- Розлучення через суд з дітьми та без дітей в Україні
- В яких випадках розлучаються через суд?
- Які документи потрібні для розлучення через суд?
- Список необхідних документів для стягнення аліментів
- Строк розлучення через суд без дітей
- Строки розлучення через суд з дітьми
- Як проходить процес розлучення в суді: процедура, правила та порядок
- Якщо не з’явитися в суд на розлучення?
- Скільки коштує розлучення через суд
- Аліментні виплати при розлученні
- На що звертають увагу судді при розлученні з дітьми
Розлучення через суд з дітьми та без дітей в Україні
Якщо ви не знаєте, як грамотно розлучитися через суд з одночасним поділом майна та вирішенням спору про дітей – звертайтеся за допомогою до юристів юридичної компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua, оскільки самостійно розв’язувати подібну проблему часом важко. Економте свій неоціненний час, збережіть в цілості свої нерви!
Наші адвокати готові виступити в якості вашого представника та допомогти вам з оформленням та представленням всіх необхідних документів.
В яких випадках розлучаються через суд?
- Коли є неповнолітні діти. За нормами СК України припинення шлюбу відбувається в судовому порядку, у разі якщо подружжя має спільних дітей. Часто, у таких випадках суд вирішує з ким із батьків буде проживати дитина та питання щодо сплати аліментів.
- Коли подружжя без дітей. Подружжя може також звертатися до суду, якщо спільних дітей не має, але один з партнерів не бажає розлучатися. А також у судовому порядку вирішується питання поділу майна.
Таким чином, суд розглядає заяви в наступних випадках:
- один з подружжя уникає подачі заяви в РАЦС або не згоден з припиненням шлюбу;
- у колишнього подружжя є спільні діти, яким ще не має 18 років.
Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Які документи потрібні для розлучення через суд?
Для розірвання шлюбу через суд вам знадобляться такі документи:
- позовна заява про розлучення (3 примірники);
- копія свідоцтва про народження дитини/дітей (при наявності дітей);
- квитанція про оплату судового збору;
- оригінал Свідоцтва про шлюб;
- копія паспорта та ідентифікаційного коду Позивача та Відповідача;
- копія Позовної заяви та всіх Додатків для Відповідача.
Крім цього, дізнатися про те, як подати документи на розлучення можна з інформаційних оголошень в суді.Там же буде опублікований приблизний перелік необхідних документів.
Список необхідних документів для стягнення аліментів
Окрім документів які додаються при розлученні з дітьми, нерідко, при стягненні аліментів, потрібні також додати:
- довідку про доходи;
- опис спільного майна (при поділі);
- інші документи, що підтверджують певні обставини.
На практиці, оформлення розлучення в суді виявиться зовсім не такою простою справою, особливо якщо простий шлюборозлучний процес ще ускладнений поділом майна або ж відсутністю згоди щодо долі неповнолітніх дітей. Вже на етапі складання заяви може виникнути маса питань та нюансів, в яких складно розібратися, не маючи належної юридичної підготовки.
Строк розлучення через суд без дітей
Скільки за часом займає розлучення через суд? Сімейним кодексом передбачений мінімальний місячний строк розгляду судом заяви про припинення шлюбу. Однак, в сучасних реаліях шлюборозлучний процес займає на порядок більше часу. Саме наявність юриста, що представляє ваші інтереси, дозволить вкластися в мінімальний строк розлучення та не допустити затягування процедури.
При сприятливому збігу обставин, мінімальний строк припинення шлюбу – 2 місяці, з них:
- 1 місяць на розгляд справи;
- 1 місяць на вступ в силу винесеного рішення суду;
- 5-8 днів на можливі «технічні» моменти, як то: залишення заяви без руху, виготовлення мотивованого рішення суддею та інші.
Важливо: суд має право дати так званий «час на примирення», але якщо в заяві заявник просить не призначати цей строк, а на засіданні інший член подружжя також заперечує, стверджуючи, що примирення неможливе, додатковий час судом не встановлюється.
Строки розлучення через суд з дітьми
Як правило, якщо у батьків немає спірних питань про дітей, процес займає близько 2 місяців. Якщо ж є невирішені питання та суперечки, строки стають не визначеними та розлучення може тривати до пів року та більше.
Практика показує, що в разі конфлікту між подружжям з приводу місця проживання дитини, практично завжди призначаються психологічні експертизи для визначення прихильності ступеня дитини до кожного з батьків.
В результаті цього, розлучення при наявності неповнолітніх дітей займає більш тривалий строк. Аналіз судових засідань показує, що для розгляду спору про дітей вам доведеться відвідати суд у середньому не менше трьох разів та це за умови, якщо у вас все в порядку з документами та доказовою базою. Найменша неточність – та процес затягується або ж в рази зростає ризик програшу справи.
Саме тому допомога професіонала буде дуже доречною. Завдяки допомозі досвідчених юристів ви звільните себе від необхідності витрачати сили на неприємне взаємодія як з чоловіком, так з бюрократизованої судовою системою, що зробить процес максимально безболісним.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з іноземцем, Розлучення з іноземцем без присутності, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу.
Як проходить процес розлучення в суді: процедура, правила та порядок
Прописана в нормативних актах процедура розлучення через суд досить проста, якщо мова не йде про складну справу.
Вони можуть бути ускладнені поділом спільного майна або ж незгодою одного з подружжя з розлученням.
Умовно, процес розірвання шлюбу в суді складається з наступних етапів:
- Пред’явлення позову про розлучення в суд. Краще заздалегідь дізнатися, як подати заяву в суд на розлучення та правильно її скласти. Врахуйте, що від грамотного його написання залежить, чи буде його прийнято до провадження та наскільки швидко заяву буде розглянуто. Досвідчений адвокат сам збере всі необхідні документи та за всіма правилами складе позовну заяву, забезпечивши його прийняття судом з першого разу;
- Прийняття судом заяви та призначення дати слухання позову про розлучення;
- Судове засідання. Під час даної процедури суд перевіряє, чи немає спору про дітей у подружжя, якщо є угода про виховання дітей – чи не порушить воно прав подружжя та дітей. Також суд може дати тримісячний строк для примирення, якщо вважатиме, що шлюб можна зберегти або якщо одна зі сторін вирішить на цьому наполягати. Можливо, що виникне відстрочка судового засідання для вимоги додаткових доказів або в разі неявки одного з подружжя.
- Винесення рішення. Суддя може готувати рішення до 5 днів, якщо після засідання суду була оголошена лише резолютивна (підсумкова) його частина.
- Набрання чинності рішення займає 1 місяць з моменту прийняття судового акта в остаточній формі.
Це приблизний опис того, скільки треба буде пройти стадій, та як йде процедура розлучення через суд. У кожному індивідуальному випадку порядок може бути ускладнений різними обставинами.
Якщо не з’явитися в суд на розлучення?
Якщо один з подружжя прийняв тверде рішення розірвати сімейний союз, маючи на те власні причини, його не зупинить відсутність згоди зі сторони другого з подружжя, ні активне протистояння розлученню, ні категорична відмова від відвідування суду.
Неявка одного з подружжя не є перешкодою для розлучення.
Причини відсутності подружжя у суді можуть бути різними: бажання не бачити один одного, незнання про судовий процес, проживання в іншому регіоні, чи країні, спроба затягнути справу, нашкодити одному з подружжя та інше.
Один або обидва з подружжя можуть бути звільненні від присутності у судовому засіданні.
Правда, для цього повинні бути дотримані певні правила.
Скільки коштує розлучення через суд
Вартість розлучення в Україні формується з двох основних складових – судового збору, що вноситься до бюджету при поданні позову та витрат на допомогу адвокатів (у разі звернення).
Разом з заявою та іншими документами на розлучення позивач має подати в суд квитанцію про сплату судового збору. Сума збору залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних громадян на момент подачі заяви на розлучення.
Судовий збір містить держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу. На разі вартість судового збору – 992, 40 гривень.
Аліментні виплати при розлученні
Що стосується аліментів, батьки можуть визначити порядок їх виплати письмовою угодою, завіривши його у нотаріуса та представивши в судове засідання.
Якщо ж питання про аліменти виноситься на розгляд судового органу, розміри виплат визначить суддя – з урахуванням рівня забезпеченості сторін та інших важливих моментів (наприклад, наявності особливих потреб у дитини або стану його здоров’я).
На що звертають увагу судді при розлученні з дітьми
Суддя при розлученні з дитиною, перш за все, захищає його інтереси та зобов’язаний скрупульозно вивчити обставини, що склалися.
Суддя приймає рішення про те, з ким залишиться дитина, враховуючи вік, характер, відносин з батьками, майновий стан кожного з них.
Але без згоди жінки суд ні за яких умов не схвалить вимога чоловіка про розлучення, якщо вона чекає дитину або в сім’ї є діти, які не досягли однорічного віку.
Сімейний юрист, беручи участь в процесі від вашого імені, підкреслить ваші сильні сторони, що підвищить ймовірність позитивного результату справи.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: