- Як розлучитися з чоловіком в Україні, якщо є спільна дитина?
- Де розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?
- Розлучення без згоди чоловіка, якщо є дитина
- Що робити, якщо чоловік хоче забрати дитину при розлученні?
- Питання, які вирішуються в інтересах дитини при розлученні
- Розлучення з чоловіком, якщо є двоє дітей
- Як розлучитися з чоловіком, якщо є троє та більше дітей?
- Як розлучитися, якщо батько дитини не вказаний у свідоцтві?
Як розлучитися з чоловіком в Україні, якщо є спільна дитина?
Розлучення в якомусь сенсі лякає подружню пару. Ще більше ускладнює ситуацію наявність в їх родині неповнолітньої дитини. Адже у поточній ситуації шлюборозлучний процес ускладнюється та затягується.
На нашому сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.
Де розлучитися з чоловіком, якщо є дитина?
У тому випадку, якщо протягом спільного життя у подружжя дітей не було, розлучення відбувається без особливих проблем. Для розірвання шлюбу досить прийти в орган РАЦСу та подати необхідну заяву.
Але при наявності у подружжя, що розлучається дітей, рішення про розірвання шлюбу буде приймати тільки суд.
Для максимально швидкого розлучення, у заяві в обов’язковому порядку потрібно вказати:
- З якого часу ви перебуваєте у шлюбі з відповідачем;
- Чи є у вашій родині спільна дитина або декілька дітей;
- З ким із батьків після розлучення буде проживати дитина, якщо їх декілька – то чи будуть діти поділені;
- Яка причина розірвання шлюбу.
Слід врахувати, що після досягнення дитиною десятирічного віку згідно із законом він може в ході судового засідання висловити свою думку з питання його подальшого проживання з одним із батьків.
Юристи, компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua спеціалізуються на сімейному праві. Якщо вам необхідна юридична допомога при розв’язанні сімейних спорів ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Розлучення без згоди чоловіка, якщо є дитина
Для розірвання шлюбу за наявності дитини та з ініціативи дружини у випадках, якщо чоловік не згоден з розлученням, потрібно звернутися до суду.
Практика показує, що незгода чоловіка з розлученням найчастіше викликає суперечки про дітей.
Коли один з подружжя проти припинення шлюбних відносин, суддя, швидше за все, надасть сторонам час, але не більше трьох місяців. Це потрібно для обмірковування ситуації та можливого примирення. Якщо після закінчення зазначеного строку примирення не відбулося, пару розлучать без проблем навіть в разі незгоди одного з них.
Що робити, якщо чоловік хоче забрати дитину при розлученні?
По-перше, просто так взяти та «забрати» дитину після розлучення чоловік не має права – це питання буде вирішувати суд.
По-друге, на судовому засіданні кожен з батьків має рівні права на дитину та лише суд має право винести остаточний вердикт, з урахуванням матеріального становища; прихильності дитини до кожного з батьків; особистісних характеристик батька та матері.
Що робити, якщо чоловік погрожує забрати дитину? – Звертатися до суду з вимогою про розлучення та визначенням місця проживання дитини.
Факти загроз обов’язково показати в заяві, це найкращим чином характеризує батька та знижує його і без того невеликі шанси залишити собі дитину. По можливості, слід представити всі можливі докази того, що дитина потребує материнської турботи та повинна проживати разом з матір’ю.
Якщо ж дитина утримується батьком насильно, проти волі матері та без відповідного рішення суду (або ж всупереч вже винесеному) – звертайтеся до правоохоронних органів та прокуратури.
Рекомендуємо Вам не економити на послугах сімейного адвоката. Адже від якості роботи юриста залежить тривалість процесу розлучення, його результат та витрати на оформлення документації.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Визнання розлучення недійсним, Порядок розірвання шлюбу, Розлучення в суді, Розлучення без присутності відповідача, Розлучення з італійцем.
Питання, які вирішуються в інтересах дитини при розлученні
На засідання суду вирішується питання про матеріальне утримання дитини. Подружжя до початку судового розгляду може домовитись між собою про добровільні грошові виплати на утримання дитини, але якщо цього не сталося, то дружині необхідно подати заяву на аліменти.
Питання про аліменти вирішується через суд та в разі знаходження батька в місцях позбавлення волі, не дивлячись на те, що він відбуває тюремний строк дружина може почати процес розлучення.
Окрім питання щодо аліментів, також суд вирішує з ким із батьків залишиться дитина, а також порядок спілкування другого з батьків з дитиною: кількість та частота побачень, їх тривалість, можливості контролю за вихованням і т.д.
Розлучення з чоловіком, якщо є двоє дітей
Якщо в ході спільного сімейного життя у подружжя народилося двоє дітей та більше дітей, процедура розлучення абсолютно не змінюється. Подружжя або ж суд може прийняти рішення поділити дітей для подальшого проживання між батьками.
Цей пункт обов’язково повинен бути вказаний в позовній заяві. Згідно з чинним законодавством батьки мають рівні права на своїх дітей.
При прийнятті остаточного рішення з даного питання судом обов’язково будуть взяти до уваги усі «за» та «проти».
Як розлучитися з чоловіком, якщо є троє та більше дітей?
Розлучення з чоловіком при наявності трьох дітей та більше нічим не відрізняється від розлучення при двох дітях.
Суд вирішує питання про те, з ким із батьків залишиться та чи інша дитина та має право як поділити дітей між батьками, так і визначити їх місце проживання з одним із них.
В ході судового засідання особливу увагу буде приділено прихильності кожного з дітей до кожного з батьків, здатність дітей до самообслуговування та їх потреба в турботі кожного з батьків. Однозначно, діти молодшого віку швидше за все будуть залишені з матір’ю, тоді як дитина шкільного та старшого шкільного віку може бути залишена з батьком.
Щоб вирішити справу про розірвання шлюбу з іноземцем на Вашу користь, слід правильно підготувати всі документи. В цьому Вам допоможе хороший сімейний юрист.
Як розлучитися, якщо батько дитини не вказаний у свідоцтві?
Нерідко жінки стикаються з проблемою, як подати на розлучення, якщо є дитина, але його батько не вписаний у свідоцтво про народження.Таке буває, коли дитина була народжена до шлюбу, а батьки офіційно оформили стосунки тільки після його народження.
Адвокати з юридичної компанії rozirvannya-shlyubu.com.ua готові взяти на себе шлюборозлучні процеси будь-якої складності, в тому числі ускладнені додатковими питаннями справи з вирішення долі дітей, про аліменти та поділ майна.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua:
- Документи для розлучення
- Розділ подарованого майна
- Розлучення без присутності подружжя
- Розлучення в односторонньому порядку
- Свідоцтво про розірвання шлюбу
- З ким залишаються діти після розлучення?
- Документи при розлученні з дітьми
- Місце проживання дитини при розлученні
- Зміна прізвища дитини після розлучення
- Розлучення якщо є діти