- Чи можна розлучитися через РАЦС в Україні, якщо є діти?
- Чи можливо розлучитися через РАЦС з дітьми?
- За яких обставин можна розлучитися через РАЦС
- Розлучення з недієздатним чоловіком
- Розлучення з безвісно відсутнім чоловіком
- Документи для розлучення в односторонньому порядку через РАЦС
- Чи можна розлучитися через РАЦС з дитиною за згодою чоловіка або дружини
- Розлучення через РАЦС з дітьми не від чоловіка
- Розлучення при наявності усиновлених дітей
- Як швидко розлучитися через суд?
Чи можна розлучитися через РАЦС в Україні, якщо є діти?
Зіткнувшись з необхідністю розлучення, незадоволений спільним життям чоловік готовий зробити все заради максимально швидкого припинення відносин. Але як бути тим парам, у яких є спільні неповнолітні діти? Чи можуть вони розлучитися через РАЦС?
Чи можливо розлучитися через РАЦС з дітьми?
Сімейний кодекс України встановлює однозначні правила для розлучення через органи РАЦС. Цією спрощеною процедурою подружжя може скористатися, якщо:
- між ними досягнуто згоди з питання розлучення, тобто вони обидва вирішили піти на цей крок та спільно готові розлучитися;
- у подружжя відсутні спільні неповнолітні діти.
Найменша суперечка або незгода – та вам потрібно йти в суд. Крім того, навіть якщо спору немає, ви та ваш партнер згодні розірвати шлюб, але у вас є спільна дитина до 18 років, РАЦС не зможе оформити розлучення. За винятком випадків розірвання шлюбу в односторонньому порядку.
За яких обставин можна розлучитися через РАЦС
З кожного правила є винятки. Законом передбачено перелік обставин, що дозволяють вдатися до цього способу та при наявності спільних дітей до 18 років. На жаль, вони не застосовні до переважної більшості розривати шлюб та мають скоріше надзвичайний характер.
Згідно із законом розірвати шлюб через ЗАГС з дітьми можливо, якщо:
- чоловік визнаний недієздатним за рішенням суду;
- чоловік визнаний безвісно відсутнім чи померлим з дотриманням встановленого законом порядку.
У всіх цих ситуаціях дружині, яка бажає розлучитися, достатньо написати заяву в РАЦС встановленого зразка, супроводивши його що підтверджує переліченими факти та документами.
Наявність неповнолітніх дітей та думка другої половини значення не мають, адже мається на увазі, що позбавлений дієздатності осіб, так само як та безвісно зниклий або знаходиться в місцях позбавлення волі, не зможе забезпечити дитині належне виховання та підтримку.
Строк розірвання шлюбу в даній ситуації встановлений законом та не підлягає зміні – 1 місяць з того дня, коли було подано заяву. Передбачається, що за цей період чоловік, який бажає припинити шлюб, може поміняти своє рішення.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Розлучення без присутності відповідача, Розірвання шлюбу укладеного у США, Визнання розлучення недійсним, Відповідач не прийшов на розлучення, Розлучення з іноземцем у суді.
Розлучення з недієздатним чоловіком
Аналогічним чином на підставі рішення суду можна в односторонньому порядку розлучитися з недієздатним чоловіком. Наявність дітей в цьому випадку також не перешкоджає розлучення через РАЦС.
Головна умова в цьому випадку наявність на руках у заявника рішення суду про визнання чоловіка недієздатним, з відміткою про вступ в силу. Ніякі медичні документи в такому випадку не підійдуть, недієздатність встановлюється в судовому порядку. Через місяць після подачі заяви шлюб буде розірвано.
При цьому, якщо дієздатність буде відновлена, розлучення не буде скасоване. Єдиний варіант в такому випадку відновити шлюбні відносини – це заново укласти шлюбний союз.
Розлучення з безвісно відсутнім чоловіком
Остання можлива обставина для розлучення через РАЦС з дітьми, це визнання чоловіка судом безвісно відсутнім чи померлим.
Просто з’явитися в орган РАЦС та повідомити, що чоловік відсутній більше як рок не вийде, обов’язково має бути пред’явлено рішення суду про визнання його безвісно відсутнім.
На цьому список підстав для одностороннього розлучення закінчується. Ніякі інші обставини не допоможуть розлучитися через РАЦС, хіба що тільки дочекатися повноліття дітей.
Документи для розлучення в односторонньому порядку через РАЦС
Із заявою про розлучення можна звернутися в РАЦС за місцем реєстрації шлюбу або ж за місцем свого проживання.
Заява складається за строго встановленою формою.
Перелік відомостей, які повинні бути вказані в заяві, докладно викладено в Законі України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Чи можна розлучитися через РАЦС з дитиною за згодою чоловіка або дружини
Навіть якщо чоловік та дружина спільно бажають скоріше припинити офіційні відносини, але у них є спільна неповнолітня дитина, звертатися за законом можна тільки в суд. РАЦС не компетентний розривати шлюби при наявності у подружжя дітей. Це буде прямим порушенням закону. Приховати інформацію про дітей навряд чи в такому випадку представляється можливим.
Розлучення через РАЦС з дітьми не від чоловіка
Раніше ми вже неодноразово вживали формулювання «при наявності спільних неповнолітніх дітей». Якщо у подружжя є неповнолітні діти від інших шлюбів чи позашлюбні, то це не буде перешкодою для отримання розлучення через РАЦС.
При таких обставинах можна сміливо вирушати в орган РАЦС.
Другий варіант – заперечування батьківства чоловіка. Якщо через суд буде встановлено, що чоловік не є батьком народжених у шлюбі дітей, то теоретично за законом ніяких перешкод для отримання подружжям розлучення через РАЦС не буде.
Читайте також:
Оспарювання батьківства матір’ю або батьком
Розлучення при наявності усиновлених дітей
Відповідно до Сімейного кодексі України усиновлені діти прирівнюються в особистих немайнових та майнових правах та обов’язках до рідних дітей. Тому в такому випадку буде все те ж саме, що й з рідними дітьми подружжя. Розлучитися через РАЦС не вийде. Єдиний варіант – це розлучення через суд. Або дочекатися повноліття дітей.
Як швидко розлучитися через суд?
Якщо подружжю, які мають дітей, потрібно максимально швидко розлучитися, то найкращим варіантом буде розлучення через суд за допомогою професійного сімейного юриста. Адвокат в найкоротші строки зможе підготувати всі необхідні документи та направити їх до суду. Мінімальний строк розлучення за згодою кожного з подружжя 2 місяці. Можна довірити юристам надання в суді інтересів кожної зі сторін, в цьому випадку ні чоловікові, ні дружині в суд ходити не доведеться.
Ознайомтеся з нашою спеціальною програмою «Розлучення під ключ, розлучення онлайн».
Отримати консультацію юриста з розлучень ви можете вже зараз за номером: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: