Розлучення іноземців в Україні

Чи можуть іноземні громадяни розірвати шлюб в Україні
Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення іноземців в Україні" я розповім Вам про те, чи можуть іноземні громадяни розірвати шлюб в Україні, про розірвання іноземного шлюбу в Україні, про розірвання шлюбу громадян СНД в Україні, про те, чи можуть громадяни України розлучитися в Україні та про розірвання шлюбів іноземних громадян в українському суді. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Чи можуть іноземні громадяни розірвати шлюб в Україні

Чи можуть іноземні громадяни розірвати шлюб в Україні

В українському суді можуть бути розірвані шлюби не тільки наших громадян, але й шлюби між:

  • громадянами України та іноземними громадянами або особами без громадянства;
  • двома іноземними громадянами.

Для того, щоб розлучитися в Україні, має виконуватися хоча б одне з двох умов:

  • один з подружжя повинен бути українським громадянином;
  • позивач повинен мати місце проживання на території України.

Таким чином, проживає в Україні іноземний громадянин може розірвати шлюб з іншим іноземним громадянином в українському суді.

Але чи все так просто, як здається на перший погляд?

Розірвання іноземного шлюбу в Україні

Розірвання іноземного шлюбу в Україні

При розірванні в українському суді шлюбів українських громадян та іноземних громадян, а також шлюбів між іноземними громадянами за замовчуванням застосовуються норми українського сімейного законодавства.

Однак з цього правила є винятки! Якщо в міжнародному договорі між Україною та країною, громадянином якої є одна зі сторін розлучення (або обидві), вказані інші правила, повинні застосовуватися саме вони.

Принцип пріоритету міжнародних договорів над українським сімейним законодавство м закріплений Сімейному кодекс е У Країни. Тому, якщо в міжнародному договорі прописані абсолютно інші правила, ніж чим в Сімейному кодекс е України, слід керуватися міжнародними нормами.

До речі:

Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?

Докладніше

До виключної підсудності українських судів відносяться справи про розлучення Україна з іноземними громадянами або особами без громадянства, якщо подружжя проживають в Україні.

З матеріалами судової практики з розлучень з іноземцями ви можете ознайомитися в рубриці нашого блогу міжнародні розлучення.

Розірвання шлюбу громадян СНД в Україні

Розірвання шлюбу громадян СНД в Україні

Розірвання шлюбу громадян України та СНД регулюється нормами Конвенції про правову допомогу та правові відносини у громадянських, сімейних та кримінальних справах.

Відповідно до Конвенції, якщо на момент подачі заяви про розлучення подружжя проживає на території іншої Договірної Сторони, шлюб може бути розірваний компетентною установою цієї країни.

При цьому, Конвенція містить вказівку на те, що компетентні органи країни, розривають шлюб, в цьому випадку повинні керуватися не своїм національним законодавством, а нормами сімейного законодавства держави, громадянами якої є подружжя. Це правило застосовується в тому випадку, якщо подружжя має громадянство однієї держави.

Детальне тлумачення норм про розірвання шлюбу вищеназваної Конвенції міститься в рішенні Економічного Суду СНД від 15 січня 2002 № 01-1 / 3-2001.

Якщо чоловік та дружина є громадянами різних країн СНД, при розлученні буде застосовуватися законодавство тієї держави, де оформляється розлучення.

Зв’язатися з адвокатом

Чи можуть громадяни України розлучитися в Україні?

Чи можуть громадяни України розлучитися в Україні ?

Нам часто надходять запитання від громадян України про те, чи можуть вони розірвати свій шлюб на території України.

Відповідаємо: дійсно, таке можливо! Український суд компетентний розірвати шлюб громадян України в Україні. Та на додаток, при розлученні повинні застосовуватися норми українського сімейного законодавства.

Згідно з вищезгаданою конвенцією у справах про розірвання шлюбу застосовується законодавство Договірної Сторони, громадянами якої є подружжя на момент подачі заяви.

Якщо ж розривається шлюб громадян України та України, буде застосовуватися українське законодавство.

Точно такі ж правила поширюються й на громадян:

  1. Азербайджану;
  2. Вірменії;
  3. Білорусії;
  4. Грузії;
  5. Казахстану;
  6. Киргизії;
  7. Молдавії;
  8. Туркменістану;
  9. Таджикистану;
  10. Узбекистану.

Якщо подружжя є громадянами однієї із зазначених країн, то вони мають повне право розірвати свій шлюб в українському суді за законодавством своєї держави.

Якщо суддя відмовляється розривати такий шлюб, слід подавати скаргу до суду. Таке рішення незаконне.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Процедура розлученняРозлучення з дітьмиРозлучення без присутності відповідачаРозірвання шлюбу укладеного у СШАВизнання розлучення недійснимВідповідач не прийшов на розлученняРозлучення з іноземцем у суді.

Розірвання шлюбів іноземних громадян в українському суді

Розірвання шлюбів іноземних громадян в українському суді

Особливі норми про розірвання шлюбу містяться у двосторонніх договорах про правову допомогу та правові відносини з іншими державами. Тому, перш ніж розривати іноземний шлюб в Україні, слід ознайомитися з нормами міжнародного договору між Україною та відповідною іноземною державою.

Наприклад, згідно з міжнародною угодою між Україною та Естонією шлюб громадян Естонії може бути розірваний як в Естонії, так і в Україні. При цьому при розлученні буде застосовуватися законодавство країни, громадянами якої подружжя були в момент подачі заяви про розлучення. Якщо ж один з подружжя був громадянином України, а іншій Естонії, будуть застосовуватися закони держави, де сторони розлучаються.

Громадяни В’єтнаму (які проживають в Україні) можуть розірвати свій шлюб як у В’єтнамі, так і в Україні, за нормами в’єтнамського сімейного законодавства.

У договорі з Болгарією також зазначено, що шлюб громадян Болгарії може бути розірваний та в Україні, якщо подружжя проживають на її території. При цьому суд повинен застосовувати при розлученні норми болгарське законодавство.

А ось договір з Румунією подібних норм не містить. У документі лише зазначено, що рішення про розірвання шлюбу, винесені на території України, будуть визнаватися та на території Румунії без будь-яких судових слухань.

Договір з Угорщиною передбачає лише визнання в Угорщині рішень українських судів про розірвання шлюбу, якщо один з подружжя є українським громадянином. Ніякі інші умови договору більше не регулюються.

Зараз Україною укладено понад 20 подібних договорів. Якщо міжнародний договір відсутній або не зачіпає правові особливості розлучення, шлюб іноземних громадян буде розриватися в Україні відповідно до українського законодавства.

Українські суди можуть не володіти всією необхідною інформацією щодо іноземного сімейного права, а також розуміння його норм та особливостей їх застосування.

Тому суди можуть вдатися при розірванні шлюбу іноземних громадян до допомоги:

1) Міністерства юстиції УКРАЇНИ ;

2) інших компетентних органів Україні ;

3) експертів;

4) зацікавлених осіб.

Мін’юст здійснює обмін правовою інформацією з іншими іноземними державами. Установи юстиції надають допомогу в частині надання інформації про вміст права відповідно до міжнародних договорів про правову допомогу.

Експертами можуть бути представники міжнародних, іноземних, недержавних організацій.

Наприклад, адвокати іноземної держави можуть надавати юридичну допомогу на території України з питань права даної іноземної держави за умови реєстрації в спеціальному реєстрі Федеральної реєстраційної служби.

Якщо вам необхідно розірвати шлюб з іноземцем або ви є іноземним громадянином та хотіли б розлучитися на території України, проконсультуйтеся з нашим адвокат му з міжнародних розлучень за номером + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення іноземців в Україні» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення іноземців в Україні

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення з жителями ЛНР або ДНР
  2. Відповідач не прийшов на розлучення
  3. Розлучення з іноземцем у суді
  4. Розлучення іноземців в Україні
  5. Шлюб з іноземцем
  6. Розлучення у РАЦСі з дітьми
  7. Розлучення з грузином
  8. Документи для розлучення
  9. Поділ кредиту при розлученні
  10. Розлучення з німцем
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: