- Строк для примирення подружжя при розірванні шлюбу в Україні
- Примирення подружжя у період розірвання шлюбу в РАЦСі
- Примирення подружжя під час шлюборозлучного процесу в суді
- Клопотання про надання строку для примирення
- Якщо подружжя не явиться на розлучення в суд
- Строк на примирення та аліменти при розлученні
- Якщо подружжя помирилися
Строк для примирення подружжя при розірванні шлюбу в Україні
«Світ може врятувати тільки примирення, але ніяк не правосуддя, яке по суті є синонімом помсти» – писав католицький священник Ентоні Де Мелло. Є над чим замислитися.
Розлучення – серйозний крок, до якого деякі йдуть роками семимильними кроками, а деякі подають заяву при першій же сварці, про що потім жалкують. Законодавчо встановлений строк для примирення подружжя – можливість ще раз все зважити та гарненько подумати, чи дійсно розлучення – це вихід з ситуації, що склалася або все ж є інші шляхи розв’язання проблем. Подружжя за цей час повинні вирішити, чи точно вони хочуть припинити шлюбні відносини та продовжити свій життєвий шлях поодинці або все ж є можливість зберегти шлюб.
Розірвання шлюбу в Україні виробляється, в залежності від згоди подружжя на розлучення та наявності спільних неповнолітніх дітей, двома способами: в судовому порядку або через РАЦС. Розгляньмо детальніше, як можна примиритися зі своєю другою половинкою в кожному окремому випадку.
Примирення подружжя у період розірвання шлюбу в РАЦСі
Після закінчення місяця з дня подачі заяви про розлучення в РАЦС проводиться розірвання шлюбу та видача свідоцтва про розлучення.
Даний строк законодавчо не закріплений, як строк для примирення подружжя, але протягом місяця все ще чоловік та дружина можуть подумати, чи дійсно вони хочуть розлучитися, адже часто такі вчинки відбуваються зопалу. Місячний строк встановлений для того, щоб таке важливе рішення було обдуманим та виваженим. Якщо хоча б один з подружжя за цей час передумає розлучатися, шлюб не буде розірвано. Якщо ж рішення залишиться незмінним, шлюб розірвано в органах РАЦСу.
Примирення подружжя під час шлюборозлучного процесу в суді
Якщо шлюб розривається в суді, при цьому один з подружжя не згоден на розлучення, суд мати право відкласти розгляд у справі про розірвання шлюбу та призначити строк для примирення подружжя в межах 6 місяців. Слухання можуть відкладати кілька разів поспіль, при цьому сукупний строк не повинен перевищувати 6 місяців. Якщо по його закінченню всі спроби примирення виявляться безрезультатними, шлюб буде розірвано незалежно від думки відповідача. Сторони мають право клопотати в судовому процесі про надання строку для примирення.
Максимальний строк для примирення подружжя в суді – 6 місяців.
Клопотання про надання строку для примирення
Подружжя має право в судовому процесі або до початку слухання клопотати про надання строку для примирення. У клопотанні слід вказати, причини, через які можливе збереження сім’ї, наприклад: наявність загальних малолітніх дітей; спроби, що робляться відповідачем для збереження сім’ї та інші обставини, здатні вплинути на думку позивача щодо розлучення.
Якщо таке клопотання заявлено та шестимісячний ліміт строку для примирення не вичерпаний, з імовірністю 99% суддя його задовольнить. Навіть в Стратегії Національної безпеки України до 2021 року відмічено, що сім’я належить до традиційних українським духовно-моральних цінностей. В цей час в Україні діє Концепція державної сімейної політики на період до 2025 року, відповідно до якої, на сучасному етапі пріоритетами державної сімейної політики є: традиційні сімейні цінності, сімейний спосіб життя, відродження та збереження духовно-моральних традицій в сімейних відносинах та сімейному вихованні, створення умов для забезпечення сімейного щастя, відповідального батьківства, підвищення авторитету батьків в сім’ї та суспільстві та підтримки соціальної стабільності кожної сім’ї.
Завантажити зразок клопотання про надання строку для примирення подружжя
Якщо подружжя не явиться на розлучення в суд
Якщо належним чином сповіщений відповідач не є в суді та не просить розглянути справу в його відсутність, ніяких перешкод для винесення рішення про розлучення з точки зору закону – немає. Але, як показує практика, саме в таких випадках судді часто призначають строк для примирення, як підстрахування, щоб уже напевно всі сторони з’явилися на розгляд та висловили свою позицію у справі. Так само в разі неявки відповідача може бути винесено заочне рішення суду, яке буде вступати в законну силу довше, ніж звичайне.
Читайте також:
Як розлучитися в односторонньому порядку?
Якщо ж позивач не з’явився в судовий процес та не просив розглянути справу в його відсутність, суддя мати право відкласти розгляд справи. Якщо подібне повториться та в наступний раз, а відповідач при цьому не буде вимагати розгляду справи по суті, заяву про розірвання шлюбу буде залишено без розгляду.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Як подати на розлучення, Як оформити розлучення.
Строк на примирення та аліменти при розлученні
Якщо в одному позові одночасно заявлено дві вимоги: про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Тобто при відкладенні справи у зв’язку з призначенням строку для примирення подружжя суд повинен з’ясувати, чи бере участь відповідач в матеріальному забезпеченні дітей.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Якщо подружжя помирилися
Якщо справа дійшла до суду, але в ході судових слухань сторони примирилися та передумали розлучатися, позивач може відмовитися від позову. Суддя винесе ухвалу про припинення провадження у справі. Оригінал свідоцтва про шлюб подружжя зможуть забрати з суду, тільки тепер вже на ньому будуть отвори від підшивки в матеріали справи, як пам’ять про невдале розлучення. При цьому сторони не позбавляються права в майбутньому знову звернутися до суду з позовом про розірвання шлюбу.
Ухвалу про припинення провадження у справі про розірвання шлюбу
Ухвалу про припинення провадження у справі про розірвання шлюбу
Якщо розлучення потрібно навмисно затягти, робити це потрібно професійно. Досвідчений шлюборозлучний юрист завжди знає, як можна вийти за рамки тримісячного строку та затягнути справу на як мінімум на 6-8 місяців, а іноді та на роки. Наші адвокати готові прийти до вас на допомогу та розробити ефективний план дій при розлученні в залежності від конкретної ситуації. Телефонуйте, пишіть : + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram)
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:
- Документи для розлучення
- Розділ подарованого майна
- Розлучення без присутності подружжя
- Розлучення в односторонньому порядку
- Свідоцтво про розірвання шлюбу
- З ким залишаються діти після розлучення?
- Документи при розлученні з дітьми
- Місце проживання дитини при розлученні
- Зміна прізвища дитини після розлучення
- Розлучення якщо є діти