- Розірвання шлюбу: особливості розлучення з адвокатом
- Розлучення через РАЦС
- Розірвання шлюбу онлайн через інтернет
- Розірвання шлюбу через суд
- Порядок подання позову про розірвання шлюбу
- Розірвання шлюбу з іноземцем
- Які документи додаються до позову про розірвання шлюбу
- Скільки часу триває справа про розірвання шлюбу
- Контроль справи про розлучення в суді, повідомлення сторін по смс
- Подача заяви про згоду з розлученням з боку відповідача
- Отримання рішення про розірвання шлюбу в канцелярії суду
Розірвання шлюбу: особливості розлучення з адвокатом
Розірвання шлюбу – процедура офіційної державної реєстрації розірвання укладеного шлюбу. Внаслідок цього дії органом РАЦСу або судом виноситься запис про розірвання шлюбу.
Адвокати по сімейним справам пропонують послугу розірвання шлюбу в судовому порядку. Ціна за дану послугу вказана за повний пакет документів як для подання позовної заяви, так і для отримання рішення суду.
В результаті шлюборозлучний процес супроводжується нашими юристами з моменту подачі позову до суду до отримання рішення суду з печаткою суду. Ми впевнено рекомендуємо доручити оформлення розлучення досвідченому адвокату по сімейному справам.
У нас Ви можете вибрати необхідний для себе пакет послуг, від «Мінімального» який передбачає лише написання позову юристом, до «Максимального» в який входить повний супровід процесу, в тому числі і участь адвоката в судових засіданнях.
Розлучення через РАЦС
Розірвання шлюбу здійснюється шляхом подачі заяви до органів РАЦС подружжям (тобто обидва сторони повинні бажати розірвати шлюб і підписати про це заяву). При цьому у подружжя не повинно бути неповнолітніх дітей на момент подачі заяви про оформлення розлучення.
Для подачі заяви на розлучення, з документів при собі необхідно буде мати паспорти, свідоцтво про укладення шлюбу осіб, які бажають розлучитися.
У РАЦСі подається заява про реєстрацію розірвання шлюбу. Заява складається спільно подружжям в РАГСі, заздалегідь його складати не потрібно.
Якщо один з подружжя не може фізично з’явитися в РАЦС для подачі заяви про розірвання шлюбу, він може запевнити цю заяву у нотаріуса і подати його через другого чоловіка. При цьому в заяві можна вказати про розгляд питання про оформлення розлучення без його участі.
Слід врахувати, що шлюб не може бути розірваний раніше одного місяця з дня подачі заяви в РАЦС про розірвання шлюбу. Протягом даного місяця подружжя може помиритися, відновити відносини й відкликати заяву про розірвання шлюбу. При цьому відкликати заяву про розірвання шлюбу через РАЦС може один з подружжя.
Якщо протягом місяця заяву про розірвання шлюбу не буде відкликано, шлюб буде розірваний органом РАЦС.
Також розірвати шлюб через РАЦС можна в тому випадку, якщо один з подружжя визнаний безвісно відсутнім, недієздатним.
Розірвання шлюбу онлайн через інтернет
З 2015 року заяву на розірвання шлюбу через РАЦС можна подати не виходячи з дому, через інтернет. Процес подачі встановлений наказом Міністерства юстиції України «Про введення пілотного проєкту щодо подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет» і «Порядком розгляду відділами державної реєстрації актів цивільного стану – учасниками пілотного проєкту заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, поданих через мережу Інтернет».
Заява про розірвання шлюбу через інтернет подається тільки для тих випадків, як і для розірвання шлюбу через РАЦС, про що було зазначено вище. Таку заяву про оформлення розлучення подають за місцем проживання одного з подружжя.
Для подачі заяви про розірвання шлюбу необхідно зареєструватися на вебпорталі Міністерства юстиції України «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».
Після реєстрації на порталі потрібно внести необхідні дані про подружжя, які збираються розірвати шлюб в електронну форму, докласти скан-копії документів, а саме:
- паспорта подружжя;
- документ про реєстрацію шлюбу (у тому випадку, якщо шлюб зареєстрований за межами України);
- квитанції про оплату державного мита за розірвання шлюбу.
Після правильного оформлення заяви на розлучення, оригінали цих документів потрібно буде пред’явити надалі в РАЦСі.
Розірвання шлюбу через суд
Виключно в судовому порядку може бути розірваний шлюб в разі:
- наявності у подружжя неповнолітніх дітей
- один з подружжя проти розірвання шлюбу
Позов про розірвання шлюбу не може бути поданий до суду в разі вагітності дружини й до досягнення дитиною 1 року.
За підсумками розгляду поданого до суду заяви про розлучення (позову про розірвання шлюбу) суд виносить рішення. Рішення про розірвання шлюбу в ступає в силу через 30 днів після судового засідання, і надсилається судом до органів РАЦСу.
Документальне оформлення розлучення (внесення запису до реєстру, паспорт) здійснюється на підставі рішення суду про розірвання шлюбу.
Порядок подання позову про розірвання шлюбу
На сьогодні існує два варіанти подання позовної заяви про розірвання шлюбу до суду: шляхом подачі спільної заяви подружжя або подачі позову одного з подружжя.
Позовні заяви про розлучення подаються до місцевих судів (районних судів).
Варіант подачі спільної заяви подружжя на практиці використовується рідко, так як для подачі такої заяви потрібно подати суду також договір «Про виховання і забезпеченні дитини після розірвання шлюбу батьків». Такий договір укладається між подружжям і завіряється нотаріусами.
Бо в Україні мало хто з нотаріусів засвідчував такі договори через відсутність відповідної практики, ми рекомендуємо варіант подачі позову в суд від одного з подружжя.
Позов про розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя готується нашими юристами й подається за місцем проживання заявника (в тому випадку якщо з ним проживають неповнолітня дитина) або за місцем проживання відповідача.
У позові про розірвання шлюбу необхідно вказати про повернення дошлюбного прізвища, або залишити прізвище, яка була отримана під час укладання шлюбу.
Розірвання шлюбу з іноземцем
Процедура розірвання шлюбу з іноземцем відрізняється від процедури розірвання шлюбу між громадянами України.
Якщо шлюб був укладений в Україні, один з подружжя має право на звернення до місцевого суду із заявою про розлучення (позовом).
Розлучення при цьому буде зареєстрований РАЦСом на підставі рішення суду.
Які документи додаються до позову про розірвання шлюбу
Для оформлення розлучення шляхом подачі позову необхідні наступні документи:
- паспорт позивача
- свідоцтво про укладення шлюбу
- свідоцтво про народження дитини (дітей)
За позов про розірвання шлюбу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Позовна заява про розірвання шлюбу разом з оригіналом квитанції про оплату судового збору та завіреними копіями документів направляється в один із судів.
Для того, що б правильно оформити документи для розлучення, радимо звернутися до адвоката, який профільно займається сімейним правом.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Стягнення аліментів, Поділ майна подружжя, Позбавлення батьківських прав, Фактичні шлюбні відносини, Усиновлення дитини, Право батьків на дитину, Права батька на дитину.
Скільки часу триває справа про розірвання шлюбу
Слід розуміти те, що якщо позов про розірвання шлюбу буде оформлений неправильно, суд може його залишити без руху, або повернути, що значно затягне процес вирішення даного питання. У зв’язку з цим, рекомендується звернутися до адвокатів, які займаються практикою сімейного права для підготовки необхідних документів.
Після подачі заяви про розірвання шлюбу (позову) до суду, суд призначає судове засідання у справі через 3-4 тижні з моменту отримання позову. Даний строк середній для України.
Якщо подружжя являється в перше судове засідання і визнають позов, суд виносить рішення про розірвання шлюбу, яке вступає в законну силу в протягом 30 днів.
Той з подружжя, який заперечує проти розірвання шлюбу та хоче примиритися, має право звернутися до суду з клопотанням про надання термінів для примирення. Залежно від обставин справи і думки іншого з подружжя, суд може зупинити провадження у справі і дати сторонам строк для примирення, який не може перевищувати 6 місяців.
У тому випадку, якщо відповідач не є на перше засідання, суд переносить засідання ще на 2-4 тижні, після чого приймає заочне рішення.
Таким чином, строк розгляду справи з моменту подачі позову до суду до отримання рішення суду з відміткою про набрання ним чинності може становити від 2 до 8 місяців.
Після отримання рішення суду про розірвання шлюбу, воно подається до органів РАЦС, де реєстрацією розірвання шлюбу в відповідних реєстрах.
Відмітка в паспорті про розірвання шлюбу за сьогоднішніми нормами не ставиться. На цій стадії оформлення розлучення буде вважатися завершеним.
Контроль справи про розлучення в суді, повідомлення сторін по смс
При подачі позову про розірвання шлюбу до суду ми також подаємо заяву про інформування сторін по смс. Це звільняє суд від необхідності направляти повістки поштою і прискорює призначення судових засідань у справі.
Також всі подані позови про розлучення відстежуються в системі Verdictum, що ставить справу на контроль, ми оперативно отримуємо інформацію про те, на кого розписана справа, чи були відкрито провадження і на коли призначено найближче судове засідання.
Подача заяви про згоду з розлученням з боку відповідача
У тому випадку, якщо відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу, але на утриманні сім’ї знаходиться дитина, розірвання шлюбу можливо через суд.
Для того, що б розгляд справи про розірвання шлюбу було проведено в одне засідання, без участі сторін, нами готується заява про визнання позову, яке підписується особисто відповідачем і подається в суд.
Отримання рішення про розірвання шлюбу в канцелярії суду
Всі клопоти з отримання рішення суду про розлучення ми беремо на себе.
Для цього ми пишемо заяву, подаємо його в канцелярію суду, після чого отримуємо рішення з відміткою про його вступ в законну силу. Це звільняє клієнта від необхідності кількаразового відвідування суду для отримання документів.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: