- Розлучення, якщо є повнолітні діти
- Де оформити розлучення, якщо діти повнолітні
- Як оформити розлучення з повнолітніми дітьми
- Розлучення з дітьми після 18 років через РАЦС
- Документи для розлучення з повнолітніми дітьми
- Розділ майна при розлученні з повнолітніми дітьми
- Судова практика розірвання шлюбу з повнолітніми дітьми
- Права повнолітніх дітей при розлученні батьків
- Як розлучитись якщо є повнолітні діти: допомога адвоката
- Послуги адвоката по сімейним справам
Розлучення, якщо є повнолітні діти
Розлучення, коли є повнолітні діти, може включати в себе ряд особливостей і варіантів у залежності від конкретних обставин та угод між батьками. Ось кілька ключових питань, які можуть виникнути в таких випадках:
- Опіка за повнолітніми дітьми: В розлученні може виникнути питання щодо того, з яким батьком будуть проживати або як буде організована опіка за повнолітніми дітьми. Це може бути вирішено шляхом угоди між батьками або рішенням суду.
- Фінансова відповідальність: У багатьох юрисдикціях повнолітні діти все ще можуть потребувати фінансової підтримки від батьків, особливо, якщо вони продовжують навчання. Питання аліментів чи інших видів фінансової підтримки може бути вирішено в угоді або в суді.
- Поділ майна: Якщо є спільне майно, може виникнути питання його поділу. Суд може розв’язувати питання про власність, але сторони також можуть намагатися досягти домовленості через процес переговорів або альтернативного вирішення конфліктів.
- Зміна місця проживання: В деяких випадках, де повнолітні діти вже самостійно живуть, може не бути потрібності розв’язувати питання опіки. Проте, може виникнути питання про те, де буде жити кожен із батьків.
- Контакти та відвідування: Якщо діти вже повнолітні, вони можуть самостійно вирішувати, як часто вони бажають спілкуватися з обома батьками. Тут важливо враховувати їхні бажання та можливості.
- Угода або рішення суду: Якщо батьки можуть домовитися щодо всіх аспектів розлучення, вони можуть укласти угоду. У іншому випадку суд може розв’язувати спірні питання.
Важливо пам’ятати, що розв’язання питань пов’язаних з розлученням може бути складним завданням, і краще мати юридичну консультацію або адвоката для допомоги у забезпеченні ваших прав та інтересів, а також забезпечення щастя дітей.
Де оформити розлучення, якщо діти повнолітні
Якщо подружжя вирішило розлучитися і їх діти вже досягли віку вісімнадцяти років, тобто є повністю дієздатними, то це можна зробити в позасудовому порядку. Але такий варіант можливий тільки в тому випадку, якщо між чоловіком і дружиною досягнуто згодою на розірвання шлюбу.
- При взаємній згоді подружжя на розірвання шлюбу необхідно звернутися в РАЦС шляхом подачі спільної подачі заяви. Також подається необхідний пакет документів. Звернутися можна в РАЦС за місцем проживання або за місцем знаходження одного і подружжя. Не обов’язково звертатися в той відділ РАЦСу, де був зареєстрований шлюб.
- У разі, коли один із подружжя противиться розірвання шлюбу, то другий чоловік має право звернутися до суду із відповідною позовною заявою.
Як оформити розлучення з повнолітніми дітьми
Для оформлення розірвання шлюбу, коли діти вже дорослі, потрібно звернутися в РАЦС. Необхідно подати заяви від обох з подружжя у вільній формі, що виражає намір розлучитися.
Подружжю буде дано час на обдумування свого рішення про розлучення. Свідоцтво про розірвання шлюбу буде видано тільки через місяць з моменту подачі заяви від обох подружжя.
Коли немає єдності між подружжям у розв’язання питання про розірвання шлюбу, то один з них може звернутися до суду. Суд в цьому випадку приймає заяву і направляє сторонам повістки про виклик їх до суду. При неявці одного з подружжя три рази поспіль без поважних причин, суд розриває шлюб.
Судом може бути дано строк не більше шести місяців для примирення сторін. У разі якщо сторони не примирилися і подальше існування сім’ї неможливо, тоді суд розриває шлюб. Проте документ, що підтверджує розлучення -рішення суду, яке набрало законної сили.
Якщо обидва згодні розірвати відносини, то передбачений строк приблизно в один місяць для виявлення можливості збереження сім’ї. Після закінчення цього строку в основному відбувається розгляд справи про шлюборозлучному процесі.
Розлучення з дітьми після 18 років через РАЦС
Отже, для оформлення розлучення через РАЦС необхідно:
- згода обох сторін, що розлучаються;
- щоб був відсутній спір про розподіл спільно нажитого в шлюбі майна;
- наявність повнолітніх дітей (немає спору про проживання дітей).
Документи для розлучення з повнолітніми дітьми
Пакет документів, який надається для здійснення розірвання відносин залежить від того яким з варіантів скористаються подружжя:
- через відділ РАЦС;
- через суд.
За згодою обох подружжя на розлучення необхідні наступні документи:
- заяви від чоловіка і від дружини про розлучення;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтва про народження дітей (навіть якщо вони повнолітні);
- квитанція про сплату держмита.
У разі якщо один з подружжя не згоден:
- квитанція про сплату судового збору;
- позовна заява про розірвання шлюбу;
- свідоцтва про народження дітей;
- якщо є спір про розподіл майна, то документи на відповідне майно;
- та інші документи, що залежать від обставин справи та вимог.
Розділ майна при розлученні з повнолітніми дітьми
За загальним правилом при розділі майна, нажитого в шлюбі, кожен чоловік має рівну частку. Таке правило діє, якщо діти вже дорослі – повнолітні. Повнолітні не мають права на майно подружжя, за винятком, коли вони мають оформлені права на це майно.
До спільно нажитого майна, що підлягає розподілу відносяться:
- доходи чоловіка і дружини, отримані від трудової, підприємницької, творчої, інтелектуальної діяльності та ін.;
- вклади (пай, внесок в банк, депозит та ін.);
- майно рухоме і нерухоме (квартира, машина, меблі та ін.).
Подружжя мають рівну частку в майні навіть в тому випадку, якщо один з подружжя не працював, тобто не мав постійного доходу, так як він займався домашнім господарством, вихованням дітей та ін.
При цьому не підлягають поділу особисті речі кожного з подружжя (одяг, взуття), власність придбана будь-ким із подружжя до укладення шлюбу, спадок, дар, нерухомість оформлена у власність по первинній приватизації.
Також при поділі майна враховуються і борги, нажиті подружжям, а саме кредити, позики та ін. Необхідно, щоб кредит був узятий на потреби сім’ї (наприклад, на покупку побутової техніки, на ремонт та ін.). Борги діляться пропорційно присудженим часткам.
Якщо майно не підлягає розподілу (наприклад, автомобіль), а кредит узятий на його покупку, то борг закріплюється за тією особою, до якої переходить майно.
Судова практика розірвання шлюбу з повнолітніми дітьми
Приклад
Громадянка Собакіна звернулася в суд з позовом до громадянина Ткачова з вимогою розірвати шлюб і розділити спільно нажите майно. Шлюб був укладений у 2000 р, а розірвано в 2020 р. Громадянкою Собакіною пред’явлено свідоцтво про народження їхньої спільної дитини, якій на момент розірвання шлюбу вже виповнилося 18 років.
У спільній власності були: квартира, машина, гараж, земельна ділянка. Була проведена незалежна оцінка даного майна. Також було виявлено, що кредит на машину ще не виплачений.
Суд прийняв рішення з урахуванням побажання сторін: дружині дісталася ½ частка квартири і земельна ділянка, а чоловікові 1/2 частка квартири і машина. Гараж і кредит залишили чоловікові.
Права повнолітніх дітей при розлученні батьків
Отже, при розлученні майно ділиться навпіл між чоловіком і дружиною. Відповідно повнолітні діти не мають прав на майно, нажите його батьками в шлюбі.
В цьому випадку діє правило закону, який говорить, що діти не мають права власності на майно батьків, а у відповідь батьки не мають права власності на майно своїх дітей. Таким чином, закон не порушує права, в тому числі і дитини, нехай вже дорослої.
Це правило не діє, коли дитина знаходиться на утриманні у батьків (інвалід або недієздатний). У таких дітей, навіть якщо вони є повнолітніми, є обов’язкова частка.
Ця частина майна не підлягає розподілу між подружжям, а лише передається в користування тому чоловікові з ким буде проживати дитина. Використовувати це майно можна тільки в інтересах дитини.
Як розлучитись якщо є повнолітні діти: допомога адвоката
Якщо подальше існування сім’ї не є можливим, то подружжя приходять до необхідності розірвати законні відносини – розірвати шлюб. Діяти необхідно відповідно до закону
.
У разі, коли подружжя, що мають повнолітніх дітей, налаштовані на мирне розв’язання даного питання, необхідно звернутися в органи РАЦС. Для оформлення розлучення необхідно написати заяви про намір розлучитися і докласти необхідні документи та через один місяць прийти за отриманням свідоцтва про розлучення.
При незгоді одного з подружжя на розірвання відносин або неможливості розв’язувати питання про розподіл майна необхідно звернутися в суд. Суд допоможе розібратися з розділом майна. Кожен з подружжя отримає половину спільно нажитого майна. Дорослі діти не мають права брати участь в розподілі майна, якщо вони не є інвалідами або недієздатними.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвоката надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи якщо є повнолітні діти.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа якщо є повнолітні діти буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу якщо є повнолітні діти.
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі якщо є повнолітні діти, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: