Розлучення без згоди

Як отримати розлучення без згоди одного з подружжя?

Як отримати розлучення без згоди одного з подружжя в Україні?

Як отримати розлучення без згоди одного з подружжя в Україні?

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення без згоди" я розповім Вам про те, як отримати розлучення без згоди одного з подружжя в Україні, про те, як розлучитися без згоди чоловіка (дружини), про те, коли можна розірвати шлюб без згоди дружини в РАЦСі, про те, як розлучитися без згоди одного з подружжя в суді, про документи, необхідні для розлучення без згоди одного з подружжя та про перелік документів для суду при розірванні шлюбу. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Щасливе сімейне життя в наш час досить велика рідкість. Під час весілля рідко хто з молодят думає, що їхня сім’я розпадеться, та доведеться розривати подружні стосунки із залученням юристів та судових органів.

Добре, якщо сімейне життя не влаштує обох та подружжя, не пред’являючи особливих претензій, дозволять один одному спокійно розлучитися. Але не завжди таке рішення буває спільним, особливо коли проти одна зі сторін та виникає досить складне питання: як отримати розлучення без згоди одного з подружжя?

З огляду на складність даної ситуації, один з найпростіших та дієвих способів розлучитися в цьому випадку – скористатися нашою спеціальною програмою «Розлучення без участі одного з подружжя». Ваша участь в цьому випадку буде мінімальним. Телефонуйте, пишіть + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Як розлучитися без згоди чоловіка?

Як розлучитися без згоди чоловіка?

Якщо ваш чоловік проти, то РАЦС не зможе припинити шлюбні відносини пари. Згідно із законом, спірні питання повинен вирішувати тільки суд, однак існують та винятки, що дозволяють дружині розлучитися через орган РАЦС:

  • Якщо він визнаний судом недієздатним, померлим або безвісно відсутнім, дане рішення суду вступило в законну силу.

Чи не виникне особливих проблем та в суді, але лише в разі відсутності вас спільних дітей. Навіть якщо ваш чоловік ухиляється від явки до суду, шлюб буде розірвано максимум на третьому засіданні та відмова або його відсутність на засіданні судом не братиметься до уваги.

Спори про розлучення без згоди чоловіка розглядає суд. СУДОВИЙ ЗБІР за звернення із заявою станом на 2022 рік становить 992, 40 грн. Реквізити уточнюйте в суді, куди слід направити позовну заяву.

Одночасно суд може вирішити такі спори:

  • Розміри аліментів на неповнолітніх дітей;
  • Поділ спільного майна.

Тим сімейним парам, які мають дітей та які не досягли згоди по їхньому подальшому житті, при зверненні до суду потрібно подумати не тільки про оформлення розлучення, але та про подальше життя свого й своїх дітей. Якщо в заяві ставиться питання про те, з ким після розлучення будуть жити неповнолітні діти, та з кого будуть стягуватися аліменти, то заяву про розлучення буде слухатися районним судом.

Читайте також:

Як розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?

Порядок розлучення без згоди чоловіка

Заяву до суду про розірвання шлюбу повинні відповідати вимогам, що пред’являються ЦПК УКРАЇНИ. Зокрема, ви повинні зазначити в ньому такі обов’язкові дані:

  • Найменування суду та сторін з точною адресою;
  • Опис обставин, які стали приводом до припинення шлюбу;
  • Зазначення доказів та доводи, згідно з якими ви просите заяву задовольнити;
  • «Прохальна» частина з чіткими та лаконічними вимогами по суті: розірвати шлюб, стягнути аліменти.

Якщо з позовом все нормально, суддя приймає його до провадження та призначає слухання, сповістивши сторони.

Розлучення якщо чоловік не згоден

Народна мудрість говорить: на милування нема силування

Про місце, дату та час проведення судового засідання ви дізнаєтесь із судової повістки. Але слід взяти до уваги той факт, що дане засідання не може бути призначено до закінчення місячного строку з моменту передачі вами заяви та необхідного пакету документів.

У процесі судового засідання вам, швидше за все, будуть ставитись питання про те, як складалося сімейне життя з відповідачем, що підштовхнуло до розлучення, чи є можливість примирення. Виходячи з отриманих відповідей, суд або прийме рішення про розлучення або вважатиме за можливе дати час на примирення.

Після розгляду в судовому засіданні вашого позовної заяви може бути прийняте одне з таких рішень:

  • задовольнити позов;
  • відмовити позивачу в задоволенні викладених в заяві вимог;
  • відкласти розгляд справи та надати сторонам строк для примирення.

У тому випадку якщо після закінчення цього строку подружжя дійдуть згоди та помиряться, справу буде закрито.

Якщо суд прийме рішення розірвати шлюб, то після вступу документа в законну силу ви отримаєте його на руки та повинні будете передати судовий акт в органи РАЦС для державної реєстрації шлюбу в реєстрі.

Читайте також:

Отримання свідоцтва про розлучення

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Як подати на розлучення, Розлучення з дітьми.

Як розлучитися без згоди дружини?

Як розлучитися без згоди дружини?

За положеннями СК України, розірвання шлюбу може бути ініційовано як за зверненням обох подружжя, так й одного з них. СК України передбачається два можливих варіанти розірвання укладеного шлюбу -; в установі РАЦС, а коли це неможливо з ряду причин – в суді. На жаль, досягти згоди з дружиною про розлучення вдається не завжди та багатьох чоловіків хвилює питання про те, чи можна розлучитися без згоди дружини, як та наскільки швидко це можна зробити.

Законом встановлено одне безумовне обмеження: чоловік не має можливості ініціювати процес розлучення з дружиною без її згоди в період її вагітності та до закінчення року з моменту народження дитини. Змушені вас засмутити – можливостей обходу цього обмеження, крім отримання схвалення дружини, згідно із законом немає.

Коли можна розірвати шлюб без згоди дружини в РАЦСі?

Коли можна розірвати шлюб без згоди дружини в РАЦСі?

Порядок припинення шлюбу через РАЦС найпростіший та оптимальний по строку, проте законодавець встановив для нього ряд обмежень.

Розлучення якщо дружина не згодна

Як бути якщо не виходить домовитися?

Однак з кожного правила є винятки. Згідно із законом, чоловік має право звернутися в РАЦС із заявою про припинення шлюбу без згоди іншої сторони в наступних випадках:

Докладніше

  1. коли дружина визнана недієздатною згідно з рішенням суду та таке рішення набрати чинності;
  2. в разі оголошення дружини зниклої безвісти чи померлою.

Іншими словами, якщо у вас є хоча б одне з перерахованих вище обставин – згода дружини не потрібна. Якщо незгода є усвідомленим волевиявленням, розлучення можливе тільки через суд.

Читайте також:

Як розлучитися з дружиною, якщо є дитина?

Зв’язатися з адвокатом

Як розлучитися без згоди одного з подружжя в суді?

Як розлучитися без згоди одного з подружжя в суді?

  • Позовна заява подається до суду. Зверніть увагу, що територіальна юрисдикція за загальним правилом визначається за місцем проживання відповідача, тобто дружини. Другий примірник заяви прикладається до позову та відправляється судом дружині.
  • Подана заява розглядається протягом двох місяців з моменту подачі.
  • Основний етап – судове засідання. У разі встановлення неможливості подальшого спільного проживання, шлюб розривається. Якщо в позові заявлені додаткові питання, наприклад про розподіл майна або про дітей, то засідання може затягнутися. Часто подружжю дається строк на примирення, тривалість якого визначається на розсуд суду та не може перевищувати три місяці. В такому випадку розгляд переноситься до закінчення строку.
  • Отримання рішення після його вступу в силу. Якщо рішення не було оскаржене, то після закінчення 1 місяця воно набирає чинності та РАЦС вносить відомості в акти записів цивільного стану, тим самим завершуючи процедуру розірвання шлюбу.

Документи, необхідні для розлучення без згоди одного з подружжя

Документи, необхідні для розлучення без згоди одного з подружжя

Перелік документів для РАЦСу

  • Заява встановленої форми (пишеться безпосередньо в РАЦСі);
  • Оригінал свідоцтва про шлюб;
  • Копії свідоцтв про народження дітей (якщо такі є);
  • Документ-підстава для розлучення через РАЦС без згоди – тобто рішення суду про визнання недієздатним.
  • Квитанція про сплату мита.

Перелік документів для суду при розірванні шлюбу

Перелік документів для суду при розірванні шлюбу

  • Оригінал документа про укладення шлюбу (свідоцтво);
  • Копія паспорта та ІПН (якщо позов подається поштою);
  • Виписка з будинкової книги або довідка про місце реєстрації дітей та відповідача;
  • Копії свідоцтв про народження дітей (якщо є);
  • Довідки та характеристики, що підтверджують ваші аргументи з позову (за потребою);
  • Квитанція (оригінал) про внесення судового збору в розмірі 992, 40 грн. ;
  • Довіреність, якщо ваші справи веде представник.

Попри думку про простоту даної категорії справ, подружжю настійно рекомендується заручитися підтримкою юристів-професіоналів хоча б у вигляді юридичної консультації та допомогу представника у справах про розлучення без згоди, ускладненим питаннями виховання дітей або поділом майна.

Нами пропонується комплексна послуга «Розлучення без присутності обох подружжя», замовивши яку ви позбавите себе від тривалих походів до суду та спокійно оформите розлучення. Телефонуйте, пишіть + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення без згоди» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення без згоди

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Документи для розлучення
  2. Розділ подарованого майна
  3. Розлучення без присутності подружжя
  4. Розлучення в односторонньому порядку
  5. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  6. З ким залишаються діти після розлучення?
  7. Документи при розлученні з дітьми
  8. Місце проживання дитини при розлученні
  9. Зміна прізвища дитини після розлучення
  10. Розлучення якщо є діти
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: