- Чи можливе розлучення з дитиною до одного року в Україні
- Хто має право на розлучення, якщо є дитина до року?
- Куди звертатися для розлучення при наявности дитини до року?
- Що можна зробити, щоб прискорити процедуру розлучення з дружиною?
- Які документи потрібно підготувати для розлучення з дитиною до року?
- Аліменти на дитину та дружину
Чи можливе розлучення з дитиною до одного року в Україні
Тема розлучення складна та багатогранна. Раніше в рубриці «Питання-відповідь» нам було поставлено питання про можливість розлучення, якщо дитині не виповнився 1 рік. Наші адвокати детально прояснили ситуацію. Але оскільки подібних випадків в юридичній практиці стає все більше, обставини справи можуть бути різними, ми вирішили підготувати докладну статтю про розлучення для випадків, коли в сім’ї виховується дитина до року.
Хто має право на розлучення, якщо є дитина до року?
Захист материнства та дитинства передбачена на законодавчому рівні. Вважається, що найбільш вразлива жінка, що виношує дитину, та мати, яка виховує малюка до року. Тому, шлюборозлучний процес в даний період – справа тонка.
До речі:
Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?
Докладніше
Поки дружина вагітна або дитині не виповнився рік, подружжя не може ініціювати розлучення. Заяву або зовсім не приймуть в суді, або після прийняття позову припинять справу. Якщо ініціатором розлучення в таких умовах виступає жінка, справа також не буде розглянута в суді на загальних підставах. Дана відмова надалі не буде перешкодою для звернення до суду з новим позовом про розлучення, після досягнення дитиною однорічного віку.
При цьому, чоловік, вписаний у свідоцтво про народження дитини, згідно із законом вважається його батьком. Якщо є суттєві підстави сумніватися у своєму батьківстві, чоловік для виключення себе з графи «батько» повинен оскаржити своє батьківство в судовому порядку. Суд призначить генетичну експертизу та за її підсумком винесе рішення.
Читайте також:
Заперечування батьківства матір’ю або батьком
Як правило, це не допомагає істотно прискорити розлучення, бо такі суперечки можуть бути досить тривалими, але звільняє в майбутньому чоловіка від виплати аліментів на утримання чужу дитину та колишньої дружини.
Куди звертатися для розлучення при наявности дитини до року?
При наявності спільних неповнолітніх дітей будь-якого віку, все шлюборозлучні справи вирішуються в суді. В РАЦСі розірвати такий шлюб можна лише у випадках, описаних в СК України. Якщо у вас немає претензій один до одного, та ви хочете скоріше розлучитися, писати заяву про розлучення слід в суд. При наявності невирішених питань щодо дітей або майна, вимога про розлучення за законом можна одночасно з іншими заявити в суд. Однак в цьому випадку розірвання шлюбу може затягнутися на час врегулювання всіх інших спірних моментів.
Читайте також:
Як визначається підсудність при розлученні подружжя?
Якщо з жінкою зареєстрована спільна неповнолітня дитина, вона має право звернутися до суду з позовною заявою про розлучення за своїм місцем проживання.
Варто враховувати, що мінімальний строк для розлучення в суді становить 2 місяці. Це час від подачі заяви до набрання рішенням суду законної сили. Але, розуміючи всю ситуацію, суддя може на першому засіданні встановити строк для примирення подружжя в межах 6 місяців. Отже, шлюборозлучний процес автоматично затягнеться.
Адвокати компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua звертають увагу, що у випадку з молодими сім’ями, у яких тільки з’явилася дитина, а з ним та перші труднощі – дана суддівська стратегія часто виправдана. Згодом з дитиною стає зрозуміліше, легше, та багато конфліктів зникають самі собою. Але тривалий примирливий строк зовсім не панацея. А розлучення часто єдиний вихід із ситуації.
Що можна зробити, щоб прискорити процедуру розлучення з дружиною?
Якщо в суді вам визначили тривалий строк на примирення, але ви чітко розумієте, що подальше спільне життя не має ніякого сенсу, значить, шлюборозлучний процес потрібно максимально спростити. Самостійно або через юристів спробуйте домовитися про всі спірні моменти. Поділіть спільно нажите майно, поки ви в шлюбі, та вам не доведеться додатково платити судовий збір. Укладіть у нотаріуса угоду про сплату аліментів та вихованні спільних неповнолітніх дітей, щоб уникнути нерозуміння надалі. Дітям не доведеться ходити по судах та відповідати на незручні питання адвокатів. Розлучення для всіх залучених в нього осіб пройде найбільш м’яко. Крім того, можна довірити представлення своїх інтересів у суді юристу. У цьому випадку вся процедура для вас зведеться просто до отримання свідоцтва про розірвання шлюбу. Ніяких судових засідань та з’ясування відносин з чоловіком або дружиною не буде.
Всі досягнуті домовленості краще закріплювати нотаріально – це убезпечить від можливих проблем надалі. Чим більше питань ви вирішите мирно, тим менше судових засідань вас чекає.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Розлучення з вагітною, Поділ майна при розлученні, Розлучення з турком, Процедура розлучення, Розлучення з дітьми, Визнання шлюбу недійсним, Розлучення без згоди, Примирення подружжя.
Які документи потрібно підготувати для розлучення з дитиною до року?
Незалежно від віку дитини, пакет документів для розлучення через суд приблизно однаковий. Для початку потрібно грамотно написати позовну заяву, в якій обґрунтувати свою позицію та позовні вимоги. В кінці позову слід перерахувати всі докладені документи:
- оригінал свідоцтва про шлюб;
- копії свідоцтв про народження дітей;
- квитанцію про сплату судового збору;
- документи про реєстрацію позивача та неповнолітньої дитини, в разі подання позовної заяви за місцем проживання позивача (свідоцтво про реєстрацію, виписка з будинкової книги);
- не обов’язково, але не буде зайвим, додати копію свого паспорта та паспорта відповідача;
- документи про відправлення копії позовної заяви з копіями інших документів відповідачу рекомендованим листом з описом вкладення.
У разі подання позовів про майно та про дітей можуть знадобитися та інші документи. Наприклад, довідка про доходи, розрахунок аліментів, чеки на покупки, документи про право власності на майно, оцінка вартості та інші, в залежності від заявлених вимог.
Проконсультуватися з юристом з розлучень можна за номером: + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).
У разі, якщо всі дії в суді ви будете здійснювати через представника, він докладе до позову також копію нотаріального доручення на його ім’я, що підтверджує його повноваження.
При відвідуванні суду не забудьте взяти паспорт (закордонний теж підійде). Це потрібно не тільки для того, щоб пройти в будівлю суду, а й для участі в судовому засіданні.
Аліменти на дитину та дружину
В ході шлюборозлучного процесу можна визначити, з ким буде проживати дитина та які аліменти на його утримання будуть виплачуватися кожним з батьків. Аліментні виплати на дитину, незалежно від його віку, можуть бути у твердій сумі, частках або виплачуватися за змішаною системою. Наприклад, якщо окремо проживає батько має офіційний заробіток, дитина одна – то на його утримання покладається 1/4 від усіх доходів батька.
Важливий факт, який багато втрачають, наявність у жінки маленької дитини, що дає їй право претендувати на утримання від колишнього чоловіка для себе до досягнення дитиною трирічного віку.
Перебуваючи в декреті, мати не може працювати, відповідно, забезпечувати гідний рівень життя. При цьому потрібно враховувати, що на відміну від аліментів на дитину, аліменти колишній дружині призначаються тільки у твердій грошовій сумі. Суд при визначенні їх розміру буде враховувати матеріальне становище сторін та інші, що заслуговують на увагу, обставини.
Читайте також:
Аліменти на утримання дружини. Кому та скільки належить платити
У даній статті ми детально розібрали всі аспекти розлучення з дитиною до року. Якщо у вас є питання щодо шлюборозлучного процесу, зв’язатися з нами можна за номером + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram). Юристи компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua нададуть вам кваліфіковану консультацію та допоможуть вирішити утворилася проблемою.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: