- Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
- Як отримати розлучення без згоди чоловіка при наявності дітей
- Заява про розірвання шлюбу з дітьми без згоди чоловіка
- Документи для розлучення з дітьми, якщо чоловік проти розірвання шлюбу
- Порядок розлучення без згоди чоловіка за наявності дітей
- Розлучення з дитиною без згоди чоловіка через суд
- Розірвання шлюбу з дитиною, якщо один із подружжя не дає згоду
Розлучення з дітьми без згоди чоловіка
Розлучення з дітьми без згоди чоловіка може бути складним процесом, особливо якщо обидва батьки не можуть домовитися щодо умов розлучення та питань, пов’язаних із дітьми. Зазвичай, у таких випадках важливо буде взяти до уваги законодавство вашої країни та використовувати правові засоби для вирішення конфліктів.
Основні кроки, які можна вжити у подібній ситуації:
- Консультація з адвокатом: Зверніться до адвоката, щоб отримати консультацію та індивідуальні поради щодо вашої конкретної ситуації та законодавства вашої країни.
- Подача позову до суду: Якщо ви не можете домовитися із чоловіком щодо умов розлучення та опіки над дітьми, подайте позов до суду на розлучення та розв’язання питань, пов’язаних із дітьми.
- Визначення питань щодо дітей: Ваш позов повинен містити претензії та вимоги щодо опіки, виховання, розділу часу, аліментів та інших питань, пов’язаних із дітьми.
- Судове засідання:Суд проведе засідання для розв’язання питань, пов’язаних із розлученням та дітьми. Обидва батьки будуть мають можливість висловити свої позиції.
- Рішення суду: Суд розв’язувати питання розлучення та опіки над дітьми на підставі представлених доказів і думок обох сторін.
- Виконання рішення: Обидва батьки повинні дотримуватися рішення суду, і воно буде зобов’язувати їх щодо опіки, виховання та інших питань, пов’язаних із дітьми.
У деяких випадках може бути важливим також звертатися до сервісів посередника або сімейного порадника для вирішення конфліктів із чоловіком поза судовими шляхами. Однак важливо мати на увазі, що ускладнені ситуації можуть вимагати рішення через суд.
Як отримати розлучення без згоди чоловіка при наявності дітей
На розлучення має право подати будь-який з подружжя. Відмова чоловіка або дружини розірвати шлюб не є перешкодою для розлучення. Просто незгоду другий «половинки» може послужити затягуванням процедури розлучення. Рішення про розірвання шлюбу приймається судовим органом згідно Сімейного кодексу України. Для розгляду справи про розлучення необхідно подати позов дружину, яка бажає розлучитися.
Але слід врахувати, якщо ініціатором виступає чоловік, то згідно з Сімейним кодексом України він не має права подати на розлучення без згоди дружини, в разі, якщо вона вагітна і / або у подружжя є спільна дитина, яка не досягла однорічного віку, або навіть коли дитина народилася мертвою, і з дня пологів не пройшло року. Дана норма не поширюється, якщо розірвати шлюб бажає дружина.
У практиці не поодинокі випадки, коли один із подружжя не згоден розлучатися і тому просто уникає зустрічей. Причин відстрочити шлюборозлучний процес буває безліч. Одним з найпоширеніших є оформлення кредитів та інші грошові маніпуляції, здійснення яких при розлученні будуть більш скрутними.
Суд за відсутності згоди на розлучення встановлює тримісячний строк для примирення подружжя (Сімейний кодекс України) і це не бажано для сторони виступає ініціатором розлучення. Через те, що за надане на примирення судом час інший член подружжя може вивезти частину майна, або значно погіршити його стан.
Заява про розірвання шлюбу з дітьми без згоди чоловіка
Для того, щоб розлучитися необхідно скласти заяву, яка подається до суду (Сімейний кодекс України). Строго певної форми позовної заяви не існує, але в Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) передбачені правила, згідно з якими повинен відповідати позов. Перш за все заява повинна бути оформлена письмово і бажано, щоб воно займало не більше двох станиць формату А, чим довше позов, тим менше в нього вчитується суддя. Текст заяви не повинен містити ніякої емоційного забарвлення, тільки «сухі» факти.
Зазвичай заява складається з трьох елементів:
- Формальна (вступна): містить найменування суду, ПІБ сторін процесу (позивача, відповідача та третьої сторони, якщо вони мають місце), їх адреси місцеперебування. Зазначена інформація розташовується з правого боку аркуша.
- Описова: в ній вказується, коли був укладений шлюб, причини розлучення, наявність і кількість неповнолітніх дітей, наявність або відсутність угоди про аліментних виплат, посилання на закони та на яких позивач обґрунтовує свої доводи.
- Резолютивна (завершальний): викладається прохання задовольнити судом позовні вимоги (наприклад, розірвати шлюб, стягнути з відповідача аліменти на неповнолітніх дітей, розділити спільно нажите майно та ін.), Вказуються документи, прикладені до позову, які підтверджують обставини, викладені в описовій частині.
Бажано в заяві вказати, що подальше примирення сторін не можливо, це необхідно для прискорення процесу розлучення, щоб суддя не надавав строк для примирення сторін відповідно до Сімейного кодексу України. Позов підписується позивачем або його представником при наявності оформленого доручення.
Документи для розлучення з дітьми, якщо чоловік проти розірвання шлюбу
ЦПК України дає перелік документів необхідних для додатка до позову, проте слід враховувати нюанси шлюборозлучного процесу у зв’язку, з якими потрібно докласти додаткові документи.
Збір документів слід починати задовго до того, як вирішили повідомити дружину про своє рішення розлучитися, адже бувають сім’ї де чоловік може чинити перешкоди шляхом знищення документів, майна, не кажучи вже про агресію з його боку.
Основний перелік документів, які додаються до позову при шлюборозлучному процесі без згоди чоловіка:
- копія позову для другого з подружжя;
- свідоцтво про шлюб;
- свідоцтва про народження дітей (якщо на момент розлучення вони ще є неповнолітніми);
- квитанція про сплату державного мита;
- виписка з будинкової книги;
- довіреність, в разі якщо інтереси представлятиме адвокат.
Рекомендуємо до заяви прикладати копії документів, а оригінали приносити з собою на засідання. Хоч суд – це «храм Феміди», але працюють там люди, і існує ймовірність, що документи можуть загубитися або зіпсуватися. Так само, на засіданні можуть знадобитися оригінали.
Після вивчення поданих матеріалів суд може зажадати додаткові документи, необхідні для швидкого і правильного вирішення справи. Якщо ж другий чоловік перешкоджає їх збору або відмовляється дати необхідних судом документи, то слід написати судді клопотання про їх вимогу.
До пакета документів рекомендуємо відразу прикласти складена угода про виплату аліментів, про розподіл майна, про те, з ким будуть проживати діти після розлучення, щоб суддя розглянув їх на наявність дотримання інтересів неповнолітніх дітей і сторін процесу, при необхідності вніс поправки та затвердив. Можна скласти різні угоди, а можна все вказати в одному. Розділ майна або визначення місця проживання дітей суд має право виділити в окреме провадження.
Порядок розлучення без згоди чоловіка за наявності дітей
Заява подається відповідно до ЦПК України в районний суд за місцем знаходження відповідача в разі, якщо його місцеперебування невідоме, або неповнолітня діти проживають з ініціатором розлучення, то позов можна подати в районний суд за місцем проживання позивача. Судове засідання буде призначено не раніше ніж через місяць з моменту подачі позовної заяви в канцелярію суду. Згідно Цивільно процесуального кодексу України справу про розлучення має бути дозволено не пізніше двох місяців з моменту надходження заяви.
Розірвання шлюбу може затягнутися через те, що суд повинен сповістити відповідача про місце, час і дату розгляду справи, що має бути підтверджено відповідними документами (наприклад, повідомлення про вручення, або наявність підпису про вручення).
Другий чоловік, який не хоче розривати шлюб, може бути належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи, але не бути на судові засідання, сподіваючись, що без його участі рішення про розлучення суддя не прийме, адже на засіданні мають бути присутні обидві сторони процесу.
Однак суддя вправі винести заочне рішення на підставі згоди позивача. Копія рішення, прийнятого заочно, висилається відповідача з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів з моменту винесення рішення (Цивільно процесуальний кодекс України). Але якщо відповідач не міг взяти участі в судовому засіданні з поважних причин, і у нього не було можливості повідомити про це суд, то він має право подати заяву на скасування заочного рішення (Цивільно процесуальний кодекс України).
Розлучення з дитиною без згоди чоловіка через суд
Прийняте судом рішення може бути:
- про розірвання шлюбу;
- про застосування примирливого строку і відкладення розгляду справи;
- відмова в задоволенні вимог.
Рішення про розірвання шлюбу набрати чинності після закінчення строку, наданого на апеляційне оскарження (Цивільно процесуальний кодекс України), після чого суд протягом трьох днів надсилає до органів РАГСу виписку з тексту рішення.
Розірвання шлюбу з дитиною, якщо один із подружжя не дає згоду
Якщо один з подружжя не дає своєї згоди на розлучення, то не має значення наявність або відсутність неповнолітніх дітей, справа в будь-якому випадку буде слухатися в судовому порядку.
Якщо ж чоловік, який не хоче розривати шлюб, проживає в іншому місті, то ініціатор розлучення має право направити заяву до суду поштовим відправленням за місцем проживання відповідача, одночасно приклавши клопотання про розгляд справи за його відсутності, із зазначенням причин неможливості бути присутнім на засіданні.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: