Розлучення за заявою опікуна одного з подружжя

Розлучення за заявою опікуна одного з подружжя

Розірвання шлюбу за заявою опікуна одного з подружжя

Розлучення в ситуації, коли один з подружжя втратив дієздатність внаслідок психічних розладів, має ряд особливостей. Обов’язки щодо захисту прав недієздатного покладаються на законного представника. Саме він повинен скласти заяву і брати участь в процесі на правах свого підопічного.

Розлучення за заявою опікуна одного із подружжя

Підставою є заява опікуна. Сімейний кодекс України не уточнює, які причини можуть бути для розірвання шлюбу в інтересах недієздатного чоловіка. Як показує практика, найчастіше приводом виступають:

  • можлива небезпека для здоров’я людини, якщо він і далі буде перебувати у шлюбі;
  • загроза його особистим і майновим правам;
  • порушення інтересів недієздатного чоловіка, що охороняються законами України.

Розлучення з недієздатним чоловіком / дружиною

Розлучення з ініціативи опікуна має кілька особливостей.

  • Законний представник має право здійснювати всі ті ж процесуальні дії, що і його підопічний, якби він був дієздатним. При цьому опікун не може виявляти волю, яку представляють щодо його особистих переваг.
  • Розлучення може бути оформлено органами реєстрації актів цивільного стану (тобто без звернення до суду), навіть якщо в сім’ї є спільні неповнолітні діти.
  • При виникненні суперечок або незгоду другого з подружжя представник може подати позов до суду.

Документи, заява на розірвання шлюбу від опікуна дружини

При зверненні до органів РАЦС або в суд з наміром розірвати шлюб потрібно подати такі документи:

  • позовну заяву і його копія за формою, встановленою Цивільного процесуальним кодексом України, яку необхідно доповнити свідоцтвом про шлюб та іншими документами по ситуації (наприклад, якщо є необхідність в розділі загального майна, потрібно надати папери, що уточнюють його вартість і т.д.);
  • документи, що засвідчують особу заявника та його підопічного;
  • документ, що засвідчує право опікуна представляти інтереси опікуваного;
  • рішення суду про недієздатність підопічного;
  • додаткові клопотання, якщо вони є.

Також, не забувайте про необхідність сплати державного мита. Подати заявку можна безпосередньо в органи РАГС, або через офіційний веб-портал “Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану”.

Порядок розлучення за заявою опікуна чоловіка

Розірвання шлюбу в адміністративному порядку здійснюється за наступною схемою:

  • Подається заява і пакет необхідних документів.
  • Після закінчення місяця, якщо заява не була відкликана, проводиться реєстрація розірвання шлюбу. У присутності опікуна складається відповідний акт, видається свідоцтво про розірвання шлюбу. Нагадуємо, що відмітки у паспорті вже не проставляються.

Буває, що вже після оформлення розлучення у колишнього подружжя виникають будь-які спори. Для їх вирішення необхідне звернення до суду. Майнові питання вирішуються тільки протягом трьох років після розірвання шлюбу.

Схема розлучення в судовому порядку

  • Подається заява з пакетом необхідних документів.
  • За 5 робочих днів суд визначає, чи буде його прийнято до розгляду, відхилено, повернуто або залишено без руху.
  • Якщо заяву прийнято, суддя мати право викликати для уточнення обставин другої половини чи зажадати додаткові документи.
  • Призначається і проводиться засідання. Учасники заздалегідь отримують повістки із зазначенням часу та дати, коли необхідно з’явитися в суд. В процесі можуть бути розглянуті й актуальні вимоги подружжя.

Зазвичай розлучення здійснюється не раніше, ніж через місяць з моменту подачі заявки. Як правило, справа розглядається у відкритому порядку, але на прохання його учасників може бути проведено закрите судове засідання. З тих чи інших причин суд може відстрочити ухвалення рішення по шлюборозлучному процесу, але не більше ніж на шість місяці.

Висновок

Розлучення за заявою опікуна одного з подружжя може здійснюватися через ЗАГС.

Представник недієздатного захищає його інтереси та права, виконує всі ті дії, які міг би зробити сам підопічний.

Незалежно від того, через які органи здійснюється шлюборозлучний процес, зазвичай він не займе понад шість місяців з дня, коли була подана позовна заява.

Послуги адвоката по сімейному справам

Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по розлученню за заявою опікуна одного з подружжя.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа з розлучення за заявою опікуна одного з подружжя буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розлучення за заявою опікуна одного з подружжя.

Олексій Скрябін
Олексій Скрябін
Сімейний адвокат
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню за заявою опікуна одного з подружжя, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

rozirvannya-shlyubu.com.ua

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: