Розлучення без згоди чоловіка

Розлучення без згоди чоловіка

Розлучення без згоди чоловіка

Сімейний кодекс України передбачає можливість розлучення без згоди одного з подружжя. Розірвання шлюбу в односторонньому порядку можна здійснити через ЗАГС, якщо чоловік недієздатний або безвісно відсутній. В інших ситуаціях при відсутності взаємної згоди на розлучення буде необхідно звертатися до суду.Суд з’ясовує причини розбіжностей і вживає заходів щодо збереження сім’ї, а якщо по ряду причин це неможливо, то приймає рішення про розлучення.

Можливість розірвання шлюбу з жінкою під час вагітності або до виповнення дитині одного року (або протягом року після мертвонародження) відсутня.

Як розлучитися без згоди чоловіка через РАЦС

Відповідно до законодавства України, якщо відсутня згода одного з подружжя на розлучення, то в загальному випадку розірвання шлюбу відбувається через суд. Але є винятки. Згідно З сімейним кодексу України розлучення з ініціативи дружини без отримання згоди чоловіка можна здійснити через РАЦС, якщо чоловік:

  • визнаний недієздатним за рішенням суду;
  • визнаний судом безвісно відсутнім.

Щоб запустити процедуру розлучення, дружині потрібно звернутися в РАЦС за місцем реєстрації шлюбу або за своїм місцем проживання. При цьому необхідно знати, які документи потрібні для розлучення без згоди чоловіка.

До їх переліку входять:

  • паспорт дружини;
  • квитанція про оплату держмита;
  • свідоцтво про шлюб;
  • заяву про розірвання шлюбу за встановленою законом формою;
  • рішення суду для підтвердження того, що чоловік пропав безвісти чи є недієздатним.

Через місяць після подачі документів шлюб буде розірвано, для чого дружині буде необхідно знову прийти в РАЦС і отримати свідоцтво про розірвання шлюбу. Протягом цього місяця органи ЗАГС в залежності від конкретної ситуації повідомляють керуючих майном або опікуна.

Розірвання шлюбу, якщо один з подружжя не згоден через суд

Якщо ситуація з чоловіком не потрапляє під зазначені вище виключення і згоду на розлучення ніхто не почув, то розірвати шлюб можливо тільки в судовій інстанції. Дружина (позивач) повинна оформити та подати позовну заяву до суду за місцем проживання чоловіка (відповідача). Якщо вона не в змозі прийти до даного суду через обов’язки з виховання дітей або за станом здоров’я, то можливо розгляд справи за місцем проживання дружини.

Позовна заява про розірвання шлюбу

Крім заяви дружині потрібно буде надати для суду такі документи для розлучення з чоловіком без його згоди:

  • Квитанція про сплату судового збору (якщо немає підстав для звільнення від сплати).
  • Паспорт та код платника податків дружини.
  • Свідоцтво про шлюб.
  • Інформація про місце фактичного проживання чоловіка і дружини (наприклад, виписки з будинкової книги (або її копії) або довідки про місце проживання).
  • Копії всіх документів (крім квитанції, але включаючи позовну заяву) для виряджання відповідачу.

Якщо у подружжя є діти, то зазначений вище список документів доповниться свідоцтвами про народження дітей та довідками про їх фактичне місце проживання (так само підійдуть копії будинкової книги або виписки з неї). А в разі поділу майна знадобиться перелік документів на право власності, довідки про доходи як дружини, так і чоловіка.

Розлучення, якщо один з подружжя не згоден

Суддя з’ясовує реальні причини розлучення, бо вони можуть не збігатися з зазначеними в заяві. Якщо примирення подружжя неможливо, суд продовжує розгляд і приймає рішення по справі (розірвати шлюб).

Якщо чоловік не прийде на засідання суду, то розгляд справи можуть відкласти. Але, якщо він був сповіщений, причини його відсутності невідомі або не є поважними, суд має право розглянути справу в заочному порядку відповідно до Цивільного процесуального кодексу України.

Часто відповідач подає скаргу до апеляційного суду. На це відводиться 30 днів з моменту прийняття судового рішення. Якщо ж за цей час скарга не надійшла, то рішення набирає законної сили та шлюб вважається розірваним.

При розірванні в органах ДРАЦС шлюб вважається припиненим з дня внесення запису в книгу реєстрації актів цивільного стану. При розлученні в суді моментом розірвання шлюбу є день набрання законної сили рішенням суду.

Підстави для розірвання шлюбу без згоди чоловіка

У законах немає чіткого переліку підстав, за яких шлюб повинен обов’язково розривати, навіть якщо чоловік проти. Суд з високою ймовірністю розірве шлюб при наступних причинах сімейного конфлікту:

  • зловживання чоловіка алкоголем або наркотиками;
  • зради чоловіка;
  • жорстоке поводження з дружиною і (або) дітьми;
  • тривале проживання окремо;
  • нездатність до народження дитини;
  • наявність іншої сім’ї.

У цих та інших випадках судді використовують формулювання «неможливість подальшого спільного проживання».

Деякі суди перевіряють серйозність і правдивість приводів, що ведуть до розлучення (з’ясовується істинний характер відносин чоловіка і дружини для вжиття заходів щодо збереження сім’ї). У деяких випадках суд може відмовити в розлученні, якщо будуть підстави вважати, що подальше спільне життя і збереження сім’ї ще можливі. Найчастіше це відбувається при обліку судом інтересів неповнолітніх дітей. Але на практиці суд рідко відмовляє в розірванні шлюбу і не прагнути затягнути процес розлучення, особливо якщо дружина надає переконливі факти й доводи проти подальшого спільного життя з чоловіком.

Примирення подружжя при розірванні шлюбу в суді

У позовній заяві бажано детально викласти причини розлучення, бо розірвання шлюбу буде вироблено судом після повного і всебічного вивчення всіх матеріалів, які вказують, що спільне життя і збереження сім’ї не мають сенсу, тобто сім’я вже остаточно зруйнована. У разі, якщо суддя вважатиме (сам або з ініціативи чоловіка), що розлад у родині мати тимчасовий характер і проблеми можуть бути улагоджені, подружжю дається строк для примирення терміном до 6 місяців. Якщо в цей період дружина і чоловік справді миряться, то провадження у такій справі припиняється.

Важливо відзначити, що ухвала суду про відкладення розгляду справи по даній процедурі не підлягає оскарженню у вищестоящому суді. Це пов’язано з тим, що таке визначення не створює перешкод для руху справи в подальшому.

 

Такі заходи можуть вживатися кілька разів, але сумарна величина строку для примирення не повинна перевищувати шести місяців, і досить часто виявляється менше. У кожній конкретній ситуації суд встановлює індивідуальний строк, зважаючи на всі обставини, Оскільки ця процедура повинна утримувати реальні підстави. Така процедура не застосовується в разі, коли очевидна її марність або навіть шкідливість, коли ясно, що збереження сім’ї неможливо і суперечить інтересам дітей або подружжя.

Висновок

Розлучення без згоди чоловіка цілком реальне і займе в середньому від двох до чотирьох місяців. Розірвання шлюбу через РАЦС – швидкий і зручний, але не завжди можна застосовувати спосіб. З найбільшою ймовірністю дружині доведеться звертатися до суду. При розлученні судді намагаються дотримати баланс інтересів дружини, чоловіка та дітей (при їх наявності). Збереження сім’ї також є важливим завданням, для її виконання існує примирителька процедура. Але, як показує практика, вона деколи буває марною.

Послуги адвоката по сімейному справам

Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи для розлучення без згоди чоловіка.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по розлученню без згоди чоловіка буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу з розлучення без згоди чоловіка.

Олексій Скрябін
Олексій Скрябін
Сімейний адвокат
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробіть перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по розлученню без згоди чоловіка, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримаєте відповіді на всі Ваші питання.

rozirvannya-shlyubu.com.ua

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: