Діти під час поділу майна при розлученні

Діти під час поділу майна при розлученні
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Діти під час поділу майна при розлученні" я розповім про дітей під час поділу майна при розлученні, як ділиться майно при розлученні з дітьми, поділ майна, якщо ж неповнолітні діти через суд, оскарження права власності неповнолітніх на майно при розлученні. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
100%
Voted: 1

Діти під час поділу майна при розлученні

Під час розлучення і поділу майна батьків, особливо якщо є неповнолітні діти, питання стосовно опіки, підтримки та визначення місця проживання дітей стають однією з ключових тем.

Основні аспекти, які враховуються у випадку поділу майна та дітей при розлученні:

  • Опіка над дітьми: Розглядається, якій зі сторін буде доручено опіку над дітьми після розлучення. Це може бути спільна опіка (коли обидві сторони беруть активну участь у прийнятті рішень стосовно дітей) або одна зі сторін може мати основну опіку.
  • Право на відвідування: Визначається графік відвідувань для батька, який не має основної опіки. Це визначає, коли і як часто цей батько може бачити своїх дітей.
  • Фінансова підтримка: Уточнюється розмір аліментів або інших фінансових внесків на підтримку дітей. Ці кошти призначаються на забезпечення основних потреб дітей, таких як житло, освіта, харчування тощо.
  • Місце проживання: Вирішується, де буде постійне місце проживання дітей. Це може бути один із батьків або обидва, якщо спільна опіка.
  • Освіта та медична підтримка: Визначаються відповідальності за освіту та медичну підтримку дітей.

У випадку конфліктних ситуацій розлучення, може бути корисно звертатися за порадою до адвоката або фахівця із сімейного права, щоб забезпечити захист прав інтересів дітей та розробити план, який враховує їхнє щастя.

Як ділиться майно при розлученні з дітьми

Якщо між подружжям не було укладено шлюбний договір, а угоди про розподіл майна не вдалося досягти, то суд розподіляє спільно нажиту власність в рівних частках між колишніми чоловіком та дружиною. Але суд має право відступити від цього правила в інтересах неповнолітніх дітей.

Розмір частки подружжя, з яким буде проживати неповнолітній після розірвання шлюбу, може бути збільшений, якщо:

  • суду пред’явлено докази, що один з подружжя тривалий час не працював без поважних причин або витрачав доходи сім’ї на власні потреби;
  • аналіз доходів подружжя показав, що батько, з яким буде проживати дитина, знаходиться в гіршому матеріальному становищі (наприклад, після розлучення неповнолітні діти залишаються з матір’ю, яка перебуває в декреті й не має можливості працювати, її доходи не можуть покрити суми компенсації за майно);
  • якщо в сім’ї росте дитина з обмеженими можливостями (наприклад, якщо для потреб хворого чада необхідний транспорт, а у чоловіка, який спільно з ним проживає, є водійські права, суд може залишити в його користування загальний автомобіль).

Діти та поділ майна при розлученні через суд

Відступ від початку рівності часток подружжя при розділі майна не є обов’язковим для суду і відбувається тільки при пред’явленні доказів, що врахування інтересів дитини необхідне в конкретній життєвій ситуації.

приклад

Згідно Сімейного кодексу України, квартира, придбана подружжям під час шлюбу, вважається спільною власністю незалежно від того, на чиї кошти вона купувалася. Тому спочатку в разі спору про поділ квартири в суді діє принцип рівності часток подружжя. І за загальним правилом частка одного з подружжя не може бути збільшена лише на підставі того, що з ним будуть проживати спільні неповнолітні діти.

Однак батько, з яким після розірвання шлюбу залишається дитина, може звернутися до суду з вимогою відступити від правила рівності часток на користь неповнолітнього. При цьому в якості аргументів для прийняття судом такого рішення можуть бути вказані:

  • інвалідність дитини;
  • наявність у другого з батьків у власності іншого житла;
  • доведена алкогольна або наркотична залежність, яка може перешкодити чоловікові раціонально розпоряджатися своєю часткою в квартирі.

Поділ майна, якщо ж неповнолітні діти через суд

У разі, якщо у пари немає неповнолітніх дітей, розірвання шлюбу може відбуватися в органах РАЦС, а в разі майнового спору між подружжям суд не буде враховувати інтереси дитини старше 18 років. Таким чином, діти, які досягли повноліття, взагалі не беруть участі в розподілі майна подружжя.

Майно, що належало дітям до повноліття, в тому числі предмети розкоші і коштовності, переходять у повне розпорядження повнолітніх. Починаючи з вісімнадцятирічного віку, вони також отримують право використовувати на свій розсуд кошти грошових вкладів, відкритих батьками на їх ім’я.

Майнові права дітей при розподілі майна під час розлучення

Власність неповнолітніх дітей відноситься до майна, яке не підлягає розділу. Згідно Сімейного кодексу України, речі, придбані батьками виключно для користування дитиною, так само не діляться між подружжям у разі розірвання шлюбу і передаються тому з них, хто буде проживати з чадом.

Майном, призначеним виключно для задоволення потреб дитини, вважаються:

  • одяг та взуття;
  • шкільні та канцелярські приналежності;
  • спортивний інвентар;
  • іграшки;
  • музичні інструменти;
  • меблі й предмети інтер’єру для дитячої кімнати;
  • дитяча бібліотека.

Також не підлягають розділу грошові вклади, відкриті подружжям на ім’я дитини під час шлюбу. Ці кошти вважаються майном неповнолітнього. Якщо йому ще не виповнилося 18 років, батько має право розпоряджатися коштами вкладу тільки з дозволу органів опіки і піклування.

Чоловік, який проживає з дітьми після розірвання шлюбу, може користуватися їхнім майном за взаємною згодою. У його розпорядження, згідно З сімейним кодексу України, надходять аліменти, пенсії, допомоги, що виплачуються на утримання неповнолітніх. На вимогу батька, що сплачує аліменти, не більше п’ятдесяти відсотків коштів може спрямовуватися на вклад, відкритий на ім’я дитини.

Оскарження права власності неповнолітніх на майно при розлученні

Чоловік, який проживає окремо від дитини після розірвання шлюбу, може оскаржити в суді право дітей на майно і вимагати включити його в список власності, яка підлягає розподілу. Основним аргументом для цього може стати факт, що майно купувалося на спільні кошти та призначалося для використання всієї родини. Наприклад, батько може довести, що комп’ютер, куплений під час шлюбу, купувався не тільки для потреб дитини, але і для роботи подружжя. У цьому випадку техніка буде підлягати розділу.

Для того, щоб оскаржити або підтвердити, що та чи інша річ була придбана для дитини і використовувалася тільки їм, сторонам необхідно надати відповідні докази. Основний показник приналежності майна неповнолітньому – факт того, що та чи інша річ використовується виключно їм. Доказом майнових прав вважається і факт дарування.

Згідно З цивільним кодексу України, дарування може бути скоєно в усній формі. Наприклад, на день народження батьки вручили чаду дорогий планшет, який після розлучення один з подружжя вимагає визнати спільною власністю. Якщо друга сторона пред’явить докази дарування техніки, то річ буде визнана власністю дитини й не підлягатиме розділу.

Угода про розподіл майна при наявності дітей

Найбільш простий спосіб розділити майно між колишнім подружжям – укладення письмової угоди. Такий документ може бути складений як під час шлюбу, так і на будь-якому етапі його розірвання. Угода про розподіл майна регулює права кожного з подружжя на власність і може враховувати інтереси неповнолітніх дітей.

Якщо домовленість не була досягнута, і розділ майна відбувається в суді, подружжю може бути запропоновано укласти мирову угоду. За клопотанням колишніх чоловіка і дружини, суд може відкласти дату слухання для узгодження умов і підготовки документа. Після цього суд затверджує мирову угоду.

До такої міри можуть вдатися колишні чоловік і дружина, вислухавши в суді думки один одного і вирішили піти на поступки в інтересах дітей. У мировій угоді подружжя може вказати будь-які домовленості. Часто в документі вказуються рішення сторін про:

  • спосіб і порядок виконання боргових зобов’язань;
  • виділення частки в майні неповнолітньому;
  • терміни виконання домовленостей;
  • наслідки невиконання пунктів угоди.

Законодавство про права дітей при поділі майна під час розлучення батьків

Сімейне законодавство України направлено на захист сім’ї, материнства, батьківства і дитинства. Тому в разі розірвання шлюбу та поділу майна між подружжям суд враховує наявність неповнолітніх дітей та приймає рішення, яке дозволить дотримати їх права та інтереси.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по поділу майна при розлученні, якщо є діти.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по поділу майна при розлученні, якщо є діти буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по поділу майна при розлученні, якщо є діти.

Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для розв’язання питання по поділу майна при розлученні, якщо є діти.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по поділу майна при розлученні, якщо є діти, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Діти під час поділу майна при розлученні» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Діти під час поділу майна при розлученні

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: