Весілля в Казахстані
Багато весільних традицій та звичаїв вже зникли, а деяких досі дотримуються. При цьому уривками про багатьох з них ми з вами чули. Про те, як «віддають калим», крадуть наречених, ріжуть баранів…
Розповімо про найцікавіші.
Традиція №1: Калим
В цей час виплата калиму втратила свою актуальність у багатьох регіонах Казахстану. Батьків нареченого та нареченої хвилюють інші питання: оплата весільної урочистості, облаштування житла молодих, матеріальна допомога дітям на перший час.
А раніше калим було заведено виплачувати кіньми, кількома десятками голів. За традицією на весіллі наречений дарував майбутній тещі верблюдів, а тестеві сідло. Зараз розмір калиму варіюється в більшості випадків від 1 до 5 тисяч доларів. На нього завжди впливали походження, освіта, навички нареченої, та звичайно, фінансове благополуччя сімей.
Батьки дівчини також повинні були зібрати для неї гідне придане, не менше калиму. Зазвичай це було все необхідне для ведення побуту: домашнє начиння, меблі, худобу. Зараз молодятам купують телевізори, холодильники, пральні машини.
Традиція №2: Викрадення нареченої
У Казахстані до викрадення дівчат вдавалися не так часто, як, наприклад на Кавказі, але все ж даний звичай зустрічається і сьогодні. Раніше це траплялося в більшості випадків, якщо батьки були проти шлюбу або тягнули з весіллям. Тяжким злочином вважалося тільки викрадення засватаної нареченої. Решту можна було викрадати безкарно.
Нині про викрадення зазвичай знають друзі та знайомі нареченої, вони виводять дівчину з дому, а потім наречений садить її у машину та везе до себе додому. Завдання родичів вмовити дівчину вийти заміж за викрадача. Зовсім зневірені бабусі можуть навіть лягти біля вхідних дверей. Адже переступити через людину, особливо похилого віку, у казахів вважається гріхом.
Так що втекти від родичів потенційного чоловіка треба ще докласти зусиль.
На Кавказі приблизно третину викрадень наречених закінчується кримінальними справами, але до суду доходять лише одиниці.
Раніше у багатьох народів, викрадали наречених тому, що тоді не треба було платити калим за майбутню дружину.
Іноді викрадення використовувалося, як обхід традицій. Наприклад, вважалося що молодша сестра не може вийти заміж раніше старшої. Щоб обійти цю заборону батьки самі дозволяли нареченому вкрасти їх молодшу дочку.
Традиція №4: Перша шлюбна ніч
Після першої шлюбної ночі наречену обдарували подарунками, або могли й шлюб розірвати.
Наречений міг забрати калим, якщо раптом виявлялося, що наречена втратила цноту до весілля. Тесть мав виплатити за це нареченому штраф. Щоб врегулювати ситуацію, яка склалася та зберегти калим, батьки нареченої могли запропонувати нареченому свою іншу дочку.
Традиція №5: Сім колін
Кожен казах повинен знати свій родовід мінімум до 7 коліна, через те, що шлюби між такими родичами за стародавніми звичаями неприпустимі. Регламентована й різниця у віці між нареченими, наречений не може бути старший за наречену на 25 років, а наречена нареченого більш ніж на 8 років.
Традиція №6: Баран як знак домовленості
За традицією для того, щоб закріпити домовленості про весілля дітей, батько нареченого з декількома родичами або друзями приїжджав в гості до батьків нареченої. Після чаювань та частувань господар будинку питав: «Чи різати барана?». Позитивна відповідь означала, що всі домовленості досягнуті, та сім’ї бажають приєднатися.
Щасливий шлюб
Після весілля молодята повинні піти, не оглядаючись на родичів. Вважалося, що тоді шлюб буде щасливим.
А якщо сімейне життя не склалося, адвокати нашої компанії завжди прийдуть на допомогу з питання розірвання шлюбу.
Читайте також: Розлучення з іноземним громадянином в Україні.
Розлучення громадянина Казахстану в Україні
У цій судовій справі ми представляли інтереси чоловіка, що був громадянином Казахстану. Кілька років тому він переїхав в Україну та одружився. У подружжя народилася дочка.
Однак сімейне життя не складалося, як це зазвичай буває, один приймає рішення нарешті вже не страждати та поставити крапку. При наявності дітей розлучитися в Україні можна тільки через суд. Для цього Дмитро і звернувся до нас.
Наша довірена особа та його дружина були прописані в Києві, та не дивлячись на те, що один з них був іноземним громадянином, ніяких перешкод для розлучення в українському суді не було.
Нами була розглянута позовна заява з усіма необхідними документами та направлена судді за місцем реєстрації подружжя в Києві.
Відповідно до сімейного кодексу України розірвання шлюбу провадиться судом не раніше закінчення місяця з дня подачі подружжям заяви про розірвання шлюбу.
Відповідачка отримувала всі судові повістки, однак ні на досудову підготовку, ні на судове засідання не з’явилася.
До речі: буде корисно прочитати статтю “Як ми допомогли громадянці України здійснити розлучення з турком».
Судом було встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження сім’ї неможливі. Уже через місяць після подачі позову шлюб був розірваний. Ще після закінчення місяця рішення суду вступило в законну силу.
Так через два місяці наша довірена особа отримала рішення суду про розлучення, не відвідувавши суд, уникнувши стресових ситуацій, тяганини з документами. Завдяки оперативній, організованій та якісно виконаній роботі наших сімейних юристів розлучення для чоловіка пройшло практично непомітно.
Якщо ви прийняли рішення розлучитися, але боїтеся судової процедури, думаєте, що не впораєтеся самостійно, телефонуйте:
або пишіть на електронну адресу skriabinadvokat@gmail.com.
Наші сімейні юристи зроблять для Вас все! Якщо в ході слухань з’являться інші супутні суперечки, наші адвокати допоможуть їх врегулювати.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: