Аліменти на дитину без розлучення

Аліменти на дитину без розлучення

Як випливає з норм Сімейного кодексу України, відповідальність за утримання та забезпечення дітей знаходяться у віці до 18 років, лежить на батьках (або осіб які їх заміщають). Батько і мати зобов’язані в рівній мірі утримувати дитину, в такій же мірі, вони володіють правами стосовно до дитини.

  • В якій формі відбувається надання благ і розподіл обов’язків щодо дитини, вирішують самі батьки, за взаємною згодою.
  • У разі виникнення суперечок з цього питання, особи звертаються до суду.

Тягар утримання неповнолітнього може бути розподілено спільною згодою подружжя / колишнього подружжя, не рівномірно. Наприклад, батько погоджується нести матеріальні витрати з навчання, покупці одягу, взуття тощо., а дружина своєю чергою, зобов’язується забезпечити нормальне харчування за віком, для дитини.

Законодавство, з метою захисту прав дитини, дозволяє розв’язувати питання про утримання дітей, як в період перебування в шлюбі, так і після.

В силу різних обставин, навіть без розірвання шлюбу, мати / батько, можуть зажадати від другого чоловіка нести витрати з забезпечення дитини всім необхідним для нормального існування (харчування, одяг, навчання тощо)

Визначення аліментних зобов’язань може відбуватися за двома підставами:

  • добровільному – шляхом складання угоди;
  • за допомогою судової тяганини, якщо батько не виконує / відмовляється від зобов’язань; або не угодою між особами при складанні документа.
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю! У цій статті я розповім про аліменти на дитину без розлучення, подати на аліменти на дитину без розлучення, угода про аліменти без розірвання шлюбу, договір про аліменти без розлучення.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Подати на аліменти на дитину без розлучення

Процес оформлення аліментів у шлюбі й після розлучення, не має відмінностей. Порядок, документи (за винятком свідоцтва про шлюб / рішення суду про розірвання шлюбу) та інші нюанси, ідентичні. Сторони або самі розв’язувати виниклі питання, або звертаються за допомогою до судового органу.

Угода про аліменти без розірвання шлюбу

В силу сімейного та цивільного законодавства, угодою є договір, який містить розмір, умови і порядок виплати аліментів, укладений між одержувачем аліментів і громадянином, який зобов’язаний їх сплачувати. Вищевказаними громадянами є законні представники, батьки, опікуни.

  • Якщо одна зі сторін аліментних зобов’язань є недієздатною, то тоді договір укладають їх законні представники.
  • Якщо громадянин обмежено дієздатний, то за згодою його представників укладається угода.

Приклад

Громадянка Матвєєва Р.І. і Матвєєв К.П. є батьками Матвєєва П.П.. Шлюб між Матвєєвими розірвано 10 років тому, на той момент, Матвєєву П.П. було 5 років. Наступні роки, батько дитини не брав участі в житті дитини і не забезпечував його.

Після розірвання шлюбу, мати неповнолітнього, з огляду на те, що виник психічний розлад, була визнана судом недієздатною і її представником стала її сестра Гриньова О.І. В результаті переговорів між батьками дитини, було прийнято рішення про складання угоди про сплату аліментів. Оскільки Матвєєва Р.І. є недієздатною і договір, укладений з нею, буде вважатися недійсним, то угода була складена від імені Гриньової О.І. в інтересах Матвєєвої Р.І. і неповнолітнього Матвєєва К.П.

Угода не має чітко визначеного змісту. З її суті має бути ясно, в які строки, і яку суму буде отримувати неповнолітній або які витрати буде нести кожна зі сторін угоди.

Договір про аліменти без розлучення

Документ складається в письмовій формі, засвідчується підписом нотаріуса. Угода має силу виконавчого листа, відповідно до Сімейного кодексу України. Дія угоди зобов’язує громадян, які її уклали, дотримуватися зобов’язань до того дня, поки договір дійсний.

Через те, що угода є договором, то виникнення або припинення його юридичної сили підпорядковується цивільноправовим нормам. Тобто, угода, укладена з порушенням основних норм законодавства про угоди буде недійсною і не матиме сили. Зокрема, недотримання форми угоди і відсутність посвідчення нотаріуса спричинять ті ж наслідки.

Угода перестає мати силу, в наступних випадках:

  • після закінчення строку дії договору, обумовленого в документі;
  • розірвання угоди за спільною згодою;
  • смерть платника аліментів або особи, на чию користь проводяться виплати.

Стягнення аліментів на дитину без розлучення через суд

У тих випадках, коли укладення угоди зі спільної згоди не представляється можливим з різних причин або сторона бажає звернутися безпосередньо до суду за стягненням аліментів, то стягнення аліментів можливо за допомогою суду.

До суду можна звернутися з одним з двох заяв:

  • позовною заявою;
  • заявою про видачу судового наказу.

Позов може бути поданий у вигляді окремої вимоги в шлюбі або вже після його розірвання. Вимогу про призначення аліментних виплат можливо виразити і в заяві про розірвання шлюбу. Законодавець в даному питанні не категоричний.

Перебіг строку позовної давності розглядається наступним чином, якщо особа раніше не зверталася за призначенням аліментних виплат, то можна звернутися в будь-який момент до досягнення 18 річного віку, а в разі інвалідності дитини, відповідно без обмежень. Призначаються виплати з моменту звернення до суду.

  • Якщо громадянином раніше робилися дії щодо одержання аліментів, але особа ухилялася, то стягнути можна аліменти за минулі роки.
  • А якщо особа, яка зобов’язана сплачувати аліменти, навмисно не виконувало вимог, але угода або виконавчий лист (судове рішення) раніше існувало, то стягнути можна за весь час від призначення платежу до дня оплати.

Порядок наказного провадження характерний для аліментних зобов’язань, при яких немає суперечок ні про батьківство, ні про виплату.

Суд виносить рішення протягом п’яти днів з дня надходження заяви. Свідки не викликаються, суд сторони не вислуховує підставою постанови є тільки докази, надані заявником.

Протягом десяти днів, сторона щодо якої винесли рішення, може направити заперечення. В цьому випадку, наказ скасовується і розглядається спір у звичайному порядку.

Документи для аліментів на дитину без розлучення

Утримання дитини – це обов’язок батьків, встановлений ​​в законодавстві. У суспільстві, як правило, аліменти стягуються на дітей вже після розлучення після закінчення певного часу, коли батько не виконує своїх обов’язків з забезпечення дитини. Але юридична точка зору в даному питанні не однозначна і дозволяє навіть перебуваючи в шлюбних відносинах, примусити до виконання своїх батьківських функцій.

Більш того, законодавець не ставить умову про спільне або роздільне проживання для реалізації можливості зі стягнення аліментів. Якщо чоловік, який вимагає стягнення аліментів, вирішив звернутися до суду, йому, разом із заявою, необхідно додати такі документи:

  • копія паспорта;
  • копія свідоцтва про народження дітей;
  • копія свідоцтва про шлюб;
  • довідки про доходи позивача та по можливості відповідача (при відсутності такої можливості, попросити суд витребувати);
  • довідка про склад сім’ї;
  • документи, що обгрунтовують витрати щодо дитини;
  • сума до стягнення з усіма розрахунками.

Аліменти без розлучення на дитину і дружину

Аліментні зобов’язання щодо дитини та дружини – це різні обов’язки й, якщо в суді заявлено вимогу позивачки по стягнення фінансових коштів на утримання дитини, то щодо неї воно не буде поширюватися. Якщо жінка хоче, щоб чоловік проводив виплати й щодо неї, то вона повинна заявити про це окремою вимогою.

Є певний перелік умов, при наявності яких дружина має право вимагати її матеріального забезпечення:

  • вагітність;
  • непрацездатність дружини;
  • наявність спільної дитини у віці до 3-х років;
  • здійснення догляду за неповнолітньою дитиною-інвалідом;
  • здійснення догляду за дитиною-інвалідом дитинства групи, протягом життя дитини.

Сума аліментів на дружину складається виходячи з фінансового стану подружжя, з інтересів сторін та інших фактів, що мають значення для визначення суми. Призначається, як правило, тверда грошова сума.

Звертається позивач в суд, за місцем проживання відповідача або за своїм місцем проживання. Необхідно подати заяву у 2-х примірниках і додати копії документів. У заяві зазначаються дані позивача і відповідача, обставини якими обґрунтовуються вимоги та прикладаються докази своїх доводів. Якщо суперечки немає, то можна подати заяву про видачу судового наказу.

Суд має право не призначити аліментні виплати на дружину або обмежити строк виплат в тих випадках, коли:

  • непрацездатність наступила в результаті зловживання спиртними напоями / наркотичними засобами;
  • непрацездатність наступила в результаті вчинення злочину (умисного);
  • вимагає аліментних виплат дружина, яка поводилася недостойно в родині чоловіка.

Аліменти на дітей без розлучення

Сімейний кодекс України визначає розмір аліментів, які підлягають виплаті дитині. Від кількості дітей залежить, яка частина доходу платника аліментів буде утримана.

  • Розмір аліментів на одну дитину становить 1/4 частину або 25% від зарплати.
  • На двох дітей 1/3 або 33%.
  • На трьох дітей і більше 1/2 або 50%.

Не має значення, від якої кількості шлюбів з’явилося троє дітей, від одного або декількох. Якщо батько вже є платником аліментів в розмірі 25% на одну дитину і вступає вдруге в шлюб, а друга дружина вимагає виплати коштів на утримання двох дітей, які з’явилися у другому шлюбі, то можна зменшити розмір виплат на першу дитину від першого шлюбу.

Якщо батько не має регулярного доходу або він отримує виплати в іноземній валюті тощо., то суд може призначити виплату у твердій грошовій сумі.

Орієнтир у виплаті певної суми, це прожитковий мінімум. Розмір прожиткового мінімуму залежить від віку дитини. З урахуванням індексації, тверда грошова сума підлягає корекції.

Якщо у відповідача є додатковий дохід, то стягнення буде звернено і на його частину, на розсуд суду. При розрахунку виплат, суд орієнтується на спосіб життя дитини, матеріальне становище, сімейний стан, стан здоров’я тощо. Якщо одному з дітей виповнюється 18 років або з інших підстав, виплати будуть здійснюватися тільки двом або одній дитині, то зацікавлена ​​сторона, може звернутися до суду і збільшити суму аліментів.

Стягнення аліментів на дітей без розірвання шлюбу

Забезпечення дитини нормальним рівнем життя, це обов’язок батьків або осіб які їх замінюють. Якщо громадяни відмовляються виконувати свій обов’язок добровільно, то рішення суду і виконавче провадження допоможуть виконувати ці зобов’язання.

Угода, здійснена подружжям, є самим практичним варіантом для всіх сторін, бо вона не забирає багато часу і допомагає прийти до спільного рішення. Судові процеси – це міра, без якої особа не може іншим чином захистити права дитини.

Право на аліментні зобов’язання виникає не тільки у матері, а й у батька дитини, в тому випадку, коли дитина (за рішенням суду або спільної домовленості батьків) залишається жити з чоловіком. Примусити несумлінного чоловіка до утримання дітей можна як в шлюбі, так і після його розірвання. Важливо мати на увазі, що необхідність утримувати дітей стає обов’язковою для батьків і після настання повноліття дитини, якщо він є непрацездатним або ж продовжує навчання.

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи зі стягнення аліментів.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа зі стягнення аліментів буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу зі стягнення аліментів.

Відповіді адвоката про аліменти на дитину без розлучення
Чи можливо отримати аліменти на дитину, якщо подружжя не розлучене?
Які розміри аліментів можуть бути призначені?
Чи можна укласти угоду про сплату аліментів без звернення до суду?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.
Інформація про нашу компанію

Аліменти на дитину без розлучення

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: