Розлучення за взаємною згодою
Найпростішим варіантом розірвання шлюбу є розлучення за спільною згодою подружжя. Ця процедура проводиться через органи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС).
Розірвання шлюбу за взаємною згодою
Щоб розлучення за взаємною згодою подружжя стало можливим, повинні бути дотримані наступні умови:
- відсутність спільних неповнолітніх дітей;
- взаємна згода та готовність разом прийти до органу РАЦС.
Якщо ці умови дотримані, то необхідно написати спільну заяву, що подається до органів РАЦС. Якщо чоловік або дружина не висловлюють своєї згоди, то справу можна вирішити виключно шляхом звернення до суду.
У деяких випадках згода другої сторони не потрібна. Це відноситься до ситуацій, коли один з подружжя за рішенням суду визнаний безвісно відсутнім або недієздатним.
Документи для розлучення за взаємною згодою подружжя
Щоб розлучитися в спрощеному порядку, потрібно мати такі документи:
- паспорта;
- свідоцтво про шлюб (оригінал).
Вони повинні бути представлені співробітнику відділу РАЦС під час реєстрації заяви на розірвання шлюбу.
Заява на розірвання шлюбу за згодою подружжя
Щоб державний орган мав можливість офіційно виконати розірвання шлюбу за взаємною згодою подружжя, необхідно сповістити його про таку необхідність. Можливі два варіанти подачі заяви.
- Звичайний – подача заяви за формою, розробленої законодавством, заповненого та підписаного безпосередньо у відділі у присутності працівника органу РАЦС.
- Нотаріальний – подача однією стороною заяви за формою, при одночасній подачі окремого документа іншою стороною, яка не має можливості з’явитися особисто, поштою або через представника (він повинен бути посвідчений нотаріусом, начальником виправної установи або начальником місця тримання під вартою).
У письмовому проханні повинна бути вказана наступна інформація:
- ПІБ, дата і місце народження, громадянство, місце проживання кожного з заявників (національність вказується за бажанням);
- підставу для припинення шлюбу;
- реквізити органу РАЦС;
- ті прізвища, які будуть носити чоловік і дружина після офіційного розлучення;
- реквізити документів, що засвідчують особу кожної зі сторін;
- підписи та дата складання.
Процедура розірвання шлюбу за взаємною згодою
Щоб розірвати сімейний союз, чоловік і дружина повинні пройти наступні процедурні етапи.
- Визначення органу РАЦС, в який має бути подано відповідну заяву. Зробити це нескладно, оскільки цивільне законодавство надає право вибору між наступними відділами РАЦС: за місцем проживання обох сторін, однією зі сторін, або за місцем реєстрації шлюбу. Даний крок, як правило, не займає багато часу.
- Написання заяви для вираження згоди на розірвання шлюбу в обраний відділ РАЦС.
- Сплата державного мита. В цей час державна реєстрація розлучення органами реєстрації актів цивільного стану (включаючи видачу відповідного свідоцтва) обкладається митом, розмір якої становить 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. Вона сплачується, як правило, в день подачі всіх документів.
- Очікування закінчення строку, встановленого законодавством. Згідно із Сімейним кодексом України необхідно почекати один місяць, перш ніж відносини офіційно припиняться. Цей строк відраховується саме з дня подачі документів.
- Безпосередньо розлучення. Під час даної процедури повинні бути присутні обоє з подружжя. У той же день видається свідоцтво про те, що юридично сім’ї більше немає. Відповідні відмітки в паспортах вже не ставляться.
Другий з вищеописаних етапів може займати мінімальний час при спільному оформленні заявних документів. Однак, при подачі прохання поштою або через представника, можуть знадобитися більш тривалі строки.
Розірвання шлюбу при згоді подружжя
Розірвання шлюбу за взаємною згодою – відносно швидка процедура, яка може здійснитися тільки тоді, коли немає ні майнових суперечок, ні спільних дітей, які не досягли повноліття. Зазвичай вона займає трохи більше одного місяця і дозволяє обійтися мінімальними фінансовими та моральними витратами.
Послуги адвоката по сімейному справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи з розлучення за взаємною згодою.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по розлученню за взаємною згодою буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розлучення за взаємною згодою.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню за взаємною згодою, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.