- Розірвання шлюбу з громадянином Нідерландів, визначення місця проживання дитини в Україні та стягнення аліментів
- Як відбувається розірвання шлюбу з громадянином Голландії
- Визначення місця проживання дитини з матір’ю, якщо батько іноземець, наприклад громадянин Голландії
- Стягнення аліментів з громадянина Нідерландів при розлученні
- Чому стягнення аліментів у твердій грошовій сумі?
- Підсумок історії розлучення з громадянином Нідерландів та визначення місця проживання дитини в Україні
Розірвання шлюбу з громадянином Нідерландів, визначення місця проживання дитини в Україні та стягнення аліментів
Десять років тому пані М., привабливій та успішній жінці, надійшла вигідна пропозиція від іноземної компанії про працевлаштування на керівну посаду за кордоном. Не довго думаючи, вона підписала договір та переїхала в країну тюльпанів, смачного сиру та вітряних млинів. Високооплачувана робота в міжнародній компанії, корпоративні автомобіль та квартира, всі необхідні умови проживання, здавалося б, про що ще можна мріяти…
Через деякий час один з колег по роботі почав активно надавати М. знаки уваги, романтичні побачення, красиві залицяння, спільні подорожі. Кілька років тривав їх роман, поки М. не прийняла рішення про повернення на батьківщину в Україну. Убивши всіх своїм рішенням, ще більше була здивована вона сама, коли, приїхавши до Києва, дізналася про свою вагітність.
Батько дитини запропонував М. узаконити їхні стосунки та спільно проживати у нього в Голландії. М. прийняла цю пропозицію, бажання знайти просте сімейне щастя пересилило все інше. Та й до того ж думки про те, що дитина повинна рости в повноцінній сім’ї, спонукали М. повернутися в Нідерланди відразу після народження дочки в Києві. Але, як виявилося, погляди на його виховання у подружжя були досить різні. Батькові не подобалося, що М. спілкується з дочкою українською мовою, в той час, як сам він узагалі не бажав займатися вихованням.
Виникли розбіжності і в питаннях дошкільних установ, які дочка буде відвідувати. Чоловік все частіше став затримуватися вечорами на роботі, часу з сім’єю не проводив. Нерозуміння зростала з кожним днем… І, після чергового скандалу, М. з дочкою покинула країну.
Перші місяці вони взагалі не контактували, пізніше чоловік став щомісяця висилати по 100 євро на утримання дитини. Але страх, що чоловік-голландець може забрати дочку в Нідерланди, у М. все ж був. З такою ситуацією вона звернулася до нас.
На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.
Як відбувається розірвання шлюбу з громадянином Голландії
Як би дивно не здавалося, але шлюб, зареєстрований в Нідерландах з голландцем, який ніколи не був в Україні, можна розірвати на території України, більш того без особистої участі та присутності в суді.
Виникають відразу питання: Як це можна зробити? З якими складнощами доведеться зіткнутися, опинившись в такій ситуації?
Так ось, українське законодавство допускає розірвання іноземного шлюбу в українському суді, незалежно від того, яке громадянство має подружжя, але, один з них повинен бути зареєстрований на території України, саме на його адресу реєстрації й слід звертатися в суд. Якщо сторони не мають суперечок про дітей та поділ спільно нажитого майна, то шлюб розриває суддя, в нашому ж випадку ще потрібно визначити місце проживання дитини з мамою на території України та стягнути аліменти.
Перше що необхідно при підготовці документів, це свідоцтво про укладення шлюбу з перекладом та апостилем, оригінал прикладається до позовної заяви для суду та копія для чоловіка. Апостиль ставиться в країні та місті, де отримано даний документ, найчастіше в органах Міністерства Юстиції. Дана позначка підтверджує визнання іноземного документа іншою державою.
У шапці позовної заяви повинна бути адреса відповідача, бо чоловік М. в Україні ніколи не проживав, було вказано адресу його фактичного проживання в Нідерландах.
Позовна заява також має бути переведена на голландську мову та нотаріально завірена для відповідача, це є обов’язковим для всіх без винятку суперечок, учасниками яких є іноземні громадяни, навіть якщо вони прекрасно володіють українською мовою.
Наші сімейні юристи представляли інтереси М. у всіх інстанціях та судових процесах, її особисту участь не була потрібна. Чоловік-іноземець також в судові засідання не з’являвся, свою позицію направляв на адресу суду електронною поштою.
Повідомленням чоловіка за кордоном також займалися ми. Позовна заява з доданими документами, кожна судова ухвала, всі повістки ми переводили на голландську мову, нотаріально завіряли, надавали копії перекладів в суд та тільки після цього відправляли СМС-відправленнями в Нідерланди. Квитанції про відправку та чеки надавали судді в матеріали справи. За трек-номеру відстежували вручення судової кореспонденції.
Суду важливий факт належного повідомлення чоловіка-голландця про судові процеси та результати розгляду справи, а у зв’язку з дорожнечею таких перекладів та тривалістю звичайної відправки пошти за кордон, в більшості випадків стороні позивача пропонується зайнятися цим самостійно та своїм коштом. Процес розгляду справи при цьому у багато разів прискорюється.
Визначення місця проживання дитини з матір’ю, якщо батько іноземець, наприклад громадянин Голландії
Дитина М. мала українське громадянство та була народжена в Києві, хоч й проживала завжди в Нідерландах.
До речі, знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
У постанові Пленуму Верховного Суду України, роз’яснено, що при вирішенні спору про місце проживання неповнолітньої дитини необхідно враховувати:
- прихильність дитини до кожного з батьків, братів та сестер;
- вік дитини;
- моральні й інші особисті якості батьків;
- відносини, що існують між кожним з батьків та дитиною;
- можливість створення дитині умов для виховання та розвитку (з урахуванням зайнятості батьків, їх режиму роботи, матеріального та сімейного стану, стану здоров’я);
- інші обставини, що впливають на умови утримання дитини.
Підкреслюється, що перевага в матеріально-побутовому становищі одного з батьків не є безумовною підставою для визначення місця проживання дитини з ним.
Конвенція про права дитини проголошує, що у всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами та іншими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Виходячи з нашої багаторічної практики, можемо сказати, що під усім мається на увазі, що батько, який заявляє вимогу про визначення місця проживання дитини з ним, повинен надати наступні документи, які позитивно його характеризують:
- довідки про те, що він не перебуває на обліку в психоневрологічному та наркологічному диспансерах;
- характеристика з місця роботи;
- довідки про те, які розвивають установи, дитячий сад, школу, відвідує дитина, як довго, характеристики від вихователів і
- довідки про відсутність фактів притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності.
Часто призначатися судово-психіатрична експертиза неповнолітніх для оцінки емоційного стану дитини, його відносини та прихильності до кожного їх батьків, найближчих родичів, виявлення тиску з боку батьків.
Обов’язково залучаються третіми особами в судовий процес органи опіки та піклування за місцем проживання обох батьків, які на підставі огляду місця проживання кожного з батьків надають до суду «акт обстеження житлово-побутових умов» та «висновок». Без їх наявності суддя не уповноважений винести рішення по справі.
Якщо один з батьків проживає за межами України, судом може бути притягнутий консул цієї держави, для дачі висновку у справі.
Так в шапці позовної заяви ми відразу ж вказали третьою особою органи опіки та піклування за місцем проживання
Та доклали для них копії всіх документів. Через три тижні вони зв’язалися з М. за контактним номером в позові та погодили дату та час їх виходу для проведення огляду житлових умов.
В одному з електронних листів батька дитини до суду, було зазначено, що він не заперечує щодо того, що дитина проживає з матір’ю.
Якщо дитина незаконно переміщена або утримується на момент початку процедур в судовому органі Договірної держави, з дня незаконного переміщення або утримування пройшло менш як 1 року, цей орган зобов’язаний наказати повернути дитину. Навіть якщо процедури почалися після закінчення строку в 1 рік, суд також зобов’язаний наказати повернути дитину, якщо тільки не буде доведено, що він адаптувався до нового середовища. Варто відзначити також, що дані норми не діють, якщо в процесі розглядів буде доведено, що:
- особа, яка здійснює турботу про дитину, фактично не здійснювало свої права опіки на момент переміщення або утримування дитини;
- є згода на переміщення дитини;
- мати не висловила заперечень проти його переміщення;
- є дуже серйозний ризик того, що повернення дитини створить загрозу заподіяння йому фізичного та психологічного шкоди;
- іншим чином поставить дитину в нестерпні умови.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.
Стягнення аліментів з громадянина Нідерландів при розлученні
Чоловік М. в добровільному порядку перераховував їй щомісячно грошові кошти на утримання дитини. Однак, вирішивши врегулювати дане питання на офіційному рівні, в позовній заяві ми вказали й вимогу про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.
Рекомендуємо Вам не економити на послугах сімейного адвоката. Адже від якості роботи юриста залежить тривалість процесу розлучення, його результат та витрати на оформлення документації.
Чому стягнення аліментів у твердій грошовій сумі?
Батько дитини працює за межами території України, отримує дохід в іноземній валюті, у зв’язку з цим стягнення в частковому співвідношенні до доходу може бути важко, тому Сімейний кодекс прямо вказує на можливість встановлення судом твердій грошовій сумі аліментів на утримання дитини, кратній величині прожиткового мінімуму в регіоні для дітей.
Основна складність полягає в пред’явленні виконавчого листа на стягнення аліментів. За загальними правилами, слід звертатися в державну виконавччу службу за місцем реєстрації боржника.
Таким чином, на території України документ не може бути пред’явлений для виконання. Нам треба було поставити на ньому апостиль в Міністерстві Юстиції для Голландії та направити в органи примусового виконання Нідерландів.
Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Підсумок історії розлучення з громадянином Нідерландів та визначення місця проживання дитини в Україні
За підсумком було отримано готове судове рішення, яким шлюб пані М. з громадянином Нідерландів розірвано, місце проживання неповнолітньої дитини визначено з нею на території України, аліменти стягнуті та виконавчий лист направлений до Голландії для виконання.
Сповістивши про це колишнього чоловіка, стало відомо, що він має намір прилетіти в Україну особисто, побачитися з дитиною та ознайомитися з судовими документами. Для суду же було важливо наявність в матеріалах справи будь-якого документа, що підтверджує отримання відповідачем судового рішення.
Дізнавшись у М. точний час та місце зустрічі колишнього чоловіка з дочкою, кур’єрською службою було направлено рішення суду, у квитанції голландець розписався за отримання відповідної кореспонденції. Даний документ був нами представлений в матеріали справи.
М. була звільнена від шлюбу, страх за дитину зник, минуле життя залишилася в минулому. Сприйнявши всю цю ситуацію, як питання врегулювання документів, наша довірителька досить безболісно її пережила та вступила в новий життєвий етап вільна та натхненна на нові кроки вперед.
Сімейні юристи «rozirvannya-shlyubu.com.ua» мають багаторічний досвід у веденні шлюборозлучних процесів за участю іноземних громадян, у тому числі:
- стягнення аліментів з іноземців;
- виписка та виселення одного з подружжя;
- поділ спільно нажитого майна;
- визначення місця проживання дітей на території України та ін.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: