- Аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж
- Чи треба платити аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж?
- Аліменти дитині, якщо колишня дружина вийшла заміж
- Як не платити аліменти на колишню дружину, якщо вона вийшла заміж
- Припинення виплат аліментів колишній дружині, якщо вона вийшла заміж
- Сплата аліментів колишній дружині, яка вступила в новий шлюб
- Послуги адвоката по сімейним справам
Аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж
Аліменти, які сплачуються на спільну дитину і були встановлені в судовому порядку, не можуть бути скасовані після вступу колишньою дружиною в новий шлюб. Якщо ж встановлення таких виплат відбувалося в договірній формі, то припинення аліментних зобов’язань встановлюються конкретно цим документом.
У разі сплати аліментів на колишню дружину (при встановленні їх судом) на підставі її непрацездатності та потребі, скасовано таке зобов’язання може бути після укладення нею нового шлюбу.
Якщо ж грошові виплати на колишню дружину були визначені угодою, то такі виплати припиняються з підстав, визначених текстом відповідного документа.
Зміна суми виплачуваних за таким зобов’язанням грошових коштів може бути здійснено в судовому порядку, якщо у сторін істотно змінилося матеріальне або сімейне становище. Для цього необхідно подати до суду відповідну заяву, вказати на зміну зазначених вище обставин, а також довести їх.
Чи треба платити аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж?
Питання про виплату колишній дружині, яка вийшла заміж, може виникнути у колишнього чоловіка, з огляду на те, що її матеріальне та сімейне становище тим самим змінилося, а аліменти виплачуються саме для матеріальної підтримки. Однак в цьому випадку слід враховувати деякі факти. В першу чергу слід визначити, на кого сплачуються аліменти – на саму колишню дружину або на загальних неповнолітніх дітей, які за рішенням суду залишилися з матір’ю (і вона є їх законним представником).
Крім цього, потрібно з’ясувати в якому порядку були встановлені аліменти – в договірному або судовому. Тільки після з’ясування всіх перерахованих вище фактів, можна буде розпочинати розв’язання питання про те, чи потрібно платити аліменти, у разі вступу колишньої дружини в новий шлюб.
Аліменти дитині, якщо колишня дружина вийшла заміж
В першу чергу розглянемо випадок, коли аліменти виплачуються на загальних неповнолітню дитину, який залишився з колишньою дружиною, яка своєю чергою оформила новий шлюб. Як вже вище було зазначено, це питання може бути вирішене в договірному або судовому порядку.
Обов’язок утримувати своїх дітей (шляхом сплати аліментів) встановлено Сімейним кодексом України, де встановлено можливість стягнення таких грошових сум в судовому порядку (якщо відсутня угода про аліменти між сторонами). В даному випадку абсолютно не важливий факт укладення нового шлюбу колишньою дружиною, так як такі кошти сплачуються саме на спільну неповнолітнью дитину, і він при таких обставинах все одно залишається дитиною своїх розлучених батьків.
Сімейний кодекс встановлює випадки припинення виплати таких сум, які були встановлені в судовому порядку щодо спільної дитини, яка не досягла повноліття:
- досягнення такою дитиною повноліття;
- придбання ним повної дієздатності до досягнення вісімнадцятирічного віку;
- усиновлення або приймання, прийняття за дочку дитини, на яку сплачувалися аліменти;
- смерть одержувача аліментів.
Таким чином, законодавство не встановлює укладення шлюбу колишньою дружиною в якості підстави для припинення виплати грошових коштів на дитину. В цьому випадку аліменти необхідно буде сплачувати аж до повноліття дитини або настання інших підстав для припинення зобов’язань, зазначених вище.
Але, крім судового порядку стягнення аліментів існує договірний порядок, який встановлюється шляхом укладення угоди між сторонами. Сімейний кодеку передбачає те, що порядок розірвання такої угоди регламентується положеннями цивільного законодавства про угоди, тобто нормами Цивільного кодексу України. Таким чином, в угоді можна вказати відповідний пункт, який говорить про те, що такий документ розривається при вступі колишньої дружини в новий шлюб.
Крім цього в законодавстві говориться про те, що такий договір може бути розірваний у будь-який час за згодою сторін. Так само Сімейний кодекс встановлює підстави для припинення аліментних зобов’язань, які були встановлені угодою між подружжям, яке розлучається:
- смерть однієї зі сторін аліментних правовідносин;
- закінчення строку дії угоди про сплату відповідних грошових коштів;
- з підстав, які передбачені цією угодою.
Таким чином, якщо угода передбачає таку подію в якості підстави для припинення виплати сум або якщо досягнуто згоди між сторонами про припинення таких зобов’язань, то відповідна угода припинить свою дію.
Однак варто згадати й про Сімейний кодекс, який визначає умови недійсності такої домовленості. В судовому порядку, за заявою однієї зі сторін або органу опіки та піклування угода може бути визнана недійсною, у разі істотного порушення прав одержувача аліментів. Тому суд може і не прийняти такий документ, вважаючи його положення такими, що порушують права одержувача таких грошових сум. В цьому випадку сторонам доведеться або змінити складену угоду або погодитися на встановлення аліментів судом.
Підбивати підсумки, варто сказати, що в разі встановлення аліментів у судовому порядку, укладення шлюбу колишньою дружиною не може бути підставою для припинення виплати грошових коштів на дитину. Якщо ж відповідне зобов’язання було встановлено угодою, то слід орієнтуватися на його положення.
Як не платити аліменти на колишню дружину, якщо вона вийшла заміж
Відповідно до Сімейного кодексу, встановити аліменти на колишнього з подружжя можливо лише в разі, якщо:
- один з подружжя є непрацездатним і потребує матеріальної підтримки;
- колишня дружина знаходиться у відпустці по догляду за дитиною протягом трьох років після її народження;
- один з подружжя є нужденним і здійснює догляд за дитиною-інвалідом до досягнення нею повноліття або за спільною дитиною, що є інвалідом з дитинства першої групи.
В інших випадках аліменти за законом на колишню дружину не можуть бути встановлені. Своєю чергою Сімейний кодекс встановлює випадки припинення аліментних зобов’язань:
- встановлення судом відновлення працездатності або припинення потреби в допомозі одержувача аліментів;
- вступ непрацездатного колишнього чоловіка, який потребує допомоги в новий шлюб;
- смерть одержувача таких грошових сум.
Припинення виплат аліментів колишній дружині, якщо вона вийшла заміж
Таким чином, вступ до нового шлюбу колишньою дружиною може послужити підставою для припинення аліментних зобов’язань, тільки якщо вони були встановлені через непрацездатність та потребу колишньої дружини.
приклад
Подружжя Ляхови розірвали свій шлюб і за рішенням суду колишній чоловік зобов’язаний сплачувати аліменти на свою колишню дружину, яка була визнана непрацездатною і потребує допомоги та матеріальної підтримки. Через рік після цього Ляхова вступила в новий шлюб. Дізнавшись про це, платник аліментів звернувся до суду, з проханням про припинення виплати їй відповідних сум. Суд, розглянувши заяву Ляхова, а так само перевіривши факт вступу в новий шлюб одержувачки таких коштів, виніс рішення про припинення аліментних зобов’язань, пославшись на Сімейний кодеку.
Таким чином, Ляхов був звільнений від сплати таких коштів. Аліментні зобов’язання, встановлені судом раніше, тепер були скасовані.
Якщо ж аліменти встановлювалися угодою, то слід звернутися до умов припинення дії такої угоди. Крім цього, закон не забороняє розірвання такого документа за спільною згодою.
Сплата аліментів колишній дружині, яка вступила в новий шлюб
При визначенні питання про необхідність сплати аліментів колишній дружині, яка вступила в новий шлюб, необхідно розрізняти на кого вони сплачуються – на саму колишню дружину або на спільну дитину. Крім цього, ключовим фактором для визначення такої необхідності є те, в якому порядку були встановлені відповідні зобов’язання – в договірному або судовому. Всі вищевикладені обставини істотно впливають на визначення подальшої долі аліментних зобов’язань.
Варто розуміти, що вступ в шлюб колишньою дружиною не змінює того, що спільна дитина все ще залишається загальною і аліменти на неї за загальним правилом необхідно сплачувати, нехай і матеріальне або сімейне становище його законного представника (колишньої дружини платника) змінилося. У той же час, якщо аліменти були встановлені на колишню дружину, так як вона була непрацездатною і потребує допомоги, то при її вступі в новій шлюб, обов’язок платити аліменти припиняється.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи зі стягнення аліментів якщо колишня дружина вийшла заміж.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа зі стягнення аліментів якщо колишня дружина вийшла заміж буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу зі стягнення аліментів якщо колишня дружина вийшла заміж.