Розлучення з дітьми

Як оформити розлучення з дружиною, якщо є спільна дитина

Як оформити розлучення з дружиною, якщо є спільна дитина в Україні

Як оформити розлучення з дружиною, якщо є спільна дитина в Україні

Сімейний адвокат
photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
кандидат юридичних наук
Вітаю на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua! У статті "Розлучення з дітьми" я розповім Вам про те, як оформити розлучення з дружиною, якщо є спільна дитина в Україні, до якого суду звертатися у разі розлученні за наявності спільних дітей, про процесуальні особливості та документи при розлученні, про те, які питання вирішує суд при розлученнях з дітьми, про визначення місця проживання дитини після розлучення, про матеріальне забезпечення дитини при розлученні, про поділ нажитого майна при розірванні шлюбу та про те, коли необхідна допомога юриста при розлученні. Читайте статтю до кінця та звертайтесь в нашу юридичну компанію за правовою допомогою по сімейним справам.

Якщо є спільні неповнолітні діти, розлучення оформляється в суді, незалежно від того, чи досягнута між чоловіком та дружиною згода про розірвання шлюбу. Ви можете подати до суду позовну заяву спільно або від імені одного з подружжя.

До речі:

Знаєте про наші послуги «Розлучення під ключ, розлучення онлайн»?

Докладніше

До якого суду звертатися у разі розлученні за наявності спільних дітей

До якого суду звертатися у разі розлученні за наявності спільних дітей

Якщо між колишніми партнерами немає спору про місце проживання дітей після розлучення, з заявою потрібно йти до судді за місцем проживання подружжя.

Спрощена шлюборозлучна процедура через орган РАЦС передбачена тоді, коли один з подружжя визнаний недієздатним або безвісно відсутнім. Наявність неповнолітніх дітей в цих ситуаціях значення не має.

Зверніть увагу – чоловік не зможе зажадати розлучення від дружини, якщо вона вагітна. Неможливо без згоди подружжя розлучитися та в перший рік після народження дитини.

Детальніше про ці питання читайте в статтях:

Чи можливе розлучення з дитиною до одного року

Розлучення під час вагітності з ініціативи дружини або чоловіка

Процесуальні особливості та документи при розлученні

Процесуальні особливості та документи при розлученні

Позов про розірвання шлюбу подається з урахуванням положень ЦПК УКРАЇНИ та включає наступні документи:

  • позовну заяву;
  • свідоцтва про народження дітей;
  • документи на майно (якщо позов супроводжується вимогами про їх розподіл);
  • довідки про доходи подружжя;
  • квитанція про оплату судового збору.

Суддя обов’язково з’ясує мотиви розірвання шлюбу та вживе заходів для примирення подружжя, відклавши засідання на 3 місяці. Це максимальний строк, але він може бути та менше. Якщо чоловік та дружина продовжують наполягати на розлученні, суддя винесе рішення про розірвання шлюбу.

Як розлучитися, якщо в сім’ї маленька дитина

Якщо в сім’ї малюк до року, а дружина проти розлучення, батьків не розведуть

Зв’язатися з адвокатом

Які питання вирішує суд при розлученнях з дітьми

Які питання вирішує суд при розлученнях з дітьми

Визначення місця проживання дитини після розлучення

Визначення місця проживання дитини після розлучення

Неповнолітній залишиться жити з тим батьком, який здатний йому забезпечити найбільший матеріальний та моральний комфорт. Суддя враховує безліч факторів: наявність у батьків упорядкованій житлоплощі, постійного доходу, відсутність небезпечних захворювань, в тому числі психічних розладів.

Однак матеріальні блага не завжди приймаються судом в якості вирішального фактора. Головне – це те, до кого з батьків малюк більше прив’язаний. Після досягнення дитиною віку 10 років враховується його думка про те, з ким із батьків він хоче жити.

Батько, з яким дитина не буде жити, має рівне право на участь у вихованні та спілкуванні, без будь-яких надуманих та необґрунтованих перешкод з боку іншого з батьків. У разі непереборних розбіжностей слід підготувати позов про визначення порядку спілкування з неповнолітнім. У ньому вказуються конкретні дні та час, коли другий з батьків зможе поспілкуватися та провести час з дитиною.

Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua  для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлученняЯк швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Як подати на розлучення, Як оформити розлучення.

Матеріальне забезпечення дитини при розлученні

Матеріальне забезпечення дитини при розлученні

Суд також зобов’язаний розв’язувати питання про те, хто з батьків та в якому розмірі буде платити дитині аліменти. Закон допускає можливість укласти аліментну угоду та визначити в ньому розмір щомісячних сум або іншого змісту на дитину. При відсутності такого документа суддя знайомиться з доходами батьків та присуджує одному з них обов’язок виплачувати аліменти в залежності від розміру заробітку, кількості дітей на утриманні та інших важливих обставин.

Поділ нажитого майна при розірванні шлюбу

Поділ нажитого майна при розірванні шлюбу

Якщо вартість спільно нажитого майна невелика, його можна поділити при оформленні розлучення. Частки подружжя вважаються рівноцінними, але суд має право відступити від рівнозначності часткою по важливім обставинам. При цьому обов’язково враховуються майнові інтереси дитини.

Якщо вартість спільного майна досить велика, його краще ділити за окремим позовом

Коли необхідна допомога юриста при розлученні

Коли необхідна допомога юриста при розлученні

Розлучення подружжя, яке має дітей, – болюча процедура для всіх учасників процесу розлучення. Щодня стикаючись з подібними ситуаціями, ми розуміємо це та готові вам допомогти.

Кваліфікований юрист надасть моральну та правову підтримку як на підготовчому етапі розлучення, так та під час судових розглядів:

  1. Налагодить контакт з незгодною стороною та переконає її не ухиляється від розлучення.
  2. Чи захистить ваші майнові та немайнові права.
  3. Відстоїть інтереси неповнолітньої дитини.
  4. При необхідності – оскаржить шлюбний договір.

Телефонуйте, пишіть нам – та отримаєте консультацію шлюборозлучного юриста + 38 (066) 777-37-33 (Viber, WhatsApp, Telegram).

Сімейний адвокат
Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Якщо стаття «Розлучення з дітьми» на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua була для Вас корисною, то ставте лайк цій статті. Переходьте та підписуйтесь на наш ютуб-канал, щоб подивитись відео у галузі сімейного права, а також завжди бути в курсі змін сімейного законодавства України.
Інформація про нашу компанію

Розлучення з дітьми

Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:

  1. Документи для розлучення
  2. Розділ подарованого майна
  3. Розлучення без присутності подружжя
  4. Розлучення в односторонньому порядку
  5. Свідоцтво про розірвання шлюбу
  6. З ким залишаються діти після розлучення?
  7. Документи при розлученні з дітьми
  8. Місце проживання дитини при розлученні
  9. Зміна прізвища дитини після розлучення
  10. Розлучення якщо є діти
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: