з чинним законодавством, шлюб, який розривається в органах РАЦСу, припиняється з дня державної реєстрації розірвання шлюбу в книзі реєстрації актів цивільного стану, а при розірванні шлюбу в суді – з дня набрання рішенням суду законної сили.
В підтвердження закінчення шлюбних відносин, сторонам під розпис видається свідоцтво про розірвання шлюбу. Момент його отримання не має значення, однак, при його відсутності подружжя не матимуть можливості зареєструвати новий шлюб. Зверніть увагу, що при розірванні шлюбу в суді свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.
Нерідко через незнання цього нюансу виникає ще одна помилка, коли один з подружжя вважає, що для остаточного припинення шлюбу свідоцтво про розлучення повинні мати на руках обидва тепер уже колишніх члени подружжя.
Момент розірвання шлюбу та фактичне отримання офіційного документа ніяк не пов’язані, свідоцтво лише підтверджує факт розірвання шлюбу, засвідчує його та є документальним доказом припинення шлюбних відносин.
Рекомендуємо Вам не економити на послугах сімейного адвоката. Адже від якості роботи юриста залежить тривалість процесу розлучення, його результат та витрати на оформлення документації.
Як дізнатися чи розведені подружжя, якщо немає свідоцтва про розлучення?
Буває, що колишнє подружжя за різними обставинами отримують на руки таку довідку. Хтось знаходиться в іншому регіоні на момент розірвання шлюбу, хтось не горить бажанням зайвий раз зустрічатися з уже колишнім чоловіком, в результаті, такий важливий документ їм не видається.
Надалі можуть виникнути такі ситуації, коли потрібно дізнатися, чи відбулося розлучення:
- вступ одного з колишнього подружжя в новий законний шлюб;
- покупка або продаж нерухомості;
- зміна прізвища;
- усиновлення дитини;
- виїзд на постійне місце проживання в іншу країну та ряд інших ситуацій.
У всіх перерахованих вище випадках єдиним законним способом дізнатися відповідь на це питання є звернення з відповідною письмовою заявою до відділу реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або за місцем реєстрації шлюбу.
Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.
Допомога юриста в усіх ситуаціях при розлученні!
У разі неможливості особистого звернення до органів РАЦС, можна доручити це питання юристу зі шлюборозлучних процесів, який з’ясує всю необхідну інформацію та досягне отримання офіційного документа, що підтверджує факт наявності або відсутності шлюбу. Юрист буде діяти за вашим дорученням та від вашого імені, позбавивши вас від необхідності візиту в РАЦС та інші інстанції.
Підбиваючи підсумки по всьому вищесказаному, необхідно відзначити, що більшості проблем юридичного характеру можна уникнути в разі чіткого і, головне, своєчасного дотримання сторонами своїх прав та обов’язків, а також при отриманні якісної й кваліфікованої юридичної допомоги.
Крім того, в ході шлюборозлучного процесу може виникнути цілий ряд завдань та проблем, для вирішення яких потрібна допомога професійного юриста.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: