Вік для вступу в шлюб

Вік для вступу в шлюб

Вік для вступу в шлюб

Відповідно до законодавства, для вступу у шлюб необхідна взаємна добровільна згода майбутнього подружжя і досягнення ними шлюбного віку. При відсутності тої чи іншої умови, укладений шлюб буде визнаний судом недійсним. Це понесе за собою масу негативних наслідків для обох сторін. Шлюбний вік в Україні встановлено 18 років. Законодавство допускає зниження шлюбного віку до 16 років, але тільки у випадках, обумовлених законом. Середній вік громадян для вступу в шлюб законодавством не встановлено, так само як і не встановлено граничний.

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Вік для вступу в шлюб" я розповім про те в якому віці можна вступити в шлюб в Україні, мінімальний вік вступу в шлюб, відповіді адвоката про вік вступу в шлюб, послуги адвоката по сімейним справам. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Браком є ​​вільний союз чоловіка і жінки, заснований на рівноправності, його мета – створення сім’ї і народження дітей. Він може бути укладений за умови дотримання правил, визначених законодавством, в тому числі обов’язково повинен бути зареєстрований в органах ДРАЦС.

Так звані «цивільні шлюби» законодавство не визнає в якості підстави виникнення сімейних прав і обов’язків. Є винятком союзи, укладені до 8 липня 1944 року, оскільки до цієї дати закони визнавали й фактичні, і зареєстровані в органах РАЦСу шлюби.

В якому віці можна вступити в шлюб в Україні?

Шлюбний вік – це мінімальний вік громадянина, після досягнення якого законодавство дозволяє вступ до шлюбу. Відповідно до Сімейного кодексу України, шлюбний вік становить 18 років.

У різних країнах світу шлюбний вік відрізняється, але в більшості країн він встановлений 18 років, тобто з моменту досягнення громадянином повноліття, встановленого нормами міжнародного права. Відповідно до Конвенції про згоду на вступ до шлюбу, прийнятої ООН у 1962 році, не допускається укладення шлюбу особою, яка не досягла віку 18 років, компетентний орган влади у виняткових випадках, за наявності поважних причин, може дати дозвіл на реєстрацію відносин до досягнення зазначеного віку.

Встановлення такої вікової межі має ряд причин. Передбачається, що громадянин після досягнення вісімнадцятирічного віку досягає зрілості:

  • фізіологічної (стан подружжя дозволяє їм зачати та народити дитину без шкоди своєму здоров’ю і здоров’ю дитини);
  • психічної (вступаючи в шлюб, громадянин готовий нести відповідальність за свою сім’ю, свої вчинки й вчинки свого чоловіка, а також за поведінку своїх дітей, і відповідати за всю сім’ю в цілому).

Зазначені умови визначені тим, що в Україні вік, з якого особа є повністю дієздатною, становить 18 років.

Повна цивільна дієздатність для громадянина тягне за собою:

  • можливість громадянина набувати й здійснювати цивільні права;
  • особа стає здатною створювати для себе цивільні обов’язки та виконувати їх.

Дієздатний громадянин повністю усвідомлює і може нести відповідальність за свої дії. Це залежить від психічного розвитку особи. Законодавство передбачає, що вісімнадцятирічний громадянин досить психічно розвинений для того, щоб нести повну відповідальність за свої дії. До 18 років фізична особа зазвичай отримує середню освіту. Людина цього віку вважається готовою для служби в армії. У такому віці особа здатна до тверезої оцінки ситуації і може виконати одну з найважливіших умов вступу в шлюб, а саме – дати добровільну згоду на нього.

Крім цього, реєстрація шлюбу має на меті – створення сім’ї та народження дітей. Держава зацікавлена ​​в поліпшенні демографічної ситуації. Через це, необхідно, щоб в шлюб вступали громадяни, фізично зрілі й готові до дітородіння.

У зв’язку з цим, відповідно Сімейного кодексу України, громадяни, котрі вступають у шлюб, можуть пройти медичне обстеження, консультування з генетичних проблем і питань планування сім’ї. Таке обстеження проводиться медичними установами за місцем проживання обстежуваної особи. Результати обстеження можуть бути передані майбутньому чоловікові тільки за згодою особи, що обстежувалася.

Спільну заяву про реєстрацію шлюбу майбутнє подружжя можуть подати особисто до органів РАЦСу.

Законодавство допускає роздільну подачу заяв про реєстрацію шлюбу, якщо один із заявників не може особисто подати її. У цьому випадку кожна заява майбутнього подружжя має бути посвідчена нотаріусом.

Яка юридична послуга для Вас є актуальною?
Вік для вступу в шлюб
100%
Розлучення
0%
Аліменти
0%
Діти
0%
Поділ майна
0%
Інші юридичні послуги
0%
Voted: 1

Мінімальний вік вступу в шлюб

Шлюбний вік, встановлений Сімейним кодексом, не є незмінним показником. При настанні певних умов він може бути зменшений до 16 років. Перелік умов, при настанні яких шлюбний вік може бути знижений до 16 років законодавством не передбачено. Законодавець регулює тільки умови зменшення шлюбного віку.

Для зниження шлюбного віку необхідно в сукупності наступне:

  • прохання осіб, охочий вступити в шлюб;
  • досягнення ними віку 16 років;
  • поважні причини вступу в шлюб;
  • відповідне рішення суду про надання права на шлюб.

У разі реєстрації відносин громадянином до досягнення нею повноліття, він стає повністю дієздатним. Якщо ж громадянин розірве такий шлюб до настання 18 років, його дієздатність зберігається. За винятком випадків, коли шлюб буде визнаний судом недійсним.

Приклад

Неповнолітній зареєстрував шлюб в 16 років. У 17 років він вирішив зайнятися підприємницькою діяльністю. Податковий орган зобов’язаний зареєструвати його в якості індивідуального підприємця за умови надання йому свідоцтва про реєстрацію шлюбу, яке є доказом повної дієздатності.

Законодавчими органами можуть бути визначені особливі умови, при яких можливий вступ в шлюб до досягнення шістнадцятирічного віку.

Громадяни, які вступили в шлюб до настання повноліття, має право укласти шлюбний договір, оскільки є повністю дієздатними.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Розлучення з чехом, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача.

Відповіді адвоката про вік вступу в шлюб

Мені 16 років, а моєму хлопцеві 23 роки. Ми хочемо одружитися. Мої батьки проти нашого шлюбу. Чи зможемо ми укласти шлюб?

Можливість укладення шлюбу в цьому випадку залежить від двох умов:

  • є поважні причини для вступу в шлюб, наприклад, вагітність;
  • є закон, що дозволяє вступ до шлюбу в 16 років. Але в цьому випадку у Вас повинні бути причини для шлюбу, зазначені в цьому законі. Дозволи батьків на Ваш шлюб не потрібно.

Мені 85 років, моїй обраниці – 50. Чи можемо ми укласти шлюб за умови, що обраниця є інвалідом 2-ї групи?

Укладення шлюбу між Вами можливо за умови, що інвалідність Вашої обраниці не викликана психічним захворюванням, і вона не позбавлена ​​дієздатності рішенням суду.

Я і мій наречений є двоюрідними сестрою і братом. Мені немає 16 років, але я вагітна. Чи можна нам оформити наші відносини?

Відповідно до законодавства, шлюби між близькими родичами заборонені. Двоюрідні брати по законодавству не є близькими родичами. Відповідно, такий родинний зв’язок не є перешкодою для укладення шлюбу. Через те, що шлюбний вік в Україні встановлено 18 років, а у виняткових випадках 16 років, за загальним правилом Ви не можете вийти заміж. Але, якщо є виняток (вагітність), то можливість вступу у шлюб є.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Послуги адвоката по сімейнім справам

Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по вступу в шлюб.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Вік для вступу в шлюб» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.

Також пропонуємо Вам ознайомитись з корисними матеріалами у галузі сімейного права, які містяться на наших сайтах: advokat-family.com.ua, rozluchennya-onlain.com.ua, rastorzhenie-braka.com.uarozirvannya.com.ua, razvod24.com.ua.

Інформація про нашу компанію

Вік для вступу в шлюб

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: