Розлучення з дружиною якщо є дитина

Як розлучитися з дружиною, якщо є спільна дитина?

Як розлучитися з дружиною в Україні, якщо є спільна дитина?

Як розлучитися з дружиною в Україні, якщо є спільна дитина?

Розлучення з дружиною якщо є дитина

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення з дружиною якщо є дитина" я розповім Вам про те як розлучитися з дружиною в Україні, якщо є спільна дитина, розлучення з дружиною через суд та через РАЦС, про рішення суду щодо виховання дітей після розлучення. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Нерідко спільне життя колись щасливих у шлюбі людей стає тягарем і перед ними постає питання про розірвання шлюбу. Добре, коли таке рішення вони приймають спільно, але куди більше поширені ситуації, в яких будь-хто з подружжя не готовий юридично обірвати стосунки.

Справа ускладнюється, якщо ініціатором розлучення виступає чоловік при наявності спільної малолітньої дитини. Закон в цьому випадку віддає перевагу захисту інтересів дружини та дитини в першу чергу.

На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.

Розлучення з дружиною через суд при наявності дітей

Розлучення з дружиною через суд при наявності дітей

Розлучення при наявності дітей здійснюється виключно в судовому порядку, за винятком особливих випадків, коли допускається розлучення через РАЦС.

Для отримання розлучення необхідно звернутися до районного суду за місцем проживання або реєстрації.

Позовна заява, що подається до суду, має містити:

  • Найменування суду, сторін та їх адреси;
  • Вступна частина, де вказується дата укладення шлюбу; кількість дітей та їх дати народження; позиція по дітях; обставини, що перешкоджають спільне проживання;
  • Доводи, якими позивач аргументує розлучення та подальшу долю дітей;
  • Прохання суду розірвати шлюб та визначити, з ким залишиться дитина;
  • Підпис, дата, список документів, які додаються до позовної заяви.

Додатково: можна відразу ж висунути вимогу про стягнення аліментів на дитину, але на практиці ми не рекомендуємо цього робити, щоб не затягнути процедуру розлучення.

До позову треба додати:

  • Копію позову для відповідача;
  • Свідоцтва: про шлюб; про народження дітей;
  • Довідки, характеристики та інші документи, які позитивно характеризують особистість позивача або ж негативно – особистість відповідача.
  • Квитанція про оплату держмита за розлучення.

Наявність дітей дуже ускладнює та затягує процес розлучення, тому радимо звернутися до наших сімейних юристів!

Зв’язатися з адвокатом

Розлучення з дружиною через РАЦС при наявності дітей

Розлучення з дружиною через РАЦС при наявності дітей

Законодавство не дає чоловікові право розвестися через РАЦС в разі, якщо від шлюбу з дружиною є спільні діти, за винятком випадків, коли дружина об’єктивно не може впливати на прийняття такого рішення або ж коли її думка не може бути з’ясована. До таких випадків належить:

  • Визнання дружини недієздатною за рішенням суду;
  • Визнання її зниклою безвісти, що також встановлюється судовим рішенням;
  • Відбування тюремного строку тривалістю від 3 років та вище.

У цьому випадку можливе розірвання шлюбу через РАЦС навіть при наявності дітей.

Розлучення з дружиною, якщо є дитина без її згоди?

Розлучення з дружиною, якщо є дитина без її згоди?

Якщо дружина не згодна з розірванням шлюбу, при цьому вагітна або ж з моменту народження дитини пройшло менше ніж 1 рік – чоловік не має права наполягати на розлучення без її згоди.

У цьому випадку позиція чоловіка не має ніякого значення – він може бути навіть не згоден з фактом батьківства щодо дитини, проте оскаржити це може лише в судовому порядку.

Оскільки процес оскарження батьківства можливий лише після народження дитини, до того ж займає досить тривалий час – нерідко до пів року, то найчастіше чоловікові належить чекати виповнення дитині 1 року, щоб отримати право вимагати розлучення в судовому порядку незалежно від згоди дружини.

У іншому випадку розірвати шлюб можливо в односторонньому порядку через суд.

Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Розлучення з дружиною при наявності дитини з її згодою

Розлучення з дружиною при наявності дитини з її згодою

Якщо дружина готова дати свою згоду на розлучення, то вам дуже пощастило – вас чекає один з найпростіших способів розірвання шлюбу. Досить звернутися до суду із заявою про розлучення, але лише в тому випадку, якщо між вами також досягнуто згоди з дружиною про місце проживання дітей та вашій участі в їх подальшому вихованні та спілкуванні з ними.

Згода дружини може бути продемонстрована як у вигляді спільного підписання заяви про розлучення, або ж надання нотаріально завіреної згоди в суд (при неможливості взяти участь в судовому засіданні), або шляхом особистого висловлення своєї думки в суді.

Якщо є спільна згода подружжя на розлучення, суд не буде надавати строк для примирення та розведе протягом 1 місяця з моменту подачі заяви.

Рішення суду щодо виховання дітей після розлучення

Рішення суду щодо виховання дітей після розлучення

При наявності розбіжностей про дітей навіть з урахуванням наявної згоди дружини на розлучення, спір має розглядатися в районному суді.

Одночасно з вирішенням питання про припинення шлюбу, суд буде вирішувати долю дітей, визначаючи, з ким із батьків вони залишаться після розлучення, а також в якому порядку буде проходити їх спілкування з батьком, який не проживає спільно з дітьми.

Якщо дітей кілька, судом буде розглянута та перспектива поділу дітей з урахуванням їх прихильності до кожного з батьків.

Рішення суду про дітей відбувається з урахуванням моральних якостей кожного з подружжя, їх фінансового щастя та поведінки в побуті. Попри явний посилений захист інтересів матері, якщо дружина веде аморальний спосіб життя та не планує приділяти належної уваги розвитку дітей, суд може залишити дитину (дітей) з батьком.

Одночасно з розірванням шлюбу суд стягує аліменти на утримання дитини (дітей) на того з подружжя, який не буде проживати разом з дитиною.

Як розлучитися з дружиною при наявності двох або більше дітей?

Як розлучитися з дружиною при наявності двох або більше дітей?

Особливої різниці в процедурі розлучення з одним або двома дітьми немає, особливо якщо подружжя домовилося про їх долю.

Якщо ж про те, з ким залишити дитину після розлучення, згоди не досягнуто, суд може «поділити» дітей з урахуванням вимог позивача та заперечень відповідача, а також досліджував прихильність дітей до кожного з батьків та потреби в турботі.

Практика: малолітні діти (до 14 років) у 9 з 10 випадків залишаються з матір’ю, тоді як дитину старшого шкільного віку, особливо хлопчика, суд цілком може залишити з батьком.

Зверніть увагу: якщо один з двох дітей не досяг річного віку, при розлученні з дружиною з двома дітьми будуть діяти правила Сімейного Кодексу України, які дозволяють жінці не давати згоди на розлучення чоловікові. Розлучення  без її згоди в такому випадку буде неможливе, доки дитина не досягне 1 року.

Права дружини та дитини після розлучення

Права дружини та дитини після розлучення

Головне право дружини та дитини після розлучення – це отримання аліментів на утримання дитини від чоловіка, який покинув сім’ю.

Друге майнове право – право на 50% частки майна при поділі, яка додатково може бути збільшена на користь дитини, що проживає з матір’ю.

Крім того, дружина має право вимагати через суд обмеження прав батька з приводу спілкування з дитиною, якщо таке спілкування, на її думку, буде шкодити вихованню дитини, що підтвердиться в ході процесу.

Слід розуміти, що основні права щодо дитини після розлучення будуть здійснюватися тим батьком, з яким суд залишить дитину.

Другий батько, згідно із законом, має всі ті ж права та обов’язки, однак об’єктивно не зможе їх виконувати повною мірою оскільки не проживає в сім’ї постійно.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Розлучення з італійцем.

Як можна забрати дитину у дружини при розлученні?

Як можна забрати дитину у дружини при розлученні?

Взяти та просто так забрати дитину після розлучення батько не має ні права, ні можливості. Для цього суд повинен визначити, що дитина залишається саме з ним.

photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
Сімейний адвокат
На жаль, судова практика справ про розлучення при наявності дітей складається аж ніяк не найсприятливішим чином для батька: 9 з 10 суперечок про малолітніх дітей, в основному, вирішуються на користь матерів. 

Діти ж старшого віку (після 14 років) можуть бути залишені з батьком частіше, через те, що в цьому віці суд більшу перевагу віддає батькові, в основному через зростання рівня матеріальних потреб дітей.

Бажання дитини залишитися з батьком може бути мало. Проте, є реальні шанси що малолітня (до 14 років) дитина може залишитися з батьком, в разі:

  • зловживання матір’ю дитини алкоголем або наркотичними засобами;
  • невиконання батьківських обов’язків, ведення аморального способу життя;
  • позбавлення батьківських прав (після розлучення);
  • вкрай низького матеріального забезпечення в порівнянні з батьком, що виключає нормальне життя.

Одна або ж кілька з перерахованих вище причин можуть бути взяті за основу судом при визначенні місця проживання дитини разом з батьком.

Рекомендуємо Вам не економити на послугах сімейного адвоката. Адже від якості роботи юриста залежить тривалість процесу розлучення, його результат та витрати на оформлення документації.

Зв’язатися з адвокатом

Як зробити правильний вибір при розлученні з дружинною?

Як зробити правильний вибір при розлученні з дружинною?

Як бачите, при розірванні шлюбу з дружиною при наявності спільних дітей існує багато різних нюансів та складнощів. Оцінити всі юридичні обставини та дати правову оцінку у сімейній суперечці допоможуть наші юристи, готові надати комплексну юридичну допомогу.

Дзвоніть нам і ми допоможемо вирішити ваше питання!

Найчастіші питання адвокату при розлученні
Чи можна розлучитися через РАЦС, якщо є діти?
Як прописується порядок спілкування з дітьми? (приклад)
У якому випадку чоловік не може розлучитися?
Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з дружиною якщо є дитина» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення з дружиною якщо є дитина

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Розлучення у РАЦСі з дітьми
  2. Розлучення з білорускою
  3. Розлучення з іспанцем
  4. Як розлучитися громадянам Азербайджану
  5. Розлучення з молдаванином
  6. Розлучитися з вірменкою
  7. Розлучення з дитиною до року
  8. Зразок позовної заяви на розлучення
  9. Виключення запису про батьківство
  10. Розлучення з ізраїльтянином
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: