Розлучення з громадянином Сирії в Україні
Співпраця України з Сирією у сфері освіти почалася понад шістдесят років тому, за цей час наші ВУЗи підготували понад 35 тисяч кваліфікованих сирійських адвокатів. При цьому кількість учнів з кожним роком тільки збільшується. Це своєю чергою тягне створення українсько-сирійських сімей, наші жінки виходять заміж за сирійців, українські чоловіки одружуються з громадянками Сирії. Народжуються проблеми правового регулювання таких відносин, особливо, якщо чоловік та жінка завелися дітьми, майном та приймають рішення розлучитися.
Марія зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком в університеті, він приїхав вчитися по обміну з Катару, був громадянином Сирії. Попри те, що близькі дівчини поставилися скептично до такого шлюбу, молоді люди одружилися. Шлюб зареєстрували в Києві.
Однак уже через рік після закінчення навчання чоловік став мати намір повернутися в Сирію, шлюб тріщав по швах. У підсумку Марія пішла від чоловіка, але до офіційного розлучення справа так і не дійшла.
Через кілька років вона звернулася до нас, була потрібна юридична допомога з розірвання даного шлюбу. Наші адвокат й приступили до роботи.
Підготовка позову до суду про розірвання шлюбу з сирійцем
Першим кроком була підготовка позову до суду, тому, що при небажанні чоловіка розлучатися, розірвати шлюб можна тільки в суді.
Місце проживання чоловіка в Сирії, а можливо і в Катарі, Марії було невідомо, тому в заяві ми вказали адресу його останнього відомого місця проживання в Україні – адреса реєстрації нашої довірительки, та його останній відомий контактний номер телефону.
Позовну заяву в такому випадку можна було подати в суд за адресою реєстрації позивачки. Про це ми вже детально розповідали в статті про розірвання шлюбу з громадянкою Киргизії.
Другим кроком була підготовка нотаріально посвідченого перекладу позову на арабську мову для відповідача. При розірванні шлюбу з іноземними громадянами позовну заяву та всі судові документи потрібно перекладати на рідну мову відповідача та нотаріально засвідчувати.
Далі позовну заяву у двох примірниках (для суду та відповідача) з оригіналом та копією свідоцтва про шлюб, двома копіями виписки з додому книги позивачки, копіями довіреності на наших адвокатів, квитанцією про сплату судового збору в розмірі 992, 40 грн ми подали в суд.
Розгляд справи в суді при розлученні з громадянином Сирії в Україні
Шлюб був розірваний лише на третьому засіданні суду. Після першого слухання суддя направила запит в міграційну службу про надання відомостей про реєстрацію відповідача на території України, до третього слухання прийшла відповідь про те, що він тимчасово був зареєстрований в гуртожитку при університеті кілька років тому та за адресою реєстрації позивачки, зараз в Україні ніде не прописаний.
Суддя оголосила резолютивну частину рішення про те, що шлюб розірвано. Однак в рішенні була допущена описка в прізвищі відповідача, у випадках з іноземними громадянами це не рідкість, замість «м» було зазначено «т».
Суддя з власної ініціативи виправила описку ще до набрання рішенням законної сили, про що винесла відповідну ухвалу.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з росіянином, Розлучення з поляком, Розлучення в суді, Розлучення з чоловіком якщо є дитина, Порядок розірвання шлюбу.
Рішення суду про розлучення з сирійцем
Через місяць рішення вступило в законну силу. Ми отримали його копію з відміткою суду про набрання ним законної сили та копію ухвали про виправлення описки, також з відміткою про набрання законної сили.
Так, через 5 місяців іноземний шлюб був розірваний. Даний випадок не є зовсім нетиповим розлученням, ситуація могла б сильно ускладнитися, якби подружжя реєстрували шлюб у Сирії та у Марії не було б на руках свідоцтва про шлюб. Тоді б розлучення упиралося в отримання даного документа. Бо при розірванні шлюбу в суді наявність оригіналу свідоцтва про шлюб є обов’язковою вимогою. Коли документ виданий українським РАЦСом, повторний екземпляр можна отримати в той же день, просто подавши заяву в РАЦС та сплативши держмито.
Адвокати ЮРИДИЧНОЇ КОМПАНІЇ rozirvannya-shlyubu.com.ua працюють з найскладнішими та унікальними шлюборозлучними процесами. Якщо ви думаєте, що ваша ситуація безнадійна, зв’яжіться з нами за номером: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram), для отримання вступної консультації.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: