- Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення
- Документи для виїзду дитини за кордон після розлучення
- Дозвіл для виїзду дитини за кордон після розлучення
- Порядок отримання дозволу на виїзд дитини за кордон
- Що робити в разі незгоди батька з вивезенням дитини за кордон?
- Незгода матері на вивезення дитини за кордон після розлучення
- Чи потрібна згода на вивезення дитини за кордон у випадку, якщо другий з батьків позбавлений батьківських прав
- Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення: підсумки
- Послуги адвоката по сімейним справам
Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення
Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення може бути регульований різними нормами та правилами в залежності від конкретної юрисдикції та умов, встановлених рішенням суду чи угодою між батьками. Нижче подано загальний огляд, проте важливо звертатися до місцевого законодавства та отримувати юридичну консультацію в конкретному випадку:
- Дозвіл на виїзд: Деякі країни можуть вимагати спеціальний дозвіл на виїзд для дітей, особливо якщо вони подорожують без одного з батьків. Дозвіл може бути використаний для контролю та запобігати вивезенню дитини без згоди іншого батька.
- Згода обох батьків: У багатьох випадках, якщо один з батьків бажає вивезти дитину за кордон, йому може знадобитися згода іншого батька. Це може бути встановлено судовим рішенням чи угодою.
- Судове рішення: Суд може вирішити, які батьки мають право вивозити дитину за кордон і за якими умовами.
- Інші документи: Додатково може знадобитися пред’явлення інших документів, таких як копії рішення суду, листи-дозволи, паспорт дитини тощо.
Завжди рекомендується здійснювати виїзд з дитиною відповідно до законодавства та мати всі необхідні дозволи чи згоди. У разі сумнівів чи питань щодо правових аспектів, краще звертатися за допомогою до адвоката чи юриста, що спеціалізується на сімейному праві та міжнародних відносинах.
Документи для виїзду дитини за кордон після розлучення
Для виїзду неповнолітнього в закордонної країни батькам необхідно підготувати ряд документів, що засвідчують їх право або право третіх осіб на вивезення дитини й підтверджують його особу. Умовно такі документи можна розділити на три групи:
- документи для отримання візи для дитини (якщо потрібно);
- документи, необхідні для виїзду неповнолітнього з України;
- документи, необхідні для в’їзду дитини в закордонну країну. Перелік цих документів завжди встановлюється законодавством тієї країни, в яку дитина в’їжджає, і може істотно відрізнятися.
Перелік документів, що готуються для неповнолітнього з метою вивезення його за кордон, відрізняється в залежності від того, хто вивозить дитину: батьки, опікуни, піклувальники, усиновителі або треті особи (вчителі, вихователі та інші особи).
Для поїздки неповнолітньої в багато іноземних держав необхідно оформлення візи, наприклад, в країни Шенгенської угоди. Залежно від країни, віза може оформлятися завчасно або на кордоні країни в’їзду.
Для оформлення візи, як правило, необхідні наступні документи:
- закордонний паспорт дитини;
- анкета, підписана обома батьками (або одним з них);
- нотаріально завірений дозвіл того з батьків, хто не виїжджає разом з дитиною;
- фотографії неповнолітнього;
- свідоцтво про народження дитини;
- медична страховка;
- довідка з місця навчання;
- якщо дитина їде не по туристичній путівці, то необхідна наявність на банківському рахунку певної грошової суми в розмірі, встановленої консульством країни, або фінансова гарантія що приймає сторони;
- запрошення що приймає сторони або туристична путівка;
- інші документи, необхідність яких визначається консульством країни в’їзду.
Дозвіл для виїзду дитини за кордон після розлучення
Відповідно до Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», щоб неповнолітній міг виїхати за межі України з третіми особами, необхідно оформлення дозволу батьків, опікуна, піклувальника, усиновителя на вивезення дитини.
Згода на вивезення неповнолітньої повинна бути завірена у нотаріуса і містити наступне:
- дані свідоцтва про народження;
- паспортні дані того з батьків, хто виїжджає ;
- найменування країни, куди направляється дитина;
- термін, на який виїжджає дитина або протягом якого він може виїжджати за кордон.
Якщо один з батьків помер, то необхідно показати свідоцтво про смерть. Рішення суду повинно бути надано батьком в разі, якщо другий з батьків пропав безвісти, або його місцеперебування не встановлено, або ж якщо дозвіл на виїзд дитини за кордон був дозволений відповідним рішенням суду. Якщо такого рішення суду немає, необхідно отримати довідку з поліції про розшук батька (або матері) дитини.
Якщо батько перебуває в місцях позбавлення волі, то запевнити згоду на виїзд можна у начальника виправної установи, який має необхідні повноваження.
Якщо батько визнаний судом недієздатним, то згода такого батька на вивезення дитини не потрібна, оскільки такий громадянин в силу психічного розладу не може розуміти значення своїх дій та керувати ними. Але обмежено дієздатний громадянин мати право давати такий дозвіл, оскільки всі його батьківські права збережені.
Порядок отримання дозволу на виїзд дитини за кордон
Якщо батьки дитини, яка виїжджає в розлученні, і дитина виїжджає з України з одним з батьків, то для поїздки необхідно наступне:
- віза (якщо потрібно);
- закордонний паспорт дитини;
- свідоцтво про народження, щоб підтвердити спорідненість між батьками та дитиною;
- нотаріально завірена згода того з батьків, хто не виїжджає на виїзд дитини з країни.
Що робити в разі незгоди батька з вивезенням дитини за кордон?
Відповідно до Сімейного кодексу України України, батьки мають рівні права і несуть рівні обов’язки щодо своїх дітей. В силу цього, при плануванні виїзду дитини за кордон, можливі суперечки між батьками про можливість такого виїзду.
Незгода матері на вивезення дитини за кордон після розлучення
Така незгода приносить чимало клопотів та проблем, а також згодом займає чимало часу судового розв’язання цього питання.
Розгляд позовної заяви про обов’язок батька не перешкоджати виїзду за кордон неповнолітнього проводиться за правилами позовного провадження. Зацікавлений батько зобов’язаний довести, що незгода з поїздкою дитини пов’язано зі зловживанням батьківськими правами, що об’єктивні причини, що перешкоджають поїздці дитини в зарубіжну країну відсутні і надати для цього всі необхідні документи.
Зловживання батьківськими правами – це здійснення батьком прав способами та в порядку, що суперечать інтересам дитини. Це може бути створення перешкод у навчанні, лікуванні, застосування неприпустимих способів виховання тощо. Зловживання батьківськими правами може спричинити позбавлення батьківських прав.
З метою запобігання суперечок між батьками про можливість поїздки неповнолітнього за межі України, доцільно при розірванні шлюбу укласти угоду, де визначити порядок та умови вивезення неповнолітнього за кордон, підстави для заборони такого вивезення. Факт угоди буде показаний в рішенні суду й істотно полегшить отримання батьком угоди про вивезення.
Чи потрібна згода на вивезення дитини за кордон у випадку, якщо другий з батьків позбавлений батьківських прав
Сімейний кодекс України передбачає ряд підстав для позбавлення батьківських прав. Це може бути:
- ухилення від виконання батьківських обов’язків;
- зловживання батьківськими правами;
- жорстоке поводження з дітьми;
- вчинення умисного злочину проти життя і здоров’я своїх дітей або (і) чоловіка тощо.
Позбавлення батьківських прав здійснюється за рішенням суду. Про факт позбавлення батьківських прав суд повідомляє в органи РАЦСу. Батьки, позбавлені батьківських прав, втрачають всі права, засновані на спорідненості з дитиною, але зберігають обов’язок щодо його утримання.
У разі позбавлення прав батька, його згоди на виїзд неповнолітнього за межі України не потрібно, оскільки він втратив все батьківські права. В разі необхідності на кордоні замість згоди на вивезення необхідно надати рішення суду про позбавлення прав.
У разі відновлення батька в батьківських правах, батько знову отримує можливість займатися вихованням неповнолітнього і розв’язувати питання про його виїзд за межі України.
Виїзд дитини за кордон з батьком після розлучення: підсумки
У разі розлучення батьки не втрачають батьківських прав і можуть розв’язувати питання про можливість виїзду дитини за кордон у кожному конкретному випадку. Позитивним розв’язання цього питання є видача нотаріально засвідченої згоди на вивезення неповнолітньої дитини за кордон. Зацікавлений батько має право подати заяву про незгоду з виїздом неповнолітнього в порядку і на умовах, визначених законодавством України. Така заборона може бути оскаржена в суді в порядку позовного провадження. Суперечку можна запобігти шляхом укладення угоди між батьками в період розлучення.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по виїзду дитини за кордон.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по виїзду дитини за кордон буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професіональну юридичну допомогу по виїзду дитини за кордон.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по виїзду дитини за кордон, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: