Угода про розподіл майна подружжя

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Угода про розподіл майна подружжя" я розповім про угоду про розподіл майна подружжя, чи потрібно завіряти у нотаріуса угоду про розподіл майна подружжя, як оформити угоду про розподіл майна подружжя при розлученні, мирова угода про розподіл спільно нажитого майна подружжя, шлюбний договір або угода про розділ майна - що краще, Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.
Яка послуга сімейного адвоката Вас цікавить?
розірвання шлюбу
0%
розлучення з дітьми
0%
розподіл майна
0%
інші послуги сімейного адвоката
0%
Voted: 0

Угода про розподіл майна подружжя

Угода про розподіл майна подружжя є документом, який визначає умови та порядок поділу майна між подружжя у випадку розлучення або розірвання шлюбу. Ця угода може бути укладена до, під час або після вступу в шлюб. Основна мета такої угоди – визначити права й обов’язки кожного з Супрунів стосовно їхнього майна.

Основні елементи, які можуть бути включені в угоду про розподіл майна подружжя:

  • Опис майна: Визначення всього майна, яке підлягає розподілу. Це може містити нерухомість, грошові кошти, транспортні засоби, фінансові рахунки, бізнеси та інші активи.
  • Визначення особистого майна: Зазначення майна, яке вважається особистим для кожного з Супрунів і не підлягає розподілу. Це може бути, наприклад, майно, отримане до одруження або за специфічними умовами.
  • Порядок розподілу: Визначення конкретного порядку, за яким буде проводитися розподіл майна. Це може бути рівний розподіл або визначення конкретних часток для кожного з Супрунів.
  • Аліменти та фінансова підтримка: Якщо є питання аліментів або фінансової підтримки, ці умови також можуть бути включені в угоду.
  • Визначення обов’язків по догляду за дітьми: Якщо у сім’ї є діти, угода може містити умови щодо обов’язків і прав щодо догляду за дітьми, визначення опіки та визначення фінансових зобов’язань.
  • Умови зміни угоди: Можливість внесення змін до угоди в певних обставинах, наприклад, якщо змінюється фінансові обставини чи статус сім’ї.
  • Обставини розірвання угоди: Умови, за яких угода може бути розірвана або змінена.
  • Підписи та дата: Підписи обох сторін та дата укладення угоди.

Важливо, щоб угода про розподіл майна була укладена належним чином і була чіткою та зрозумілою для обох сторін. Рекомендується звернутися до адвоката чи нотаріуса для надання правової консультації та укладення такої угоди.

Чи потрібно завіряти у нотаріуса угоду про розподіл майна подружжя?

Відповідь на це питання міститься в Сімейному кодексі України – «… угода про поділ спільного майна, нажитого подружжям у період шлюбу, має бути нотаріально посвідчена», що вказує на обов’язкове нотаріальне завірення угоди.

Річ у тому, що нотаріус у такому випадку виступає гарантом дій, що здійснюються сторонами, стверджує своєю печаткою та підписом дійсність волевиявлення чоловіка і дружини, роз’яснює їм законні наслідки скоєної дії.

Угода, здійснена сторонами без нотаріального засвідчення, для суду є нікчемною.

Однак такий документ може бути складений тільки за наявності між сторонами, що розлучаються, повного компромісу з питань приналежності майна, в іншому випадку нотаріус не зможе засвідчити угоду і розв’язувати це питання доведеться в суді.

Як оформити угоду про розподіл майна подружжя при розлученні?

Щоб скласти угоду і засвідчити її у нотаріуса, подружжю насамперед необхідно домовитися між собою про те, що і в якому співвідношенні дістанеться один одному.

Якщо хоча б по одному питанню в розділі спільної власності виникне суперечність, нотаріус не зможе підготувати документ і направити в суд, де процес розділу може затягнутися на тривалий строк.

Якщо подружжя домовилося і визначили види майна або частки в ньому для кожного сторони, їм необхідно спільно відвідати нотаріуса з наступними документами:

  • паспорта сторін;
  • документи, що підтверджують наявність власності;
  • договір купівлі-продажу;
  • свідоцтва про реєстрацію права власності;
  • товарні та касові чеки;
  • паспорта технічних засобів (якщо мова йде про рухоме майно) тощо.

Наприклад, якщо подружжя ділить за угодою майно (квартиру), вони заплатять нотаріусу за угоду:

  •  з правом переходу власності;
  •  без права переходу власності.

Самостійно складати угоду не потрібно, її вартість від цього не зміниться. Вона складається особисто нотаріусом на спеціальному бланку. Від подружжя потрібне тільки озвучування свого волевиявлення стосовно подальшого володіння майном.

При цьому сторони повинні знати, що при укладенні добровільної угоди не обов’язково розділяти все спільне майно. Можна включити в документ лише якусь його частину (від цього залежить і вартість документа).

Мирова угода про розподіл спільно нажитого майна подружжя

Мирова угода про розподіл спільної власності та добровільна угода – це різні документи, які іноді помилково ототожнюють. Безперечно, обидва документи спрямовані на вирішення конфлікту між подружжям, але порядок їх укладення і нюанси правових наслідків все ж відрізняються:

  1. Якщо добровільна угода може бути укладена чоловіком і дружиною, як в період шлюбу, так і в досудовому порядку, безпосередньо перед розлученням, то мирова угода – це документ, який застосовується тільки в суді у якості підсумкового компромісу для вирішення справи про розподіл власності.
  2. Мирова угода на відміну від добровільної складається судом, а не нотаріусом, і надається подружжю на підпис. Цим вони закріплюють та засвідчують мирний результат справи – а саме, поділ спільно нажитої власності.
  3. Важливим наслідком укладення мирової угоди є поширення на неї норм Цивільного процесуального кодексу України  – повторне звернення до суду з тими ж вимогами та з того самого спору неможливе. У той час, як добровільну угоду частково або повністю можна згодом змінити за погодженням сторін або в судовому порядку.

Укладення мирової угоди про поділ майна при розлученні

Укладення мирової угоди – це «плюс» в роботі будь-якого судді та можливість врегулювати конфлікт між сторонами на взаємовигідних умовах. При цьому провадження у справі припиняється в результаті примирення сторін, про що свідчить відповідне судове рішення.

Якщо ж чоловік і дружина не можуть досягти компромісу, укладення між ними угоди неможливо і суперечка буде розбиратися в повноцінному судовому порядку, підсумком якого стане відповідне рішення суду.

Чому потрібно працювати з адвокатом
Робота з адвокатом
Онлайн - без пристуності
Швидко
Без витрат
Робота самостійно
Присутність особисто
Довго
З витратами

Шлюбний договір або угода про розділ майна – що краще?

Насправді обидва документи говорять про сучасний підхід сімейної пари до майнових питань, здатної гідно розв’язувати проблему і позбавити себе від виснажливих судових розглядів, тим більше від винесення часом несправедливого або незручного судового рішення. Однак відповісти на питання – що ж краще? – можна тільки, дізнавшись нюанси та проблеми зі спільним майном, які виникла у подружжя.

Можливість укладення шлюбного договору, його складання, зміни та розірвання регламентуються статтями СК України. Такий документ складається в письмовому вигляді і обов’язково засвідчується нотаріусом.

  1. Шлюбний договір на відміну від угоди може убезпечити особисте майно подружжя ще до укладення шлюбу, оскільки особливості його складання дозволяють зробити висновок перед укладенням шлюбу (Сімейний кодекс України), а в дію договір вступає, як правило, з моменту реєстрації шлюбу: Такі контракти виявляються дуже доречними, коли один із подружжя намагається претендувати на розділ особистого майна чоловіка або дружини, вартість якого була збільшена в шлюбі внаслідок спільних вкладень.
  2. Також безсумнівним плюсом шлюбного договору є те, що в ньому можливе визначення права власності чоловіка або дружини на майно, яке планується придбати в майбутньому (Сімейний кодекс України), що зробити в угоді просто неможливо.
  3. Шлюбний контракт – поняття ширше, він може охоплювати не тільки питання поділу або виділення часток у власності, а й відбивати особливості утримання чоловіка і дружини, їх участі в доходах сім’ї, визначати порядок сімейних витрат.
  4. Складати шлюбний договір в період шлюборозлучного процесу не можна. Якщо ж документ був складений раніше, його дія припиняється якраз після розлучення, якщо інше не передбачено в ньому (Сімейний кодекс України). У підсумку, якщо чоловік і жінка все ж вирішили розлучитися, даний документ їм не допоможе, проте залишається можливість мирного вирішення справи шляхом складання нотаріальної угоди.

Вартість складання нотаріальної угоди безпосередньо залежить від вартості майна, що підлягає розподілу, що робить послугу набагато дорожчою за шлюбний договір (особливо, якщо мова йде про нерухоме або рухоме майно, вартість яких не буває низькою).

Раніше в нашій країні наявність матеріальних благ, що належать особам при створенні осередку суспільства, вважалася відсутністю етики, а шлюбні договори прирівнювалися до відсутності довіри, нелюбові тощо. Але час йде, ментальність людей змінюється і зараз на території України укладаються тисячі подібних документів особами, що вступають у шлюб.

Найчастіші питання адвокату
У яких випадках можна розірвати шлюб без суду?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Які документи потрібні для ініціювання судового процесу по сімейним справам?
Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, або якщо один з подружжя проживає за кордоном?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?
Яка вартість консультації адвоката по сімейних справах?
Чи можна оплатити Ваші послуги за результатами вирішення питання?
Де знаходиться Ваш офіс і як Ви працюєте?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Угода про розподіл майна подружжя» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Угода про розподіл майна подружжя

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Як подати на розлучення
  2. Зразок заяви про розірвання шлюбу
  3. Договір про аліменти
  4. Примирення подружжя
  5. Розлучення з італійцем
  6. Підсудність при розлученні
  7. Розлучення з чехом
  8. Визнання шлюбу недійсним
  9. Розлучення з австралійцем
  10. Розлучення з дружиною якщо є дитина
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: