Розлучення без присутності відповідача
Відсутність одного з подружжя може бути викликано як рішенням протистояти заявнику (чоловікові або дружині), який бажає розірвати шлюб, так й об’єктивними причинами, що мають місце бути за згодою обох сторін на припинення сімейних відносин. Крім цього, існують причини, які ніяк не пов’язані з небажанням явитися у суд. Розгляньмо їх детально.
На сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання у сфері сімейного законодавства України.
Неможливість явки з незалежних причин при розірванні шлюбу
Чоловік не може бути присутнім з причин, не пов’язаних з його наміром, в разі:
- визнання недієздатним
- безвісно відсутнім чи померлим.
У подібній ситуації ми ще більше рекомендуємо укласти угоду з представником, який візьме на себе всі клопоти, пов’язані з складанням заяви про розірвання шлюбу та подальшими судовими процесами без вашої участі. Ви можете звернутися за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Відсутність, не пов’язане з протидією процесу розлучення
У цих випадках чоловік може та не заперечувати проти закінчення шлюбних відносин, але прибути в РАЦС або суд не може з причини відсутності такого бажання або можливості по кожній із наступних причин:
- проживання в іншому регіоні або робота в іншій місцевості (в тому числі вахтовим методом);
- важка хвороба та (або) знаходження на лікуванні;
- відсутність вільного часу або бажання на явку в процес, небажання мати справу ще раз з чоловіком-опонентом;
В даному випадку, якщо чоловік зацікавлений розлучитися, оптимальним рішенням буде звернення за юридичною допомогою та укладення угоди з представником, який виступить в суді від імені довірителя. Це – найкращий варіант, коли громадянин не має бажання отримувати негативні емоції в процесі та зайвий раз зустрічатися з людиною. Представник візьме на себе всі турботи з підготовки документів, участі в процесі та отримання рішення суду в подальшому.
Інший варіант – направлення до суду (або РАЦС – якщо немає дітей до 18 років) заяви в письмовій формі про згоду з припиненням шлюбу. Органом РАЦС, за умови надходження письмової згоди на припинення сімейних відносин від відсутнього боку, шлюб розривається протягом 1 місяця.
Судом, при вирішенні питання про розлучення, може бути дано строк для примирення тривалістю до 6 місяців.
При наявності угоди подружжя, відсутність у них спору про дітей, суд не з’ясовує причини припинення відносин та приймає рішення про розірвання протягом 1 місяця.
Також на сайті rozirvannya-shlyubu.com.ua для Вас можуть бути корисними наступні матеріали: Скасувати рішення суду про розлучення, Як швидко розлучитися, Розлучення з росіянином, Розлучення з поляком, Розлучення з іноземцем, Розлучення з іноземцем без присутності, Розлучення з чехом.
Навмисна неявка, спрямована на протидію процесу розірвання шлюбу
У ряді випадків друга сторона навмисне затягує слухання справи, використовуючи всі можливі способи:
- численні клопотання про відкладення слухання;
- ухилення від явки та сповіщення;
- скарги та заперечення на заочний порядок розгляду справи;
- а також багато інших прийомів та способів, протистояти яким зручніше юристу-професіоналу.
Як протистояти навмисного затягування судового процесу?
У подібній ситуації ми ще більше рекомендуємо укласти угоду з представником, який візьме на себе всі клопоти, пов’язані зі складанням заяви про розірвання шлюбу та подальшими судовими процесами. Як би не пручалася друга сторона, в разі повторного сповіщення та подальшої неявки, суд винесе заочне рішення про розірвання шлюбу без участі одного з подружжя.
Корисні матеріали сайту rozirvannya-shlyubu.com.ua: